Gen. Mirosław Różański w Gazeta.pl: Temat ukraiński nie został przez Rosję zamknięty

- Temat ukraiński nie został przez Rosję zamknięty. Będą kolejne rozdziały i powinniśmy mieć to na uwadze - stwierdził w Przedpołudniowej rozmowie Gazeta.pl gen. Mirosław Różański.

Gościem Przedpołudniowej rozmowy Gazeta.pl był gen. Mirosław Różański, były Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych oraz prezes Fundacji Stratpoints. Jednym z tematów poruszonych w rozmowie były stosunek Rosji do Ukrainy, w której 31 marca odbędą się wybory prezydenckie.

- To, że przy wschodniej granicy z Ukrainą po stronie rosyjskiej nadal są żołnierze wskazuje przede wszystkim na to, że Putin interesuje się Ukrainą cały czas. (...) Temat ukraiński nie został zamknięty. Będą kolejne rozdziały i powinniśmy mieć to na uwagę. Mogą mieć też charakter zbrojny - ostrzegł gen. Mirosław Różański. Dodał, że według niego wysoce prawdopodobna jest aneksja kolejnej części Ukrainy. - Myślę tutaj o Donbasie (...). Będzie to kierunek, który uniemożliwi wejście Ukrainy do UE czy do NATO. Myślę, że Rosja będzie traktowała Ukrainę jako bastion, którego naprawdę nie będzie chciała oddać - stwierdził. 

Więcej o:
Komentarze (79)
Gen. Mirosław Różański w Gazeta.pl: Temat ukraiński nie został przez Rosję zamknięty
Zaloguj się
 • sonix24

  Oceniono 15 razy 9

  Mocno niepokojący scenariusz.

 • uutek

  Oceniono 30 razy 6

  Strasznie dużo ruskich trolli na forum. Wiosna idzie!

 • vinogradoff

  Oceniono 11 razy 5

  Z punktu widzienia STRATEGI Obrony Rosji przed Inwazja z Zachodu to Ukraina jest BUFFFOREM na Zachodniej Flance Matuszki Rassiji. Z tego tez powodu Ukraina nie moze byc obojetna dla Rosji..

 • pierre_doleto

  Oceniono 3 razy 3

  Jedyna nadzieja, ze Zelenski zostanie prezydentem, Putin peknie ze smiechu i problem sam sie rozwiaze.

 • buk-humor-dziczyzna

  Oceniono 2 razy 2

  maczugi w dłoń degenerały

 • jami100

  Oceniono 13 razy 1

  Nadmiar wolnego czasu sprzyja wróżbiarstwu. Pewnie z kart, jak można sądzić po poziomie. Cóż to za wojskowy, który nie rozumie że każdy kraj koncentruje wojska w rejonie zapalnym, albowiem nigdy nie wiadomo co może się stać. To chyba poziom podstawowy, gdy oceniamy.

 • zigzaur

  Oceniono 21 razy 1

  Panie generale, swego czasu Rosja traktowała wschodnie Niemcy jako bastion, którego nie chciała oddać. No i co?

 • realistas

  Oceniono 19 razy 1

  „Europa Wschodnia nie jest obszarem newralgicznym(dla Rosji), dopóki Rosja opiera się o Karpaty na południu i dysponuje znacznymi siłami na Nizinie Środkowoeuropejskiej”. George Friedman „Następne 100 lat. Prognoza na XXI wiek. Mocarstwo nad Wisłą?”.
  Ukraina będzie miała spokój dopóty, dopóki nie będzie chciała zainstalować u siebie NATO.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX