Kaczyński nie odbiera wezwań od Birgfellnera. Giertych: Kierujemy sprawę do sądu

Jarosław Kaczyński, mimo dwóch awizo, nie odebrał wezwania do zwrotu "nienależnie pobranych" od Geralda Birgfellnera 50 tys. złotych. "W przyszłym tygodniu kierujemy sprawę do sądu" - zapowiedział pełnomocnik austriackiego biznesmena Roman Giertych.

Nieco ponad miesiąc temu Roman Giertych, pełnomocnik Geralda Birgfellnera, wysłał do Jarosława Kaczyńskiego wezwanie do zwrotu 50 tys. złotych, które prezes PiS miał "nienależnie pobrać" od austriackiego biznesmena w lutym 2018 roku. Chodzi o pieniądze, do których przekazania prezes PiS miał nakłonić Birgfellnera. Miały one potem trafić do księdza z rady fundacji, do której należy spółka Srebrna.

Kaczyński nie odebrał wezwania mimo dwóch awizo

Jak poinformował dziś na Twitterze Roman Giertych, Jarosław Kaczyński, mimo dwóch awizo, nie odebrał wezwania. "W przyszłym tygodniu kierujemy sprawę do sądu" - zapowiedział adwokat. 

W rozmowie z TVN24 pełnomocnik Birgfellnera doprecyzował, że wezwanie do sądu trafi najprawdopodobniej w poniedziałek. 

Gerald Brigfellener i "taśmy Kaczyńskiego"

"Taśmy Kaczyńskiego" wypłynęły pod koniec stycznia, kiedy to "Gazeta Wyborcza" opublikowała treść nagrań rozmów, które prezes PiS miał prowadzić w siedzibie partii przy ul. Nowogrodzkiej. Dotyczyły one planu budowy dwóch wieżowców w centrum Warszawy przez spółkę Srebrna, powiązaną ze środowiskiem Jarosława Kaczyńskiego. Zaangażowany w to przedsięwzięcie był m.in. Gerald Birgfellner, austriacki biznesmen, a prywatnie zięć kuzyna prezesa PiS Jana Marii Tomaszewskiego. 

Jarosław Kaczyński zrezygnował z planu wybudowania biurowców z powodu m.in. nieprzychylności władz stolicy, jednak nie zapłacił za wykonaną pracę Austriakowi. W efekcie drugi z pełnomocników Geralda Birgfellnera, Jacek Dubois, pod koniec stycznia złożył zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przez prezesa PiS przestępstwa na kwotę kilku milionów złotych.

Więcej o:
Komentarze (397)
Kaczyński nie odbiera wezwań od Birgfellnera. Giertych: Kierujemy sprawę do sądu
Zaloguj się
 • pull_up_terrain_ahead

  Oceniono 62 razy 44

  Najlepsze jeśli Kurdupel skłamie że pieniędzy nie odbierał a Birgfellner wyciągnie tasmę...

 • fakiba

  Oceniono 52 razy 36

  To kaczor nie będzie zadowolony , jeszcze sądów nie przejęli a wyrok może być srogi

 • ryfka_nemeczek

  Oceniono 43 razy 35

  Święta krowa bez żadnego trybu moralnego. Zwykły poseł ponad prawem.

 • precz_z_komunia

  Oceniono 39 razy 35

  I sekretarz KC PiS Kaczyński odbiera tylko depesze z Kremla :-)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX