Prof. Chwedoruk o przedwyborczych obietnicach: To apogeum. Już nie ma komu i co obiecywać

Prof. Rafał Chwedoruk przyznał w rozmowie z Gazeta.pl, że obecnie znajdujemy się w "apogeum" wyścigu na obietnice. - Już niezbyt jest komu i co obiecywać - stwierdził politolog.

Według prof. Rafała Chwedoruka licytacja na obietnice, którą obserwujemy przed wyborami do Parlamentu Europejskiego przy obecnym kryzysie demokracji nie musi być złym zjawiskiem. - To przywraca nieco wiarę obywateli w politykę, państwo i partie - powiedział rozmówca Gazeta.pl. Jak stwierdził, obecnie "jesteśmy w apogeum" obietnic. - To jest szczyt wyścigu, już niezbyt jest komu i co obiecywać - powiedział.

Jak powiedział prof. Chwedoruk, krytyka odnosząca się do niesprecyzowanego programu Koalicji Europejskiej jest pozbawiona podstaw. - Chwila, w której Koalicja Europejska, a zwłaszcza sama Platforma Obywatelska, udzieliłaby prostej odpowiedzi, na kwestie zarówno kulturowo-obyczajowe, a nader wszystko na kwestie społeczno-gospodarcze, będzie momentem porażki - stwierdził.

Więcej o:
Komentarze (81)
Prof. Chwedoruk o przedwyborczych obietnicach: To apogeum. Już nie ma komu i co obiecywać
Zaloguj się
 • antropoid

  Oceniono 31 razy 25

  KIEDY już w Polsce nie ma co obiecywać - to do akcji wkracza kler, ze swoim groźnym: "głosujesz na Boga, czy przeciwko?!..."

  I sprawa załatwiona.
  Bo takie jaja tylko w Polsce.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 24 razy 20

  nie ma już komu i czego obiecywać!
  pan chyba żartuje? w tym kraju gdzie polowa azjatyckich mieszkańców nie widziała w życiu na oczy żadnej książki (nawet tej z krzyżykiem na okładce) można obiecać dokładnie WSZYSTKO i gładko to tubylcy łykną!
  - jeszcze nikt nie zaproponował przecież dożywotniej i gwarantowanej pensji obywatelskiej
  - darmowych mieszkań
  - darmowych lekarstw
  - darmowych wczasów i wakacji
  - darmowych autostrad, samochodów i pociągów
  - i wszystkiego możliwego, byle darmowego
  - oraz darmowego szczęścia, zdrowia i wszelkiej pomyślności!!!

 • antropoid

  Oceniono 16 razy 14

  Tzw. MIESIĘCZNICE nieroba "Balbiny" i jego stada, to się skończyły nie dlatego, że obiecał - tylko dlatego, że już nie było w budżecie kasy na te bezsensowne prywatne rozróby.

  No i rok wyborczy się zbliżał.

  Ciekawe, ile szpitali by za pieniądze wydane na te idiotyczne widowiska dofinansowano.

 • antropoid

  Oceniono 18 razy 14

  JAK już nie będzie co obiecywać, to najwyżej znów wylezie na drabinkę obleśny, leniwy truteń, który głupszym od siebie wmówił, że jest zbawcą - i znów jawnie naubliża tym, którzy na niego nie głosują od "gorszych sortów Polaka".

  I głupcy, których tu zawsze pod dostatkiem takiego buraka znowu kupią.

 • 7ogamihcra

  Oceniono 18 razy 14

  Jak to nie ma czego obiecywać...można jeszcze uchwalić kolejną piątkę Kaczuczesku, albo co bardziej sensowne ustalić, że każdy ma dawać innemu obywatelowi np.1000 złotych miesięcznie.
  Najgorzej będzie miał ten obywatel co da 1000 komuś a sam przez pomyłkę nic nie dostanie.

 • opt

  Oceniono 11 razy 11

  Jest jeszcze wiele do obiecania i spełnienia, tylko odwagi brak. Kto zaoferuje:
  -zmiany systemowe w służbie zdrowia i oświacie,
  - ograniczenie finansowania religii i kościoła ( nie walki z kościołem),
  - zamianę programu " macie 500+ imoże przeżyjecie" na program rzetelnej, nowoczesnej i dobrze zorganizowanej służby zdrowia, na darmowe przedszkola i żłobki, na program "praca to wędka do dobrobytu i szczęśliwości rodziny"
  - likwidację wszelkich wsparć w nowoczesne piece, ocieplanie ....i przeznaczenie zaoszczędzonych środków w energetykę , by prąd był tani , aby każdemu opłacało się z niego korzystać , zamiast zaśmiecać i zatruwać środowisko
  Chciałbym widzieć partię , która inwestuje i wspiera rozwiązania systemowe, długoplanowe a nie rozdawnictwo i kupowanie wyborców - ale chyba niedoczekanie moje.

 • siekier35

  Oceniono 12 razy 10

  wytwórnia wędlin wyborczych działa pełna parą.
  szkoda tylko że obiecują pieniądze ludziom pochodzące z ich kieszeni kieszeni .

 • maciek76

  Oceniono 12 razy 10

  Pis może kupić kler nieograniczonym dostępem do nieletnich, 500+ za każdy plemnik, rozkręcenie inflacji, długie Skoki i srebrne wieże, itd, itp.

 • minkat

  Oceniono 9 razy 9

  ktos, kto chce wygrac wybory musi obiecac faktyczny rozdzial kosciola od panstwa i zostawic 500+, bez kielbasy wyborczej sie nie da.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX