Dwa zawiadomienia do prokuratury na tekst "NIE" o marszałku Kuchcińskim

Pełnomocnik Marka Kuchcińskiego, marszałka Sejmu, złożył zawiadomienie do prokuratury dotyczące publikacji tygodnika "NIE". Gazeta w swojej publikacji stwierdziła, że Kuchciński uczestniczył w seksaferze. Portal tvp.info ustalił, że poza tym zawiadomieniem jest jeszcze drugie - złożył je szef Kancelarii Sejmu.

Sprawa zaczęła się od publikacji Radia ZET, w której opisano, że były agent Centralnego Biura Antykorupcyjnego oskarża CBA o to, że w centrali "zatuszowano" skandal obyczajowy z udziałem polityka PiS - nagranie z agencji towarzyskiej. Nie padło jednak imię i nazwisko działacza. Agent twierdził, że nagranie kompromitujące polityka zniknęło z CBA.

Rzecznik CBA już wtedy zaprzeczał tym doniesieniom. Temistokles Brodowski podnosił, że były agent nie przedstawił dowodów i jego informacje są nieprawdziwe. Krok dalej poszedł tygodnik "NIE", przekazując, że do prokuratury trafiło zawiadomienie od wspomnianego byłego agenta CBA i padły personalia rzekomego bohatera taśm.

Szef CIS odpowiada na publikację "NIE": Kłamliwa i obrzydliwa

Oskarża w nim, że szef CBA Ernest Bejda i dyrektor Biura Kadr i Szkolenia CBA Jarosław Wrzoskowicz mieli niedopełnić obowiązków i przekroczyć uprawnienia. Mieli oni zatuszować informacje kompromitujące polityka PiS - i w publikacji "NIE" pada stwierdzenie, że chodziło o marszałka Sejmu Marka Kuchciskiego. "Z doniesienia wynika, iż J. (były agent CBA - red.) wszedł w posiadanie nagrania wideo, na którym marszałek Kuchciński obcuje płciowo z nieletnią prostytutką pochodzenia ukraińskiego" - napisano w "NIE".

Na tę publikację "NIE" zareagował najpierw szef Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka, który opisał je jako "bezprecedensowe, kłamliwe i obrzydliwe". Stwierdził też, że marszałek Sejmu będzie bronił swojego dobrego imienia i zapowiedział "zdecydowane działania na drodze prawnej".

Dwa zawiadomienia do prokuratury ws. tekstu "NIE"

We wtorek portal tvp.info ustalił, że marszałek Sejmu rzeczywiście zdecydował się na taki ruch. Pełnomocnik Marka Kuchcińskiego złożył zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa, które dotyczy znieważenia funkcjonariusza publicznego i zniesławienia.

Jednocześnie - według tvp.info - ma nie być to jedyne zawiadomienie. Inne, tak samo dotyczące znieważenia i zniesławienia, złożył szef Kancelarii Sejmu. Co więcej, wydawca "NIE" otrzymał przedsądowe wezwanie do publikacji przeprosin i wpłaty zadośćuczynienia 15 tys. zł dla Caritasu.

Więcej o:
Komentarze (275)
Dwa zawiadomienia do prokuratury ws. publikacji tygodnika "NIE" o marszałku Sejmu Marku Kuchcińskim
Zaloguj się
 • papa_kilo

  Oceniono 119 razy 115

  Polska to piękny kraj. Co dzień się człowiek dowiaduje czegoś nowego. Dziś na przykład dowiedziałem się, że niejaki Kuchciński posiada dobre imię.

 • baby1

  Oceniono 105 razy 95

  Trochę to dziwne podciąganie pod " znieważenia funkcjonariusza publicznego"?
  Publiczny, to w tym jest akurat "dom", a nie "funkcjonariusz".

 • luki.wawa

  Oceniono 78 razy 68

  To jakiś sport narodowy i co.
  Duchowni na plebani na masową skalę molestują i gwałcą dzieci. A teraz II osoba w Państwie zabawia się z małoletnimi dziewczynkami. Co jeszcze się okaże.

  To taki katolicki zwyczaj .....

 • pysio62

  Oceniono 62 razy 56

  Czy mozna zniewazyc takiego osobnika jak Kuchcinski? Jest to mocno watpliwe. Co do meritum sprawy, to Urban ma prawie zawsze dobre i sprawdzone informacje, i wiele wskazuje na to, ze "Nie" napisalo prawde o tej sprawie, ale oczywiscie nie mozna jeszcze tego przesadzic w sposob calkowicie pewny i ostateczny. Ta sprawe, jak i wiele innych, wyjasni sie juz niedlugo w wolnej i demokratycznej Polsce.

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 55 razy 53

  A Kuchcińskiego będzie reprezentował ubecki prokurator stanu wojennego i żarliwy obrońca księdza pedofila z Tylawy Stanisław Piotrowicz?

  W końcu obaj z Podkarpacia i obaj jak widać lubią dzieci.

 • farsizm

  Oceniono 50 razy 46

  To co się w naszym kraju dzieje z Birgfellnerem może stać się teraz z Rozenkiem. Nie możemy na to pozwolić. Widzimy każdego dnia jacy kryształowi ludzie trzymają łapę na prokuraturze i części sądownictwa. Więcej zaufania mam do Rozenka, niż dla tego stwora, który ograniczał niepełnosprawnym dostęp do toalet i spaceru przed Sejmem. Sam sobie wystawił moralne świadectwo już dawno temu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX