Wybory do europarlamentu. Jest nowy sondaż. Koalicja Europejska wyprzedza Prawo i Sprawiedliwość

Gdyby wybory do Parlamentu Europejskiego odbyły się pod koniec marca, zwycięzcą byłaby Koalicja Europejska. Niewiele mniej głosów otrzymałaby partia rządząca. To wyniki sondażu Instytutu Badań Spraw Publicznych dla Radia ZET.

W sondażu przed wyborami do Parlamentu Europejskiego Koalicja Europejska ma 41,51 proc. głosów. Na drugim miejscu uplasowało się Prawo i Sprawiedliwość. Partia, której przewodzi Jarosław Kaczyński, otrzymała w sondażu 38,76 proc. głosów. Trzecią siłą polityczną w zbliżających się eurowyborach jest Wiosna. Na partię Roberta Biedronia chce zagłosować 8,63 proc. ankietowanych - wynika z najnowszego sondażu wyborczego przeprowadzonego przez Instytut Badań Spraw Publicznych dla portalu RadioZET.pl oraz StanPolityki.pl.

Eurowybory. KE, PiS i Wiosna w Parlamencie Europejskim, reszta poniżej progu wyborczego

Poza podium znalazły się partie: Kukiz'15 (4,46 proc. głosów), Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy (4,25 proc.), Polska Fair Play Bezpartyjni Gwiazdowski (1,06 proc.), Lewica Razem (0,99 proc.), Ruch 11 Listopada (0,16 proc.), Ruch Prawdziwa Europa – Europa Christi (0 proc.). Ugrupowania te nie przekroczyły w sondażu progu wyborczego, co oznacza, że nie miałyby swojego reprezentanta w Parlamencie Europejskim.

Podczas badania sondażowego zbadano także, jak wysoka może być frekwencja wyborcza. W tym roku Polacy są bardziej zainteresowani eurowyborami, niż miało to miejsce cztery lata temu. Szacuje się, że frekwencja w wyborach do Parlamentu Europejskiego może wynieść 49,40 proc. Przypomnijmy, że w ostatnich eurowyborach, które odbyły się w 2014 roku, frekwencja wyniosła 23,83 proc.

Badanie przeprowadzono w dniach 25-27.03.2019 roku, metodą CATI.

Więcej o:
Komentarze (220)
Wybory do europarlamentu. Jest nowy sondaż. Koalicja Europejska wyprzedza Prawo i Sprawiedliwość
Zaloguj się
 • state77

  Oceniono 45 razy 37

  Ponad połowa głosującego społeczeństwa jest w miarę normalna. Połowa ma wszystko w du.ie. Trzeba ruszyć tyłki w maju, a potem na jesieni, bo inaczej będzie dłuuuga zima.

 • antekpociecha

  Oceniono 44 razy 26

  Oczywiście to że jeden z najwyższych piesowskich katolików rucha piętnastoletnie ukraińskie prostytutki w burdelu nie ma żadnego znaczenia

 • jurek4491

  Oceniono 38 razy 26

  Tendencja jest wzrostowa , rząd ma ciasteczko w majtach ze strachu - SUPER , PiS trzeba spuścić do szamba .

 • franiux

  Oceniono 33 razy 23

  Całkiem realne wyniki. Mam nadzieję że Kukiz wypadnie na dobre z gry aby nigdy nie mógł zrobić koalicji a Pisem

 • signum_t

  Oceniono 23 razy 15

  Najbardziej cieszy wynik Kukiza i wynik narodowców. Niech tak zostanie - PiSowi zabiorą, a do PE nie wejdą...

 • jag63

  Oceniono 24 razy 14

  Pisuary !
  Idziemy po was !
  Ratuj się kto może.
  Nie będzie grubej kreski !
  O, nie !

  Popatrzcie na wybory w Turcji, na Słowacji.
  To wasz koniec.

  .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX