Komentarze (394)
PO chce likwidacji spółek TVP i PR. "Inaczej tej stajni Augiasza się nie da posprzątać"
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • wawiak57

  Oceniono 9 razy 7

  Pani Sobeckiej katolicyzm zlikwidował mózg i jednak żyje. To i przeżyjemy likwidację TVP i PR.

 • stoperan12

  Oceniono 9 razy 7

  Wreszcie jakiś konkret panowie z PO. to dobry pomysł i czekamy na kolejne. Uważam, ze powinny być jeszcze zlikwidowane dwie instytucja, które na czarno zapisały się w historii> CBA czyli zwykła polityczna policja działająca na rozkaz partyjny. Ich kompetencje można przekazać policji w wydziałach do zwalczania przestępczości gospodarczej. IPN to kolejna upolityczniona insty6tucja, kompletnie dziś niepotrzebna, pochłaniająca olbrzymie środki i służąca do politycznych rozgrywek

 • glencok

  Oceniono 17 razy 7

  Słusznie. Popieram. Tylko kto zagwarantuje że po kolejnym dojściu do władzy bolszewików nie zniszcza wszystkiego żeby znowu dać zarobić swoim "niezależnym" dziennikarzom i zrobić z państwowej tv obrzydliwej stacji propagandowej jak teraz?

 • 13sw

  Oceniono 8 razy 6

  Słuszna decyzja. Telewizja Pisowska do likwidacji, bo straciła twarz jak za stanu wojennego. Towarzyszka Holecka i towarzysz Ziemiec niech oddadzą większość pobranych pensji, bo zatrudnieni byli do prezentowania prawdziwych wiadomości, a tego nie robili, więc ich wynagrodzenia są pobrane nienależnie.

 • taihi

  Oceniono 6 razy 6

  Nikt nie zlikwiduje publicznego nadawcy. Co najwyżej zmieni szyld. A pod osłoną zmian wyrzuci obecnych a zatrudni swoich. Tak było, jest i będzie. ŻADNA partia nie oprze się pokusie rządzić w TV i nadawać SWÓJ program. TVP jest jak dojna krowa i każda kolejna władza doi ją na max. KAŻDY licząc na likwidację jest IDIOTĄ kompletnie nie zorientowanym w temacie. Piszę to jako wieloletni praktyk.

 • aronia0

  Oceniono 10 razy 6

  Koniecznie. Zaorac ta szczujnie, aby w przyszlosci inne rzady nie robily z telewizji i radia mediow propagandowych. Jedynie wyjscie to sprywatyzowac a cale pracujace tam towarzystawa wywalic na zbity pysk bez zadnych odpraw. Zostawic tylko technicznych.

 • jes-ter

  Oceniono 6 razy 6

  Zaorać, tylko zaorać tam wszystko. Nawozić już nie będzie trzeba.

 • 2majtek1

  Oceniono 7 razy 5

  Macie moje błogosławieństwo .
  Alleluja i do przodu.

 • yassmin_kami

  Oceniono 7 razy 5

  Ta telewizja ( tvp ) to zakała profesjonalnego dziennikarstwa . Oglądając to coś przez 5 min.cofasz się w ewolucji do stadium pierwotniaka . Telewizja publiczna powinna być apolityczna, nastawiona na edukację i kulturę .Jeżeli jest finansowana z podatków obywateli powinny być max. 3,4 programy a nie dziesiątki w których miernoty korzystają z publicznych pieniędzy.

 • fajny_zajety

  Oceniono 13 razy 5

  PO jak wygra to zlikwiduje TVP, Polskie Radio, Prokuraturę , Sądy, CBA, ABW wtedy będą mogli masowo wyprowadzać VAT z Polski... Zapominają ,ze 2007 - 2015 rządzili Polską mając wszystkie instytucje w ręku ,a i tak wylecieli na bruk, teraz razem z komuchami wierzą w odrodzenie...

 • punter

  Oceniono 5 razy 5

  Zagłosuję za każdym kto zlikwiduje TVP i IPN i zafunduje pół roku 11-godzinnych przesłuchań w prokuraturze pisowskim "menadżerom" od kupowania kolejek na Kasprowy i obrazów wiszących na ścianie państwowego muzeum.

 • sebione11

  Oceniono 7 razy 5

  Ci pseldo dziennikarze nie powinni byc zwalniani, tylko postawienie pod sad za dzialanie na szkode RP.

 • cleryka

  Oceniono 4 razy 4

  Na poczatek pozwać Jacka Kurskiego i Dyrektora red.inf. do sądu za naruszania Statutu TVP.

 • 1moja

  Oceniono 6 razy 4

  Sprzedac akcje tego dziadostwa i niech potem ci z umowami na zlote spadachrony dochodza swoich racji u kapitalisty, albo w sadach jak ich nowy wlasciciel na niezdradzieckie mordy wywali.
  Przegonilismy naziste, przegonilismy komuniste, przegonimy i kaczyste.

 • 21252c3

  Oceniono 6 razy 4

  No a gdzie red. Lis będzie kręcił takie lody jak w TVP za czasœw PO?

 • fred_die

  Oceniono 4 razy 4

  I dobrze, trzeba by zadbać jedynie o zabezpieczenie zbiorów TVP z czasów PRLu i późniejszych , ale na to majątku i technicznych pracowników TVP ma aż nadto.

 • grpo30

  Oceniono 6 razy 4

  Ludzie dali sobie wmówic że patologiczna sytuacja jest normalna i państwo traci bezsensownie miliardy. Lata temu kręcący się wokół rządzących złodzieje postanowili się nachapać za cudze. Przez kilkadziesiąt lat rzad miał 1,5 programu i starczało. W któryms momencie dojne cwaniaki wpadły na pomysł ze za darmo, za cudze pieniądze będa robić telewizję (czyli zwykły biznes) i zarabiać gruba kase. U zaprzyjaźnionego premiera/prezydenta/prezesa załatwili sobie że będzie (sprawdziłem na stronie TVP, tyle ich jest faktycznie:) 29 programów (a co? jak zabraknie kasy to się ludziom podniesie podatki, zaden problem). Od tego czasu stali sie najwieksza firmą medialna w Polsce o charakterze komercyjnym. Kurski wciąż chwali sie ogladalnościa, gada o słupkach. To znaczy ze misja nie istnieje i sam traktuje TVP jak firme komercyjną. A my za to wszystko płacimy. Za programy regionalne, TV HD, TV seriale, Rozrywka których ogladalnośc oscyluje wokół zera, ale dają dziesiatki stołków do wydojenia. TV ABC którego moje dzieci, pomimo moich zachęt nie chca tknac bo maja 10 lepszych stacji dziecięcych. Ktos uczciwy powinien to po prostu skasować. Uzasadnione są, wg mnie 3 programy rzadowe. Informacyjny i kulturalny. Reszta to kradzież pieniedzy potrzebnych na pielegniarki, drogi, naukę. Czy zadaniem rządu jest kręcić telenowele, tokszoły czy relacjonować msze i zawody sportowe? Stacje prywatne biją się o to i nic z tego nie zniknęłoby. Patrzę jak bezczelne jest tworzenie kolejnych niszowych programów (ostatnio wróciła Rozrywka) i zabieranie ludziom z uśmiechniętą gębą kolejnego miliarda do wyrzucenia w błoto.

 • miras1953

  Oceniono 6 razy 4

  Sobecko! won ubecki trollu, idź na skargę do TW Balbiny albo Wolfganga albo do ogrodnika czy joja albo udziałowca stoczni - biednego toruńczyka od maybacha

 • kkrispl

  Oceniono 4 razy 4

  A ja widzę to tak (TVP1, TVP2, INFO), jak zlikwidować to zlikwidować i wybaczcie, żadnych tam programów typu tańce, jeden z dziesięciu, jaka to melodia, seriali typu ojciec mateusz (opsss, pedofil), mszy, kościołów z bliska, rodzinek i wszelkiej maści seriali tureckich i latynoskich. Od tego są kanały tematyczne typu TVP seriale, TVP rozrywka. INFO ma być jak info, tyle rzeczy dzieje się codziennie na świecie a tendencja jest taka, 95% pis--dzielce, 5% reszta informacji. To ma być tv informacyjna z kraju i ze świata po 50% a nie relacje z konwencji, mszy, pielgrzymek i innych pierdół.
  Jest kanał TV Trwam, niech realizuje tą właśnie tematykę na własny koszt. Oczywiście oprócz podstawowej paczki 1, 2 i info, resztę zakodować. Chcesz seriale, rozrywkę to płać i płacz. Ciekawy jestem ilu zapłaci za te szmiry, ale co jak co, płacąc dołożą się do finansowania tego gó..wna.
  W podstawowej paczce więcej filmów przyrodniczych, dokumentalnych, reportażu ale aktualnych, od reszty jest TVP Historia. Oczywiście także filmy, od klasyki po najnowsze, żadnej martyrologi, uciśnionych, wyklętych itd. Jaki cel ma na przykład wyświetlanie Bonda o 2 w nocy, tego nie wiem. I zakaz całkowity dublowania się audycji typu tvp1 i info albo tvp1,2 i tvp sport.
  Co do sportu, to codziennie są jakieś mecze, zawody w kraju w różnych dyscyplinach. Niech zaczną w końcu to relacjonować a nie ciągle odgrzewane kotlety. Co do świata, to jasne, że potrzebne są licencje na przekaz, ale skróty ze świata da się zrobić.
  No i dziennikarze, tu należało by kierować się przygotowaniem i profesjonalizmem, dykcją itd. Rydzyka zdelegalizować, zamknąć tą uczelnię, wsadzić do zakładu karnego za malwersacje finansowe, majątek sprzedać aby budżet państwa odzyskał stracone pieniądze.
  Zakazać kościołowi jakichkolwiek form występowania w sferze gospodarczej, wprowadzić kasy fiskalne i ścisły rozrachunek finansowy, taki PIT, aby rozliczali się z każdej złotówki, no i oczywiście w ramach przejrzystości wykaz, ile zarabiają, na co wydają itd.
  Trochę się rozmarzyłem ale co tam....

 • pd2016

  Oceniono 8 razy 4

  Rewelacyjny wpis A. Sobeckiej: "Chcą nam zlikwidować Polskę!" Nie Polskę, p. Sobecka, tylko pisowskie koryto...

 • kasasino

  Oceniono 8 razy 4

  Misja tvp od dawna jest fikcją. Jestem za pełną likwidacją propagandowej goebbelsowskiej telewizji.

 • franiux

  Oceniono 6 razy 4

  Wyłącznie prywatyzacja. Żadna TV nie może być pod kontrolą żadnej partii. Dopuścić tylko jakiś czas antenowy np 1h na tydzień dla każdej chętnej partii aby wszyscy mieli po równo. A nie że PIS albo PO ma 95% czasu a reszta często nawet nie jest zapraszana.

 • marc.pl

  Oceniono 10 razy 4

  To co się dzieje w TVP jest przestępstwem - ludzie którzy kierują tą instytucją oraz osobnicy którzy uważają się za dziennikarzy to zwykli przestępcy którzy powinni ponieść surowe konsekwencje karne za świadome i celowe manipulowanie oraz okłamywanie społeczeństwa wykorzystując do tego państwowe pieniądze.

 • stachkaz47

  Oceniono 4 razy 4

  Sobecka--Nie jest to żona RYDZYKA??
  Przeciez TRWAM ani R M nikt nie tyka.
  W czym problem ma ta BABA.

 • algreg

  Oceniono 6 razy 4

  sobecka kaszalocie obleśny na pewno ty nie możesz być w sejmie przynosisz wstyd krajowi tylko bełkocz w radiu co Ma ryja. Twojego i rydzyka

 • matts06

  Oceniono 8 razy 4

  Pytanie co to znaczy? Jeśli kolejna prywatyzacja i likwidacja mediów państwowych, to jestem zdecydowanie na NIE. Jeśli tylko kwestia nazewnictwa, czyli likwidujemy TVP, a w zamian powstaje jakaś inna telewizja państwowa, to może być. Dla mnie najważniejsze by wreszcie w Polsce były media państwowe w stylu BBC, to jest konieczne, więc nie wyobrażam sobie prywatyzacji.

 • cleon

  Oceniono 10 razy 4

  Doskonały pomysł! Wreszcie!

 • ep2257

  Oceniono 8 razy 4

  POPIERAM
  DLUZEJ MARNOWANIA TROJKI NIE WYTRZYMAM!!!

 • striepo

  Oceniono 3 razy 3

  Czym obecnie cechuje TVP i PR? spadające słupki i coraz większa kasa w nie ładowana.
  Jaka jest też różnica by te firmy działały jako niezależne podmioty?
  Polski znaczy się polaków nie stać na takie zabawy.
  Radio i TV powinny mieć jedną wspólną siedzibę w WAW jak i 17 ośrodkach regionalnych jak to ma miejsce np w BBC. Powinna powstać jedna spółka z 17 oddziałami i na samej uproszczonej strukturze jak i sprzedaży dublującego się majątku można zaoszczędzić miliony.
  Obecnie w jedno miejsce TVP wysyła kilka swoich ekip tak samo jak PR. Jest bardzo wiele takich samych stanowisk w Radio i TV.
  TVP zamiast współpracować z PR robi imprezy z RMF czy ESKĄ wspierając prywatne interesy.

 • a.k.traper

  Oceniono 5 razy 3

  Temat stary jak likwidacja Senatu i dotkliwe kary za korupcję, żadna ekipa nic w tym kierunku nie robiła i nie robi za to chętnie korzystają z tych stołków i możliwości korupcji politycznej.

 • marywil2012

  Oceniono 5 razy 3

  ano sobecka, Polacy chcą likwidacji pisowskiego "państwa" bezprawia i niesprawiedliwości. zostaliście wybrani przez niespełna 1/5 uprawnionych do głosowania, Trochę mało jak na koncepcję zmiany konstytucji, której to zmiany dokonujecie metodą bezprawia każdego dnia, łącznie z wyprowadzeniem Polski z UE. Polska odżyje gdy się was usunie. Wasz skorumpowane instytucje i wasz dysfunkcyjne organy, podlegające woli jednego i to bardzo chorego człowieka: kaczyńskiego. Sami sobie na to zapracowaliści i tym razem traficie przed sąd za łamanie prawa. wymieciemy was.

 • spyderman2

  Oceniono 7 razy 3

  likwidować pisowskie szczujnie
  a kureskiego po depisizacji pod sąd i pozbawić majątku za to że zniszczył telewizję

 • jonnek

  Oceniono 7 razy 3

  Przez osiem lat swoich rządów nie udało im się znieść abonamentu telewizyjnego, co również obiecywali, a teraz zniosą telewizję. Jak nie lubię PiSu, tak większej bandy kłamców niż PO to ze świecą szukać.

 • walsmet

  Oceniono 3 razy 3

  Już Sobecka skacze do gardła, tak się boi pierdla.

 • 1bonscott

  Oceniono 3 razy 3

  No to muszą wygrać wybory inaczej się nie da

 • andy54

  Oceniono 5 razy 3

  A propos Sobeckiej. Nie dość że to wredny i głupi Pisowski babsztyl, to jeszcze straszy dzieci. Takie dewotki powinny w ramach pokuty robić lody ojcu dyrektorowi dożywotnio.

 • barakuda62

  Oceniono 11 razy 3

  Ale się PiSowska horda uaktywniła!

 • robertqq

  Oceniono 11 razy 3

  NARESZCIE KONKRET..TAK TRZYMAC. następny-- rozdzielić jeszcze państwo od kościoła

 • lechu_55

  Oceniono 13 razy 3

  po wyborach wszelkie ślady PiSuarowe powinny być wypalone ogniem ze wszystkich urzędów państwowych na czele z TVP i PR.

 • Jan Kos

  Oceniono 5 razy 3

  Już pisobolszewicy kwiczą chociaż ryje jeszcze głęboko w korycie

 • 99venus

  Oceniono 3 razy 3

  Najwyższa pora.Zacząłbym od reedukacji posłanki Sobeckiej i jej otoczenia.Żadne odprawy-odpowiedzialnym pracownikom wytoczyć procesy za łajdactwo,kłamstwa i niszczenie kraju i pozbawic ich wszelkich profitów.Potrzebna będzie ustawa depisizacyjna.

 • ryfka_nemeczek

  Oceniono 3 razy 3

  Powiadają mądrzy ludzie, że w gøwnïe się nie rzeźbi.

 • yuo7leo9

  Oceniono 2 razy 2

  Sobecka w Radzie Nadzorczej telewizji??????

 • tomek_pb2

  Oceniono 2 razy 2

  Porównania wysokości obowiązkowego abonamentu RTV mają sens z europejskimi krajami o podobnym terytorium i liczbie mieszkańców, albo z krajami o podobnych zarobkach. Nie mają sensu porównania z krajami znacznie bogatszymi, a o dużej wielkości i małej liczbie ludności ( np. Norwegia, Szwecja, Finlandia) gdzie telewizja publiczna dociera do odległych prawie bezludnych zakątków. Przy takim założeniu polski abonament RTV można np porównywać do Niemiec, UK albo Hiszpanii , albo np do sąsiedniej Słowacji. I wtedy wychodzi, że te pobierane 29.70zł/miesiąc to jest dużo. W UK jest to np 12 funtów , w Niemczech 17 Euro tzn nominalnie po kursie jest to około 2x więcej niż w Polsce, ale przeciętne zarobki są tam ok 4 x większe. Mogłoby to oznaczać, że tam pracownicy telewizji zadowalają się dochodami ( z abonamentu) zaledwie 2 x większymi niż w TVP. W Hiszpanii, która ma liczbę ludności najbliższą do Polski, w ogóle nie ma obowiązkowego abonamentu. Nie wiem dokładnie z czego jest tam finansowana publiczna telewizja, jaka jest jej struktura i czy jej sygnał w tym górzystym kraju wszędzie dociera. W Słowacji ( zarobki podobne jak w Polsce) abonament na publiczne RTV jest zaledwie 50 Euro na rok, płatne w całości albo w 12 miesięcznych ratach, czyli jest to wyraźnie mniej niż w Polsce. Nie mam danych ani kompetencji, żeby oceniać poziom publicznej telewizji w UK , Niemczech , czy w Słowacji i porównywać go z poziomem TVP. Z tego co wiem od znajomych w w UK i w Niemczech, to tam publiczne RTV na pewno jest bez porównania bardziej zdecentralizowane , a pieniądze z abonamentu są zbierane lokalnie i idą głównie na lokalne stacje radiowe i telewizyjne. Reklamy w telewizjach publicznych zabierają tam znacznie mniej czasu , mniej niż 10% , podczas gdy w TVP jest to już blisko 50%. Dzięki temu tamte telewizje dużo lepiej realizują misję mediów publicznych Widać to szczególnie przy wszelkiego rodzaju samorządowych i lokalnych wyborach , referendach itp. Profesjonalna debata kandydatów władzy i opozycji prowadzona jest nieustannie przez wszystkie kadencje między wyborami i na tematy najważniejsze dla życia wszystkich mieszkańców. Ludzie dobrze znają problemy, programy, kompetencje, uczciwość i możliwości wszystkich kandydatów na wszystkich poziomach władz lokalnych. W Polsce TVP jest potwornie scentralizowana w Warszawie i tam idą wszystkie pieniądze. Efekt jest taki , że widzowie w całej Polsce wiedzą tylko o co się kłócił pan Jaki z p. Trzaskowskim i o co pani Doda brała się za kudły z panią Rozenek. Władze lokalne w większości miejscowości są wybierane na podstawie ilości billbordów na autobusach i skrzyżowaniach. W Polsce takie scentralizowanie jest szczególnie szkodliwe, bo np Słowacja jest krajem o liczbie ludności mniejszej niż Mazowsze. Tam nawet telewizja scentralizowana w Bratysławie , ma szanse zając się problemami całego kraju.

 • and.reh

  Oceniono 2 razy 2

  I słusznie. To powinno być zrobione już w 1993 roku.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX