KPRM chce reklamować "piątkę Kaczyńskiego". Warunek: gazeta nie może "deprecjonować zamawiającego"

Kancelaria premiera planuje zainwestować w kampanię promującą "piątkę Kaczyńskiego" - nowe propozycje programowe mają być reklamowane w dużych dziennikach. Tytuły będą jednak musiały spełnić pewne warunki.

Ogłoszenie pojawiło się 22 marca w Biuletynie Informacji Publicznej Kancelarii Premiera Rady Ministrów. Jak wynika z opisu zamówienia, KPRM chce zainwestować w powierzchnię reklamową w dwóch dziennikach ogólnopolskich o miesięcznej sprzedaży powyżej 100 tys. egzemplarzy (ten warunek spełniają wszystkie dzienniki, nawet te z niewielkim nakładem). "Selekcja tytułów oparta będzie na danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy (ZKDP) za miesiąc styczeń 2019 r. w formie oświadczenia wykonawcy" - czytamy w ogłoszeniu. Według portalu Wirtualne Media, reklamy mają dotyczyć "piątki Kaczyńskiego".

Kampania ma polegać na emisji "do 5 reklam" na całej stronie w każdym tytule. Reklama ma być publikowana w dniach z najwyższą sprzedażą. W ogłoszeniu znajduje się także szereg zastrzeżeń dotyczących tego, co danego dnia może pojawić się w dzienniku. Od wykonawcy zlecenia wymaga się "zagwarantowania, że w dniu publikacji w wybranych tytułach, na stronach sąsiadujących z wykupioną powierzchnią reklamową, nie będą publikowane treści o charakterze sensacyjnym/deprecjonującym zamawiającego, lub o tematyce zawartej w reklamach zamawiającego".

"Piątka Kaczyńskiego"

W lutym Jarosław Kaczyński przedstawił pięć nowych propozycji programowych. W "piątce Kaczyńskiego" znalazły się: rozszerzenie programu Rodzina 500 Plus na pierwsze dziecko, jednorazowy dodatek dla emerytów w wysokości 1100 złotych, zerowy PIT dla osób do 26. roku życia, obniżenie kosztów pracy i przywrócenie komunikacji autobusowej do najmniejszych miejscowości Polski.

Więcej o:
Komentarze (92)
KPRM chce reklamować "piątkę Kaczyńskiego". Warunek: gazeta nie może "deprecjonować zamawiającego"
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 35 razy 33

  Paranoja. Nie dość, że rozdają nasze pieniążki to jeszcze się pisiory reklamują. To sprawa dla PKW, niedozwolona kampania wyborcza.
  Do tego te wymagania co do "cnotliwości" gazety. Łobuzerka na całego.

 • polakadam

  Oceniono 22 razy 18

  Kampania wyborcza się rozpędza. Bo przecież celem nie jest informowanie ludzi ale wygranie wyborów.

 • zd46

  Oceniono 17 razy 15

  Może w "Gościu Niedzielnym" i w worach Sakiewicza?

 • jxl82

  Oceniono 19 razy 15

  I kolejny sposób aby utuczyć Sakiewicza i siostry Karnowski. W końcu pękną tak pompowani.

 • fakekonto10

  Oceniono 19 razy 15

  KPRM? Czyli z jakich to pieniędzy idzie, publicznych czy partyjnych pisu? Jeśli to kampania z pieniędzy KPRMu, to jest to niedozwolone.

 • tom_aszek

  Oceniono 15 razy 13

  "Od wykonawcy zlecenia wymaga się "zagwarantowania, że w dniu publikacji w wybranych tytułach, na stronach sąsiadujących z wykupioną powierzchnią reklamową, nie będą publikowane treści o charakterze sensacyjnym/deprecjonującym zamawiającego, lub o tematyce zawartej w reklamach zamawiającego"."

  Ciekawe czy znajdą takie dzienniki. :) "Nasz Dziennik" na pewno, ale co dalej?

 • mer1lin

  Oceniono 12 razy 12

  Czyli ,Kampania PiSu ,będzie finansowana z Budżetu Państwa. Mam nadzieję ,że Mateuszek będzie za to siedział!

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 12 razy 12

  to tak jakby ktoś płacił za reklamę zasiłku dla bezrobotnych!?!
  czyżby nowy sposób na reanimacje tych wszystkich GP, od Rzeczy i w Sieci?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX