Nie ma oficjalnych wyników wyborów na Ukrainie, ale rosyjscy politycy już wzywają do ich nieuznania

Partia Władimira Żyrinowskiego wniosła do Dumy Państwowej projekt uchwały o nieuznaniu wyborów prezydenckich na Ukrainie. Według danych exit poll, Ukraińców czeka druga tura, w której spotkają się komik Wołodymyr Zełeński i urzędujący prezydent Petro Poroszenko.

Według sondaży exit poll w I turze wyborów na Ukrainie zwyciężył komik Wołodymyr Zełeński, którego wskazało 30,6 proc. badanych. Drugie miejsce zajął obecny prezydent Petro Poroszenko (17,8 proc.) Julia Tymoszenko, trzecia w sondażu, zdobyła 14,2 proc., Jurij Bojko - 9,8 proc., a Anatolij Hrycenko - 7,1 proc.

Wyników nie ma, w Rosji niektórzy już ich nie uznają

W Rosji z uwagą obserwowano ukraińską kampanie wyborczą, jak i sam proces głosowania. Państwowe stacje telewizyjne niemal w każdym programie publicystycznym i w blokach informacyjnych odnosiły się do wyborów na Ukrainie, najczęściej krytykując demokratyczne procesy zachodzące w tym kraju.

Liberalno Demokratyczna Partia Rosji jeszcze przed ogłoszeniem oficjalnych wyników zgłosiła do Dumy Państwowej, izby niższej parlamentu. projekt uchwały o nieuznaniu wyników ukraińskich wyborów.

Szef komisji obrony i bezpieczeństwa rosyjskiego senatu Franc Klincewicz zaraz po ogłoszeniu rezultatów exit poll odnotował czwarty -  niższy od oczekiwań Kremla - rezultat prorosyjskiego kandydata Jurija Bojki.

Rosja, która zaanektowała ukraiński Krym i wspiera wojnę w Donbasie od miesięcy prowadzi działania propagandowe wymierzone w tych ukraińskich kandydatów na prezydenta, którzy odcinają się od współpracy z Moskwą i zapowiadają walkę z rosyjskim agresorem.

Rosyjskie media przed wyborami przekazywały informacje o możliwych fałszerstwach wyborczych, co zdaniem części niezależnych komentatorów może świadczyć o tym, iż Kreml poważnie rozważa nieuznanie wyników ukraińskich wyborów.

Więcej o:
Komentarze (139)
Rosyjski polityk wzywa do nieuznania wyników wyborów na Ukrainie
Zaloguj się
 • 1627cd1410

  Oceniono 26 razy 16

  ruskie boją się komika? przecież to dla nich najlepsze wyjście!
  ..a może picują jak zwykle a swojego człowieka już mają!? nic dziwnego. w końcu w Polsce zainstalowali kociarza i antosia...

 • radeberger

  Oceniono 22 razy 12

  Dla niezaznajomionych z tematem - to pomysł Żyrinowskiego. Człowieka, przy którym Korwin-Mikke mógłby uchodzić za umiarkowanego polityka.

 • coswampowiemlubnapiszeraczej

  Oceniono 23 razy 11

  Rosja zarzuca nieuczciwosc wyborow... Pewnie niedlugo Kreml zacznie uczyc demokracji.

 • krynolinka

  Oceniono 19 razy 11

  Korwin w rosyjskim telewizorze przyklasnął Putinowi, uszami i wąsami.

 • wiktor_jerofiejew

  Oceniono 17 razy 7

  Tak tak , nieuzna ich moSSkova i Kuba i Wenezuela ...
  jakby ktos na swiecie sie znimi liczyl ...Tfu

 • idioteka-narodowa

  Oceniono 9 razy 7

  Cały Świat obserwuje te wybory,tylko niektórzy w pałacach się śmieją z tej rzekomej demokracji.Donald Trump zaciera rączki.

 • wyboga

  Oceniono 8 razy 6

  Pamiętacie, kiedyś niejaki Pietrzak kandydował do prezydentury. Na szczęscie wyborcy olali go ciepłym moczem. Dzisiaj, tylko dzięki opłacanej z naszych podatków przez reżimowy rząd TV PiS, istnieje w pislamskiej społecznoości.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX