Komentarze (273)
Wybory prezydenckie na Ukrainie. Wywiad z Michałem Kacewiczem
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • tomaszwilenski

  Oceniono 14 razy 2

  Banderowce precz od Polski i Litwy! Od Kresowiaka ktoremu zamordowano rodzine na Wolyniu!

 • qatroscc

  Oceniono 4 razy 2

  Po 45 towarzysze ze Wchodniej jak i Zachodniej Komunistycznej Partii Ukrainy płoneli gorętszym uczuciem do Polski. Niektórzy nawet tu się osiedlili i budowali nową ukochaną ludową ojczyznę.

 • press23

  Oceniono 16 razy 2

  Jeśli chodzi o wspieranie pro-banderowskiej Ukrainy przez polski establiszment (nie mylić z Polską), to mam taką teorię:
  * PO wspiera Ukrainę bo to partia wspierana przez Niemcy. A temu krajowi będzie zależeć na tanich surowcach ze Wschodu. Zresztą dla niemców Kiijów to dobry sojusznik. Tam (szczególnie na zachodzie kraju) kochają Niemców.
  * PIS wspiera bezwarunkowo Ukrainców z powodu głupiej i ślepej nienawiści Jarosława do Putina. Ponadto PIS zaprzedał już Polskę Wielkiemu Bratu. Teraz musi tylko robić to co oni każą.

 • kurza_twarza

  Oceniono 1 raz 1

  Nie wszędzie nam po drodze, ale potrzebujemy Ukrainy, w różnych wymiarach. A że niektórzy Polacy zadzierają nosa..., No cóż, prawda. Ro nasz brzydszy profil.

 • mazzini890

  Oceniono 9 razy 1

  Ruskie skrypty robią pełną parą.Daremną.

 • proteusz33

  Oceniono 7 razy 1

  Ukraina nie mogła być taka o jaką Ukraińcy walczyli bo poleciał do nich Sikorski i zagroził: podpiszcie albo jutro wszyscy będziecie martwi

 • pivonka

  Oceniono 7 razy 1

  "Zresztą widać to po liczbie samochodów na polskich rejestracjach. W Kijowie, gdy zamawiasz taksówkę, zapewne przyjedzie po Ciebie samochód na łódzkich albo szczecińskich rejestracjach". Takie przypadki oraz nowy projekt przepisów w którym nie trzeba będzie wymieniać tablic rejestracyjnych po zakupie samochodu w innym powiecie będzie powodował totalny chaos z polskimi tablicami rejestracyjnymi. Na Ukrainie obywatele tego państwa poruszają się na tablicach np. ze Szczecina lub Łodzi, a w PL ci zamieszkani i zameldowani np. w Olsztynie będą jeździć na tablicach z Krakowa, co w Grójcu na tablicach np. z Wrocławia, a z Ustrzyk Dolnych na tablicach z Warszawy. Typowy kuriozalny na cały kontynent przykład "Polnische Wirtschaft" w tym przypadku rejestracyjny.

 • maks1956

  Oceniono 5 razy 1

  ktokolwiek wygra wybory na Ukrainie to i tak nic się tam nie zmieni dalej będzie rządzić oligarchia korupcja bo oni na to nie pozwolą czyli przeciętny Ukrainiec dalej będzie klepał biedę i ta do następnych wyborów Ukraińców nie da się zmienić mentalnie oni już tak mają od wieków

 • mazzini890

  Oceniono 19 razy 1

  Moskiewskie minusiki daremnie się dwoją i troją.To was ośmiesza Rosjanie.

 • e50504

  Oceniono 17 razy 1

  Jedno jest pewne - wspieranie obecnej Ukrainy w jej prozachodnich ambicjach przez Polskę to jakby samemu przestrzelić sobie kolano. Nie ma chyba wrażej nastawionego do Polski kraju w Europie

 • press23

  Oceniono 15 razy 1

  "Obecna ekipa rządząca bardziej niż na Polskę stawia na Niemcy i Stany Zjednoczone". Z tym się zgadzam ale do takiego wniosku można było dojść dawno temu. Ktoś kto myśli bardziej długoterminowej niż w perspektywie 1 roku, powinien zdawać sobie sprawę że coraz silniejsza Ukraina nie będzie skłaniać się ku Polsce tylko ku Niemcom. To jakiś durny mit giedrojciowy że Ukraina będzie przedmurzem Polski przed złą Rosją. Jeśli ten kraj się wzmocni bedzie coraz bardziej nastawiony agresywnie do Polski. Wspomnicie moje słowa.

 • dlugi48

  Oceniono 9 razy 1

  Ukraina to w ogóle nie jest państwo, tylko sierota poi komunie, na poziomie jakiegoś państewka afrykańskiego, gdzie rządzi jakiś kacyk, a Murzyni się ciągle leją między sobą.

 • e50504

  Oceniono 9 razy 1

  "Polska nigdy w historii nie miała na Ukrainie tak pozytywnego odbioru jak teraz."

  No to w takim razie lepiej nie mówić jaki odbiór mieliśmy wcześniej i jak szybko się ten odbiór może zmienić.

 • popieramkukiza

  Oceniono 27 razy 1

  Rejon zwany ukrainą to prywatny folwark kilkunastu żydowskich oligarchów. Za chwilę znów zapłonie bo ten banderland jest tworem przejściowym. Powinniśmy się dogadać z Rosją i zabrać co swoje, a wtedy wróci normalność.

 • vulcan242

  0

  W niektórych krajach zachodnich funkcjonuje takie pojęcie - "Głupi jak Polak". Jest to specyficzny rodzaj głupoty, bo nie oparty na braku intelektu. Skąd się to wzięło? Głównie z historii i decyzji historycznych jakie podejmowaliśmy. Synonimem Głupiego Polaka jest dla niektórych znających historię Polski obcokrajowców nasz przedwojenny minister spraw zagranicznych Józef Beck. Człowiek ten postawił honor ponad dobro narodu, czym zgotował nam piekło 6 milionów zabitych, zrujnowanego gospodarczo i ekonomicznie kraju. Kraju pozbawionego elit, które albo uciekły, albo wymordowano je na wojnie przez Niemców i po przez sowietów. Głupi jak Polak - to mi się teraz przypomina kiedy widzę z jaką naiwnością i beztroską wpuszczamy Ukraińców do Polski. Dzieje się to w zasadzie po za jakąkolwiek kontrolą państwa. No chyba, że kontrolą nazwiemy świadome zapraszanie ich tutaj, wręcz zabieganie o to.
  Nie jestem ksenofobem. Rozumiem, że poziom życia na Ukrainie jest niższy niż w Polsce w 89', ale sytuacja wymyka się trochę spod kontroli. Żaden, podkreślam Żaden rząd dbający o swoje państwo i jego obywateli nie dał by takiej swobody i przywilejów obcemu narodowi, który na dodatek wyrządził nam tyle krzywd, który kolaborował z hitlerowcami mordując polaków w obozach, w czasie Powstania Warszawskiego i na kresach. O Powstaniu Chmielnickiego tylko wspomnę - zły Polak bo Turka nie chciał bić i perspektywa łupów i przywilejów rejestrowych poszła się paść. Aktualnie Ukraińcy są wszędzie. Opanowali( na nasze życzenie) place budów, handel, przemysł przetwórcy i rolnictwo. Polski rząd zamiast konsekwentnie podwyższać płace w zawodach nie wymagających dużych kwalifikacji woli sprowadzać Ukraińców tysiącami i cieszy się , bo podobno jest to nieuniknione i buduje naszą gospodarkę. Trochę prawdy w tym jest, ale równowaga powinna być zachowana. Mówi się o 2 milionach Ukrainców. Mówi się też o 3 milionach, bo połowa jest tutaj nielegalnie, albo pół legalnie. W tym tempie za 5-6 lat będziemy mieli tutaj 6-7 milionów swołoczy skłonnej zapuścić u nas korzenie. Należy także zdecydowanie obalić mit o Ukraińcach wyjeżdżających do Europy zachodniej. Wyjedzie maksymalnie 25%. Polska jest im bliska kulturowo i obyczajowo. Czują się tutaj prawie jak u siebie tylko lepiej. Ukrainiec w Niemczech czy Skandynawii jest totalnie wyobcowany. Apeluję o rozsądek, bo już na zawsze będziemy tymi Głupimi Polakami co sami na siebie bat kręcą, a potem tylko płacz, łzy i tandetny patriotyzm.

 • robotnik61

  0

  Każda rewolucja czy taki "majdan" jest z początku piękna i ładna, a na koniec staje się prostytutką która daje każdemu dupy żeby mógł zarobić jakiś alfons (polityk).

 • dfghjkl

  Oceniono 10 razy 0

  Żeby to przeczytać, trzeba poświęcić ze 3 kwadranse. Jak myślisz redaktorze-autorze, ilu czytelników sie na to zdecyduje. Ja wytrzymałem 8 minut, po czym sprawdziłem ile zostało do końca, i odpuściłem, niestety. sorry!

 • cehaem

  Oceniono 8 razy 0

  >W tej chwili ukraińska część tego kodu, tej narracji, która była przez wiele lat – w czasach >radzieckich bardzo krwawo – tłamszona

  Czesc wywiadu calkiem sensowa i potem to. Na Ukrainie w czasach ZSRR funkcjonowala ukrainskojezyczna oswiata, wydawano ksiazki po ukrainsku. Promowanie jezykow nierosyjskich bylo wlasnie jednym z celi polityki bolszewikow. W latach 20. wrecz preferowano ukrainski nad rosyjskim, dopiero za Stalina jezyki traktowano rowno z niewielka preferencja rosyjskiego.

  Dla Polaka rzeczywiscie jest trudno zrozumienie spraw tozsamosci na Wschodzie. Bialorus, Rosja i Ukraina to olbrzymie kontynuum kulturowe i jezykowe.

 • leoleo

  Oceniono 2 razy 0

  dlaczego polacy o to co ukraińcy sądzą o ukraińcach i o ukrainie pytają polaka, jest w polsce spora grupa stamtąd i można by przedstawicieli z donbasu, krymu, zakarpacia a nawet lwowa spytać o sytuację na jednej posiadówie z wódką - produkty mają doskonałe, brendy desna jest tak dobra jak sowieckie zapasy z naddniestrza

 • mazzini890

  Oceniono 16 razy 0

  To odrębny naród ale jest młody trzeba dać mu czas. Ale Rosja nie tylko zmiękcza Ukrainę ale i umacnia odrębność i nacjonalizm jej zachodniej i centralnej części. Tej już nie wchłonie.Oderwie co najwyżej wschód.Samemu wystawiając zad Chinom.

 • jrb11

  Oceniono 3 razy -1

  Jak to nie- walczyli o to by byc wypierdkami ekcepcjonalistow do wbijania szpilek Rosji i zapomnieli ze to Rosja zrobila z nich panstwo stawiajac ich na nogi. Zydzi chce teraz stworzyc tam drugie panstwo zydowskie jak za Hitlera i rozmyslnie oczyscic teren ze Slowianwracajac do swojego mongolstwa

 • strzykwa5

  Oceniono 5 razy -1

  Jedynym powodem naszej udawanej przyjaźni z Ukrainą jest chęć zrobienia na złość Rosji. Polska nie ma z tego żadnych korzyści politycznych ani ekonomicznych. Ukraina jest i pozostanie mentalnie w obszarze Rosji i trzeba sobie dać z nimi spokój. Oni są niereformowalni. A rządzi od lat ten sam układ. Raz Poroszenko raz Tymoszenko.

 • 12saurom

  Oceniono 7 razy -1

  Tak tak rewolucja godności a właściwie pucz sfinansowany za 50 mln dolarów.

  Skoro rzekomo Ukraina toczy wojnę z Rosją to dlaczego mieszkańcy Donbasu nie popierają Ukrainy.

  Dlaczego łotry i złodzieje ztzw. ochotniczych batalionów złodziei i gwałcicieli mówią, że mieszkańcy Donbasu nie traktują ich jak wyzwolicieli ale jak okupantów?

  Skoro rzekomo Ukraina to takie przyjazne państwo to dlaczego w urzędach wiszą mapy na których jako część terytorium Ukrainy jest zaznaczona południowa Małopolska zakirzonia czyli rzeszowczyzna ziemia przemyska lubelskie nowosądeckie?

  Czy państwo przyjazne wobec Polski uchwala ustawę gloryfikującą organizację która dokonała ludobójstwa na Polakach na Wołyniu?

  Czy można uznać za przyjazne państwo którego rząd tworzą partie jawnie głoszące, że chcąc odebrać terytorium Polski?

  Czy za przyjazne państwo można uznać za takie na którego terytorium Polacy są regularnie bici, gdyż używają języka polskiego?

  Czy za przyjazne państwo można uznać za takie które pozwala tzw. nieznanym państwom podpalać polskie szkoły lub ostrzeliwać polskie konsulaty?

  Czy za przyjaznych Polakom można uznać ludzi, którzy regularnie oszukują w lokalach usługowych typu restauracje pizzerie Polaków podając im inne ceny wyższe od tych które obowiązują? W Pizzerii w Lwowie byłem świadkiem jak podano na początek jedną kartę potem zaś podano ceny z innej karty.

  Czy za przyjazne państwo można uznać takie które przymyka oczy na niszczenie polskich zabytków?

  Czy za przyjazne państwo można uznać takie które przymyka oczy na to, że obywatele nie chcą oddać Polakom kościoła jak to ma miejsce w Lwowie pomimo, że zostały zawarte stosowne umowy?

 • atos38

  Oceniono 3 razy -1

  P R E C Z !!!

 • veni.vici

  Oceniono 7 razy -1

  propaganda zgodna z linią ambasady USA

 • spokojniejaknawojnie

  Oceniono 7 razy -1

  Jak można mówić o ukrainie która ledwo co obchodziła 25 państwowości?

 • lukasgld

  Oceniono 11 razy -1

  Mnie zastanawia jedno. Jako człowieka chyba inteligentnego i starającego się wyciągać wnioski z historii. Najpierw nas wymordowali na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej, a teraz jeżdżą do nas na saksy i zarabiają lepiej niż Polacy i mają tu lepsze warunki niż my. My jesteśmy głupi jak but. Mogą tu robić, ale na czarno i za ochłapy. Jak brakuje Polaka do roboty oczywiście.

 • hatteras

  Oceniono 5 razy -1

  Dlaczego Oni nigdy nie wpadli na pomysl ,aby byc neutralnym krajem na wzor Szwajcarii?
  Byliby wolni,szczesliwi i bogaci ,a teraz co ?nacjonalizmem beda sie karmic? Na bandytach z UPA budowac tozsamosc narodowa?Nawet najsilniejsza armia nie zapewni im bezpieczenstwa,bo beda sie tluc pomiedzy soba,a reform gospodarczych nigdy nie przeprowadza bo sami nie wiedza co to jest gospodarka.

 • augenthaler

  Oceniono 5 razy -1

  W Polsce jeszcze 20 lat temu wiedza o Ukraińcach była tak, że to "Ruskie". Słabo wykształcony Polak Rosjanina od Ukraińca po prostu nie odróżniał. Dzisiaj jest trochę inaczej, niektórzy Polacy nawet wiedzą, że ukraiński nie jest dialektem rosyjskiego.

 • opt

  Oceniono 5 razy -1

  Dobre notowania tylko dzięki Kwaśniewskiemu i Głodziowi- swojskie chłopy , co za kołnierz nie wylewają.

 • e50504

  Oceniono 15 razy -1

  Może udało się panu reporterowi uzyskać odpowiedź na pytanie zasadnicze - jak to u nich jest z tą Rosją?

  "Rosja zła i won z Ukrainy" czy jednak bardziej "dajcie nam gazu za darmo i przesyłacie przez nasze rury bo nam się należy bo tak"?

 • rgfm

  Oceniono 11 razy -1

  Za kilka lat, jeśli nie pogoni i rozliczy się bolszewickiego pisu, plan Putina się powiedzie i Polska skończy jak Ukraina.

 • mazzini890

  Oceniono 13 razy -1

  Ruskie minusiki już zastartowały a polska tzw prawica popiera rosyjski bełkot,że Ukraina nie ma prawa do istnienia bo jest państwem w chaosie. Takich samych argumentów zaborcy używali usprawiedliwiając nasze zabory do 1918. I jeszcze jakieś prawa "historyczne" Moskwy która stolicą została z tatarskiego nadania. Wbrew prawu dawnej Rusi.Ukrainy nikt kochać nie musi ale powtarzanie przez tzw prawicę rosyjskich bredni, pokazuje skąd biorą się podejrzenia,że może poza dawnym NSZ, jest ona na ruskim żołdzie od czasów Dmowskiego. Ale Moskwo ten propagandowy prymitywizm nie działa. Ośmieszacie się.

 • westgreg

  Oceniono 5 razy -1

  Niestety, ale bez zdecydowania ze strony UE (i po części USA), Ukraina dalej będzie tym, czym jest teraz. Sytuacja krajów bałtyckich pokazuje, że pewne problemy (nawet wobec bezpośredniego sąsiedztwa sowietów) da się rozwiązać (im oczywiście było znacznie łatwiej, bo skala znacznie mniejsza), ale trzeba mieć wsparcie dla określonych idei. Czwórka Normandzka (czy jak się to teraz nazywa) tego nie rozwiąże. No ale obecnie dla UE ważniejszy jest Nord Stream. Życie.

 • dar61

  Oceniono 2 razy -2

  Czyli wojna.
  Normalności z chaosem.
  Wielkorusizmu z Małorosją.
  Narodowców z narodowcami.
  Ukraino, normalniej - poczekamy.

  „...Co najmniej dwie główne religie...”
  ?
  Dwa nurty w tej samej religii nie warto zwać dwiema religiami, religijny „ekspercie”.

  NATO?
  Niechybne NATO w Gruzji przygotuje Ukrainę do NATO.
  Czas Ukrainę uleczy.
  Szkoda tylko czasu dwóch pokoleń Ukraińców.

  ****
  Oj, odrogojszujmy:
  '...Tym, co łączy zdecydowaną większość ludzi jest codzienna walka...' [BRAK DOKOŃCZENIA ZDANIA WTRĄCONEGO]
  >>> ...ludzi, [PRZECINEK] jest...

  '...Kiedy jesteś na Ukrainie naprawdę widzisz, jak...'
  >>> ...Ukrainie, [PRZECINEK] naprawdę...

  '...Chyba, że – jak to bywa...'
  >>> Chyba że... [BEZ PRZECINKA - zasada COFANIA PRZECINKA]

  '...część z tych, którzy zostali i zaczęli walczyć o swoje też sobie poradziła...' [BRAK DOKOŃCZENIA ZDANIA WTRĄCONEGO]
  >>> ...o swoje, [PRZECINEK] też...

  '...Zwłaszcza, kiedy państwo jest źle...' [jw.]
  >>> Zwłaszcza kiedy... [BEZ PRZECINKA - zasada COFANIA PRZECINKA]

  '...Z jednej strony, faktycznie zatrudniono [...] Z drugiej strony, NABU jest...' [PRZECINKOZA]
  >>> ...strony faktycznie [...] strony NABU... [BEZ PRZECINKA]

  '...Widząc takie rzeczy Ukraińcy odwrócili...' [ANTYPRZECINKOZA]
  >>> ...rzeczy, [PRZECINEK] Ukraińcy...

  '...reformy, które miały uzdrowić kraj nie zostały...' [BRAK DOKOŃCZENIA ZDANIA WTRĄCONEGO]
  >>> ...kraj [PRZECINEK] nie...

  '...krypto putinowskiej...'
  >>> kryptoputinowskiej

  '...Niezależnie od wyniku wyborów, Rosja na pewno pozostanie...' [PRZECINKOZA]
  >>> ...wyborów Rosja... [BEZ PRZECINKA]

  '...Poza tym, Rosja [...] Poza tym, Poroszenko...' [PRZECINKOZA]
  >>> Poza tym Rosja [...] Poza tym Poroszenko... [BEZ PRZECINKA]

  '...Mimo tego, dla Ukrainy...' [jw.]
  >>> Mimo tego dla... [BEZ PRZECINKA]

 • qatroscc

  Oceniono 6 razy -2

  niezła cenzura redahtora, pewnie wypił ja z mlekiem matki towarzyszkj Komunistycznej Partii Zachodniej Ukrainy

 • jami100

  Oceniono 6 razy -2

  Nikt o nic nie walczył, ludzie zostali podpuszczeni przez USA, aby narozrabiać u granic Rosji, albowiem Obama obraził się na Putina o Snowdena. Piaskownica z tragicznym następstwami.

 • felekstankiewicz

  Oceniono 2 razy -2

  Najwazniejsze ze Pani Julia,nie dosc ze wygrala w lotto,to jeszcze cudownie ozdrowiala.A odnosnie nedzy,to przypominam,nim Wielki Bialy Brat,zza Wielkiej Wody,udzieli "poparcia"wolnosci i demoktacji,Ukraina byla prawie normalnym panstwem,i razem z Polska,organizowala Mundial

 • popieramkukiza

  Oceniono 12 razy -2

  "Polska nigdy w historii nie miała na Ukrainie tak pozytywnego odbioru jak teraz".

  Bo nigdy w historii nie było takie tworu jak ukraina.

 • gangut

  Oceniono 18 razy -2

  Ukraina jest dosyć dobrym przykładem tego jak wyglądałaby Polska gdyby nie było Balcerowicza (a wcześniej Rakowskiego i Wilczka), tylko postawilibyśmy na "obronę polskiego przemysłu" i rozwój na bazie tradycyjnych sektorów gospodarki. Czyli na to na co teraz stawia PiS.

 • borrka

  Oceniono 6 razy -2

  Nie jestem przekonany, iż wspomniana "banderyzacja" Ukrainy jest zjawiskiem trwałym.
  Nacjonalistami z przekonania jest może 20% populacji, raczej na Zachodzie.
  Reszta ulega nastrojom "czasu wojny", a one są takie, że w tv facet rosyjskojęzyczny przeprasza, iż bedzie mówił po rosyjsku.
  To nie jest całkiem normalne, w sytuacji, gdy 60% jest z upodobania rosyjskojęzyczna. No, w końcu Irlandczycy są anglojęzyczni i co?
  I nic.
  Wpływy rosyjskie są ciągle ogromne, a antyrosyjkość powierzchowna.
  Trudna dziedzina dla polskich dyplomatów, bo istotnie był to margines (konflikt z Polską),a stworzono problem.
  Winne sa obie strony.

 • polsilver100

  Oceniono 8 razy -2

  Analogiczna sytuacja z Niemcami, nigdy nie miały takiego wzięcia wśró Polaków bo tam jest kasa

 • toskar

  Oceniono 20 razy -2

  Pozytywny odbiór Polski na Ukrainie? Nie rozśmieszajcie mnie! A uznanie band UPA za "organizację wyzwoleńczą"? A uznanie za bohaterów narodowych Stiepana Bandery i jego bandziorów, polakożercow? A powiewające czarno czerwone szmaty? To kraj chyba najbardziej wrogi polskości od czasów pruskiej HAKATY.

 • ziomekp.1

  Oceniono 7 razy -3

  Kacewicz i wszystko jasne -- wyjątkowo obrzydliwy typ......................................

 • oloros11

  Oceniono 9 razy -3

  zatrudniamUkraincow od dawna - sa swietni, lojalni, pracowici, sumienni i zdyscyplinowani - nie wyobrazan sobie dzialanosci bez nich, maj takie same pobory jak Polacy wielu stale awansuje i doksztalca sie, szybko ucza sie polskiegi i szybko sie asymiluja - kilkoro stale juz miezka w Polsce chociaz nie jest to zaden plus w traktowaniu - wielokrotnie bylem na Ukrainie, firma ma szerokie kontakty - pracuje wlaciwie na zachod
  wiemy wszyscy kto sieje nienawisc , kto szuka historycznych pretekstow i po co to robi - podobie jak w Polsce tak i na Ukranie sa te elementy nacjonalistyczne, konserwatywne i mocno religijne - oni nie chca zmian - szczegonie to jest widoczne na Ukrainie - gdzie wladzy oligarchow potrzebne sa takie konserwatywne sily - ma byc jak bylo - kazda zmiana jest niebezpieczna Na Ukrainie ppodbnie jak W TRumunii, Bulgarii i Moldawi wszelkie wiosny ludow byly tylko pozorne - wladze przejeli bandyci i oligarchowei oi do dzisiaj nie dopuszcza do zmian
  mamy ogromne kontakty na zachodzie i widzimy wyraznie ze rownie w Polsce bez utracenie tej nacjonalistyczno religijne zarazy =i bez otwarcia sie na Obcych i na zmiany ktore nastepuja , bez przeksztalcenia Europy w Stany Zjednoczone Eurtopy nie bedzie zadnego rozwoju a raczej panowanoie wykletych i banderowcow, ciemnoty, zabobonu i ksiedza proboszcza - urodzi to tylko biede i wojne - tym sie karmia te sily ktore opanowaly tak Uktraine jak i Polske

 • mazzini890

  Oceniono 11 razy -3

  Moskwicze i pisiorki minusują jak szalone a Rosja wciąż w swojej XV wiecznej post tatarskiej mentalności. Zajmuje się niepotrzebną jej Ukrainą a na wschodzie daje zadka , prawie jak Zachód, Chinom. Wpływy populacyjne i ekonomiczne Chin powoli tam rosną i trzyma ona Moskwę w coraz silniejszych kleszczach.I to nawet nie dlatego że jej nie znosi. Ale Pekin też ma swój nacjonalizm.I plany.

 • readme.txt

  Oceniono 11 razy -3

  Bo to Kacap poróżnił nasze narody. Większość zbrodni to prowokacje Ruskich. Za czasów komuny (ZSRR) na Ukrainie kacapy uczyli tamtejszych nienawiści do Polaków, a w Polsce na odwrót - do Ukraińców. Rosja wie, że nasze dobre stosunki z Ukrainą oznaczają izolację i upadek ROsji.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX