Jerzy Owsiak w Gazeta.pl o wpłacających na WOŚP: Połowa jest za Platformą, połowa za PiS

Jerzy Owsiak był w czwartek gościem Gazeta.pl. Mówił o festiwalu w Jarocinie, paleniu książek w Gdańsku, o tym, w jakich czasach znalazł się Kościół oraz, co go cieszy. - Cieszy mnie, że Polacy odnieśli ogromny sukces - powiedział.

Jerzy Owsiak, prezes Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy był w czwartek gościem południowej rozmowy Gazeta.pl. Opowiedział nam o tym, co czuł, gdy po jego rezygnacji dostał tysiące wiadomości od Polaków, którzy prosili go, żeby wrócił. 

Jaka opcja polityczna wspiera WOŚP? "Połowa PO i połowa PiS"

Jerzy Owsiak powiedział, że z jednej strony czuł się bardzo skrępowany, a z drugiej wiedział, że to wyraz szacunku do tego, co robi WOŚP.

To było coś naprawdę niesamowitego, dającego mega power

- powiedział Owsiak. Dodał, że takie wzniosłe sytuacje często widzi się na ekranach telewizorów czy komputerów, ale nic nie może równać się z wrażeniem, które robi orkiestra ochotniczej straży pożarnej, kiedy na wysięgniku wjeżdża na poziom okna pokoju, w którym jesteś, i dla ciebie gra. 

Jerzy Owsiak powiedział nam też, że WOŚP często bada, kim są osoby, które wspierają ich fundację. Z ankiet wynika jedno:

Połowa jest za PO, a połowa za PiS. Wcale nie jest tak, że jakaś opcja polityczna jest bliższa idei WOŚP. Wszyscy wiedzą, co robimy i chcą to wspierać

- powiedział prezes WOŚP.

Więcej o:
Komentarze (51)
Jerzy Owsiak w Gazeta.pl o wpłacających na WOŚP: Połowa jest za PO, połowa za PiS
Zaloguj się
 • biesczad1

  Oceniono 17 razy 13

  No bo wpłacający na WOŚP, to Ludzie - w elektoracie każdej partii są ludzie przyzwoici i margines społeczny...

 • hatteras

  Oceniono 25 razy 13

  Owsiak laczy Polakow i uczy milosci do ludzi a Rydzyk dzieli i uczy nienawisci.

 • eva01

  Oceniono 8 razy 4

  Pomijając sympatie i antypatie polityczne pocieszającym jest fakt, że ludzie nie tak łatwo ulegają propagandzie np, posłanki z siedleckiego i mają osobistą potrzebę pomagania. Nie dajmy się zwariować i pomagajmy ludziom dotkniętym chorobą, niepełnosprawnością bo oni tej pomocy najbardziej potrzebują i dbajmy o własne zdrowie. Tego wszystkim życzę.

 • nitro2012

  Oceniono 3 razy 3

  myślę że powinien Pan bardziej zważać na słowa... jakby Pan powiedział, że ten kto wpłaca, nie ma znaczenia jaką polityczną popiera byłoby ok...

 • kor102

  Oceniono 4 razy 2

  Prawie 70 lat na karku i dopiero do niego dotarło że nie należy dzielić ludzi.

 • antropoid

  Oceniono 4 razy 2

  Jak ta połowa głosujących dalej będzie trzymać z PiSem, to są na najprostszej drodze, do skrzywienia sobie charakterów i przejścia do plucia na WOŚP.

  pis i rydzyk nie uczą niczego dobrego.

 • mczes57

  Oceniono 12 razy 2

  Owsiak to taki gość co to czasem najpierw mówi ,a póżniej myśli. Ale taki już jest pewnie za to ludzie go lubią , niezależnie od swoich politycznych preferencji.

 • acototak

  Oceniono 3 razy 1

  Pisoruscy fani Owsiaka zawsze pierwsi :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX