Olgierd Łukaszewicz wystartuje do PE z list Wiosny. Nieoficjalnie: Wcześniej odrzucił go Schetyna

Aktor Olgierd Łukaszewicz wystartuje w wyborach do Parlamentu Europejskiego z list Wiosny Roberta Biedronia - informuje "Super Express". Informację na łamach dziennika potwierdził lider ugrupowania.

Olgierd Łukaszewicz to aktor teatralny i filmowy, znany m.in. z takich produkcji jak "Seksmisja", "C.K. Dezerterzy" czy "Generał Nil". Współpracował z takimi reżyserami jak Andrzej Wajda, Kazimierz Kutz oraz Krzysztof Kieślowski. W latach 2002–2005 i 2011-2018 pełnił funkcję prezesa Związku Artystów Scen Polskich, w 2017 roku założył Fundację "My Obywatele Unii Europejskiej". Był także członkiem honorowego komitetu poparcia Lecha Kaczyńskiego przed wyborami prezydenckimi w 2005 roku.

Olgierd Łukaszewicz na liście Wiosny. Oprócz niego Marta Lempart i Michał Syska

- Bardzo się cieszę, że pan Olgierd Łukaszewicz jest naszym kandydatem do PE, bo Wiosna idzie po zmianę! A im więcej osób nas popiera, szczególnie tak wspaniałych jak Olgierd Łukaszewicz, tym lepiej dla Polski! - słowa Roberta Biedronia cytuje "Super Express".

Czytaj też: Olgierd Łukaszewicz: Chcę, by moje wnuki żyły w normalnym kraju, który należy do Unii Europejskiej 

Nieoficjalnie mówi się, że Olgierd Łukasiewicz wystartuje z dziesiątego miejsca w okręgu kujawsko-pomorskim. Oprócz niego na listach Wiosny pojawią się nazwiska inicjatorki Ogólnopolskiego Strajku Kobiet Marty Lempart i doradcy byłego prezydenta Słupska Michała Syski, którzy będą kandydatami w okręgu dolnośląskim i opolskim. Jedynką na tej liście jest Krzysztof Śmiszek, doktor nauk prawnych, działacz na rzecz praw człowieka i praw mniejszości, a prywatnie partner Roberta Biedronia

Odrzucony przez Schetynę?

Z informacji, które na swojej stronie na Twitterze podaje Jacek Wojciechowicz, były kandydat na prezydenta Warszawy, Olgierd Łukaszewicz miał startować z list Koalicji Europejskiej z rekomendacji Nowoczesnej. Jego kandydaturę miał zablokować Grzegorz Schetyna ze względu na to, że Łukaszewicz poparł Wojciechowicza w ubiegłorocznych wyborach. Ten ostatni przez 17 lat, aż do lutego 2018 roku był członkiem Platformy Obywatelskiej. 

Więcej o:
Komentarze (127)
Olgierd Łukaszewicz wystartuje do PE z list Wiosny. Nieoficjalnie: Wcześniej odrzucił go Schetyna
Zaloguj się
 • strach_sie_bac

  Oceniono 31 razy 13

  Albercik, jak to leciało w Seksmisji... "Nie, no nie róbcie z nas pederastów! (po wszczepieniu kolczyków z nadajnikiem w uszy.)"
  :D :D :D

 • antropoid

  Oceniono 41 razy 13

  Schetyna jako władza w PO to porażka i obciach Platformy.
  Daleko z tym jełopem PO nie zajedzie.

 • babusiajagusia1

  Oceniono 10 razy 8

  wiosna - podpadasz coraz bardziej

 • matts06

  Oceniono 9 razy 7

  Hahahahahha, muszę przyznać, że z Wiosny robi się kabaret, a nie partia polityczna :) Szkoda, bo liczyłem na Biedronia, ale jak widać się przeliczyłem. Niech weźmie jeszcze Jandę i Holland, a może Stuhr i stary i młody się zgodzi?
  Kabaret, kabaret...

 • felicjan.dulski

  Oceniono 11 razy 7

  Ja bym powiedział, że "Sól ziemi czarnej " i "Perła w koronie".
  No, jeszcze "Brzezina" i "Dzieje grzechu"

 • anika31

  Oceniono 23 razy 7

  No i tu Wiosna pojechała, a właściwie od mnie odjechała

 • mam1956

  Oceniono 16 razy 6

  Schetyna wybrał sprawdzonych towarzyszy: Belkę, Cimoszewicza, Millera Rosatiego i ostro się nanich zawiedzie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX