Beata Mazurek: Rekonstrukcja rządu jeszcze przed wyborami do Parlamentu Europejskiego

Według rzeczniczki Prawa i Sprawiedliwości Beaty Mazurek, jeszcze przed wyborami do Parlamentu Europejskiego dojdzie do rekonstrukcji rządu. Jak zaznaczyła w rozmowie z dziennikarzami, nie jest jej znany dokładny termin zmian. Mazurek dodała, że o szczegółach będzie informował premier bądź rzecznik rządu.

W lutym Komitet Polityczny Prawa i Sprawiedliwości zadecydował, że o mandat w Parlamencie Europejskim będzie się ubiegało kilku ministrów, między innymi wicepremier Beata Szydło, szef MSWiA Joachim Brudziński, minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska, czy minister edukacji Anna Zalewska. Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się 26 maja.

Rekonstrukcja rządu przed wyborami do PE

Przypomnijmy, że kilka dni temu Piotr Zaremba pisząc w "Polska The Times" o zmianach w rządzie, poinformował nieoficjalnie, że dymisje mogą spotkać również szefa MSZ Jacka Czaputowicza oraz minister finansów Teresę Czerwińską. Ten pierwszy ma być obwiniany o "kryzys w stosunkach z Izraelem". Czaputowicza miałby zastąpić Jacek Saryusz-Wolski. Z kolei Czerwińska miała podpaść podważaniem wykonalności sztandarowego programu PiS, czyli Piątki Kaczyńskiego.

Beata Mazurek odniosła się też do wniosku Platformy Obywatelskiej dotyczącego odwołania Marka Gróbarczyka ze stanowiska ministra gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej. Klub złożył wniosek o wyrażenie wotum nieufności ministrowi. Rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości powiedziała, że takie wnioski pojawiają się od początku tej kadencji Sejmu. - Jedyna rzecz, w której specjalizuje się opozycja czy Platforma Obywatelska, to składanie wniosków. To nie jest nic nowego - powiedziała.

Dziś Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. W Polsce osoby ze spektrum zaburzeń autyzmu wspiera Fundacja JiM. Dzisiaj wspólnie z AXN zachęcamy do wspierania zbiórki fundacji na rzecz pomocy osobom ze spektrum autyzmu oraz budowanie świadomości i tolerancji wśród Polaków. Ty też możesz pomóc, szczegóły znajdziesz tutaj.

Więcej o:
Komentarze (62)
Beata Mazurek: Rekonstrukcja rządu jeszcze przed wyborami do Parlamentu Europejskiego
Zaloguj się
 • lukasz_patrykus

  Oceniono 27 razy 21

  Czerwińska ciągle nie wie ska wziąć 40 miliardów na obiecanki Kaczyńskiego...
  wiec zamiast najpierw zarobić zanim się wyda no to jak za Stalina,...
  zwolni się Czerwińską i następny minister nie będzie już taki drobiazgowy

 • remo29

  Oceniono 18 razy 16

  Zamienią Szydło na Zalewską, Zalewską na Szydło, Zielińskiego za Błaszczaka, Błaszczaka za Zielińskiego. Taką rekonstrukcję robiłem w piątek, raz piłem wódkę z wodą, a za chwilę wodę z wódką. Efekt poranny jest ten sam, ale jak ktoś chce może próbować.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 15 razy 13

  Jaki napisał gó...aną ustawę a zwolnią Czaputowicza... nie jest to jakiś geniusz dyplomacji tylko u Pisowców każdy następny to większy kretyn od poprzedniego, nawet jeśli to trudne do wyobrażenia

 • niko8472

  Oceniono 21 razy 13

  Rzecznik od wszystkiego: rządu, spółki Srebrna, prywatnych spraw pana prezesa...

 • chi-neng

  Oceniono 11 razy 9

  Judasz Judszem Judasza pogania!

  I 100 rekonstrukcji rządu nie pomoże, bowiem nie ma na kogo wymieniać .
  Wszyscy oni mają 'tę samą klasę’ te same kwalifikacje polityczne i dypolonmatyczne '.
  Czyli ten sam poziom 'wypranych mózgów', bowiem każdy z nich z osobna, i wyszyscy razem wziąwszy, przeszli tresurę i szkolę Kaczyńskiego, Rydzyka i Episkopatu.

 • kanonia1939

  Oceniono 9 razy 7

  Już sami nie wiedzą co ze sobą począć, aby ugrać parę punktów. Niebawem zaczną rozdawać relikwie Jarosława wśród elektoratu

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX