Gowin o Tusku: Postawiłbym pieniądze na to, że wystartuje w wyborach prezydenckich

- Gdybym miał postawić pieniądze, to postawiłbym na to, że wystartuje - mówił o Donaldzie Tusku wicepremier Jarosław Gowin, który gościem Radia ZET.

Jarosław Gowin w "Gościu Radia ZET" chwalił umiejętności i doświadczenie polityczne obecnego przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska. Odniósł się także do sondażów przed wyborami do Europarlamentu.

Jarosław Gowin o Donaldzie Tusku - Postawiłbym pieniądze na to, że wystartuje w wyborach prezydenckich

Minister nauki i szkolnictwa wyższego przyznał, że uznaje za wysokie szanse na start Donalda Tuska w wyborach prezydenckich, które odbędą się w Polsce w 2020 roku. - Gdybym miał postawić pieniądze, to postawiłbym na to, że wystartuje - stwierdził. Jarosław Gowin docenia także umiejętności i doświadczenie polityczne byłego premiera, uważa jednak, że Donald Tusk wykorzystuje je tylko we własnym interesie. - Jest człowiekiem, który nie powiedział ostatniego słowa. Będzie chciał tutaj wrócić - dodał.

W podobnym tonie Jarosław Gowin wypowiadał się pod koniec 2018 roku. Wtedy też uznał, że Donald Tusk jest ostatnią szansą na korzystny wynik w wyborach dla koalicji Platforma-Nowoczesna i dla całego obozu lewicowo-liberalnego. Minister określił przewodniczącego Rady Europejskiej jako zwierzę polityczne i fightera. Wicepremier wspominał wtedy, że od paru lat ostrzega, że Donald Tusk będzie chciał wrócić do polskiej polityki - albo podczas wyborów prezydenckich w 2020 roku, albo wcześniej patronując liście zjednoczonej opozycji w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Jednocześnie zaznaczył wtedy, że jako polityk zrobi wszystko, by Donald Tusk nie wrócił do władzy. - Dlatego, że ponowny rząd, recydywa rządów Donalda Tuska, to będzie czas dla Polski kompletnie zmarnowany- stwierdził.

Więcej o:
Komentarze (170)
Gowin o Tusku: Postawiłbym pieniądze na to, że wystartuje w wyborach prezydenckich
Zaloguj się
 • dyskootantka

  Oceniono 28 razy 22

  Może dobrze się spodziewasz Gowin, ale Polska czeka na Tuska. Zmarnowany to jest czas waszych rządów. Polska za Tuska wychodziła z kryzysu najlepiej z europejskich państw. Ja osobiście nie chcę, żeby mi państwo coś dawało, zadłużając się tak, że płacić za to będą kolejne pokolenia. Wolę zacisnąć pasa żeby moim dzieciom było lżej, ale wy tylko hapać chcecie co się da i co się nie da, a po was choćby potop.

 • jerz1444

  Oceniono 28 razy 20

  1. Słowami o "współczesnych bolszewikach" D.Tusk obraża 1/3 Polaków.
  Nie obraża tylko obnaża.
  2. D.Tusk powróci do polskiej polityki ale zrobię wszystko, by nie wrócił do władzy.
  Na szczęście niewiele może pan zrobić.
  3. Recydywa rządów Tuska to będzie czas dla Polski zmarnowany.
  Wystarczą zmarnowane cztery lata recydywy JK podpierającego się Zerem i takim wybitnym filozofem ekonomi co mu do pierwszego brakuje.

 • 174pit

  Oceniono 22 razy 16

  Patrzcie go jak się odkuł! Rok temu ledwo koniec z końcem wiązał a teraz postawiłby pieniądze. Aby swoje?
  Moralna rozwielitka.

 • tedj

  Oceniono 19 razy 15

  "Najbardziej prawdopodobnym kandydatem na ministra obrony narodowej w moim rządzie jest Jarosław Gowin – oświadczyła kandydatka PiS na premiera Beata Szydło, ucinając medialne spekulacje w tej sprawie|

 • frank1961

  Oceniono 23 razy 15

  Tusk wystartuje i mam nadzieję że wygra!
  Adrian to porażka dla Polski

 • amoramo

  Oceniono 15 razy 13

  Gowin człowiek bez kęgosłupa

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX