PO chce zlikwidować TVP i Polskie Radio. "Inaczej tej stajni Augiasza się nie da posprzątać"

Przy Platformie Obywatelskiej powstał zespół, który pracuje nad projektem ustawy likwidującej spółki TVP i Polskiego Radia - podaje portal Onet.pl. Miałaby je zastąpić zupełnie nowa instytucja.

Politycy Platformy Obywatelskiej są zaangażowani w prace nad projektem nowej ustawy o radiofonii i telewizji - podaje Onet.pl. Projekt miałby zakładać likwidację spółek TVP oraz Polskiego Radia i zastąpienie ich zupełnie nową instytucją. Jaką? Na razie nie wiadomo.

Zmiana miałaby m.in. ułatwić zmiany personalne w mediach publicznych po jesiennych wyborach parlamentarnych.

- Inaczej tej stajni Augiasza się nie da posprzątać. Wiem, co dzieje się na Placu Powstańców [siedziba programów informacyjnych TVP – red.]. Niektórzy już mają umowy z zapisanymi "złotymi spadochronami". Gdyby mieli się pożegnać z pracą, mają zagwarantowane ogromne odprawy

- mówi anonimowy rozmówca Onetu.

W projekcie miałby znaleźć się też zapis o wyborze władz TVP i Polskiego Radia przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji. Obecnie należy to do obowiązków Rady Mediów Narodowych.

"Media informują, że PO chce zlikwidować TVP. Po planach likwidacji CBA, IPN, urzędów wojewódzkich, po zwijaniu Polski powiatowej w czasie ich rządów, zamykanych komisariatach policji, znikających połączeniach komunikacyjnych, nic już nie zdziwi. Chcieliby POlikwidować nam Polskę!" - skomentowała na Twitterze posłanka PiS Anna Sobecka, członkini rady programowej TVP.

Więcej o:
Komentarze (394)
PO chce likwidacji spółek TVP i PR. "Inaczej tej stajni Augiasza się nie da posprzątać"
Zaloguj się
 • fakiba

  Oceniono 72 razy 54

  Zlikwidować TVPis a prezesa do pierdla wysłać , należy mu się jak mało komu

 • krynolinka

  Oceniono 66 razy 42

  Na złodzieju czapka gore. Zlikwidować, wydezynfekować studia po propagandzistach pisowskich i zacząć wszystko od początku.

 • dlugi48

  Oceniono 43 razy 35

  Z całego serca popieram ten pomysł. Telewizja i radio to siedlisko żmij i bagno. Takiego nawet za komuny nie było. Była propaganda, ale i radio i telewizja spełniały pożyteczna rolę szerząc kulturę i oświatę, Pracowali tam inteligentni i wykształceni ludzie. Dzisiaj pracują tam tylko barany, tępe politruki i ich pociotki i kochanki.

 • ps11111ps

  Oceniono 38 razy 30

  Największym szokiem jest fakt ze Sobecka ma tłittera! Normalnie murowana kandydatka na ministra cyfryzacji z takimi umiejetnosciami! A instagrama tez ma? I konto na tinderze?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX