Atak na Wojciecha Kudelskiego. Magdalena Adamowicz apeluje: zatrzymajmy spiralę nienawiści

- Życiu Wojciecha Kudelskiego nie zagraża niebezpieczeństwo - poinformował prezydent Siedlec, Andrzej Sitnik. Głos w sprawie ataku na samorządowca zabrała też Magdalena Adamowicz.

Magdalena Adamowicz, wdowa po zamordowanym w styczniu przez nożownika prezydencie Gdańska, skomentowała atak na byłego prezydenta Siedlec, Wojciecha Kudelskiego.

Jestem myślami z zaatakowanym byłym prezydentem Siedlec Wojciechem Kudelskim. Modlę się za jego powrót do zdrowia, do rodziny. Zatrzymajmy wreszcie tę spiralę nienawiści!

- napisała na Twitterze. Magdalena Adamowicz od kilku tygodni angażuje się w walkę z mową nienawiści, m.in. przez promowanie hasztagu INTH - Imagine there's no hate. W tym celu odwiedziła m.in. Kongres USA, a także siedzibę Facebooka.

Atak na Wojciecha Kudelskiego. Były prezydent Siedlec ugodzony ostrym narzędziem

Prezydent Siedlec Andrzej Sitnik poinformował, że życiu Wojciecha Kudelskiego nie zagraża niebezpieczeństwo. Wojciech Kudelski został zaatakowany nożem przed domem w centrum miasta. Samorządowiec jest już po operacji, jego stan stabilizuje się. Andrzej Sitnik zaznaczył, że stan byłego prezydenta był "poważny". Według dyrekcji szpitala, do którego trafił Wojciech Kudelski, był on w stanie, który w sposób bezpośredni zagrażał jego życiu.

Policja w poniedziałek po południu zatrzymała mężczyznę podejrzanego o ugodzenie nożem samorządowca - poinformował szef MSWiA Joachim Brudziński.

Wojciech Kudelski był prezydentem Siedlec w latach 2006-2018, obecnie jest radnym PiS w mazowieckim sejmiku wojewódzkim.

Więcej o:
Komentarze (123)
Atak na Wojciecha Kudelskiego. Magdalena Adamowicz apeluje: zatrzymajmy spiralę nienawiści
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 35 razy 9

  Poznajmy najpierw motywy, nie wszystkie przestępstwa są ukierunkowane politycznie.

 • norman67

  Oceniono 27 razy 5

  Zamknijcie tą szczujnię na ciemnego luda z Gebelsem-Kurskim to żadnych ataków nie będzie.

 • j_stalin

  Oceniono 35 razy 5

  panie jojo, a kiedy zatrzymacie Falente? przeciez wiecie gdzie sie ukrywa....

 • yaspiman

  Oceniono 11 razy 3

  niech się paniusia zajmie czymś innym. celebrytów u nas dostatek.

 • pszczolkaprezesa

  Oceniono 15 razy 3

  Uch! Ale poszedł tutaj zwarty atak zastępów Szachermachera!

 • krzysztof1952

  Oceniono 14 razy 2

  Czytam te wszystkie komentarze i jestem przerażony. Czyżby (oby nie) szykował się nam drugi WOŁYŃ - tam mordowano na tle przynależności narodowej u nas może być na tle poglądów. W sumie co za różnica. A szkoda życie w sumie jest całkiem fajne. Przecież są takie wartości jak miłość, dobroć, grzeczność , szacunek dla drugiego człowieka - ech rozmarzyłem się.

 • cozano

  Oceniono 16 razy 2

  Według tutejszych troli pisowskich Adamowicz został zamordowany z miłości, a za nienawiść jest odpowiedzialna jego małżonka.
  Swoją drogą gratulacje dla redakcji za włączenie możliwości komentowania, szczególnie od troli pisowskich.

 • xxq

  Oceniono 1 raz 1

  Może by tak jakiś wspólny różaniec zaintonowany przez Prezydenta ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX