Dworczyk: Na podwyżkę 1000 zł dla każdego nauczyciela pieniędzy nie ma

Nauczyciele domagają się 1000 złotych podwyżki. Jeśli nie dojdzie do porozumienia między nimi a rządem, 8 kwietnia rozpoczną strajk. Tymczasem Michał Dworczyk, szef Kancelarii Premiera, stwierdził, że pieniędzy na takie podwyżki w budżecie nie ma.

Od 5 marca w szkołach i przedszkolach, które weszły w spór zbiorowy z pracodawcami, trwało referendum strajkowe. Jego wyniki poznamy dziś. Jednocześnie w poniedziałek dojdzie do ostatnich rozmowy między związkowcami i prezydium Rady Dialogu Społecznego, w których weźmie udział m.in. minister edukacji narodowej Anna Zalewska. Jeśli nie dojdzie do porozumienia między stronami, nauczyciele, którzy domagają się 1000 złotych podwyżki, 8 kwietnia rozpoczną strajk

Michał Dworczyk: Nie ma pieniędzy na takie podwyżki

Tymczasem w "Sygnałach Dnia" w Radiowej Jedynce, szef Kancelarii Premiera, stwierdził, że pieniędzy na takie podwyżki nie ma. - Nie jesteśmy w stanie zrealizować wszystkich oczekiwań nauczycieli. Nauczyciele to nie jest jedyna grupa zawodowa, która oczekuje wzrostu wynagrodzeń. (...) W moim przekonaniu teraz w budżecie na taką podwyżkę pieniędzy nie ma - powiedział. - Ale rozumiemy tę sytuację i mówimy o wzroście wynagrodzeń w danej perspektywie czasowej - dodał.

- Te środki, które są w budżecie, musimy sprawiedliwie dzielić między grupy zawodowe i pracować nadal, żeby wzrost gospodarczy pozwalał na dalsze podwyżki - podkreślił.

Jak jednak zaznaczył, rząd bardzo poważnie traktuje "sprawy nauczycielskich wynagrodzeń". - Łącznie z podwyżkami z 2018 roku, do końca 2019 roku to będzie ponad 16 proc. wzrostu wynagrodzeń dla nauczycieli - powiedział. Zaznaczył również, że "premier Mateusz Morawiecki zapowiadał, że podwyżki w przyszłym roku będą kontynuowane".

Więcej o:
Komentarze (179)
Dworczyk: Na podwyżkę 1000 zł dla każdego nauczyciela pieniędzy nie ma
Zaloguj się
 • kazek100

  Oceniono 69 razy 61

  Nie ma? a na 1,3 miliarda dla propagandowej szczujni Kurskiego jest? A na kolejne elementy rozdawnictwa jest? Na interesy Rydzyka i komisje Macierewicza jest? Tylko dla ludzi uczciwie pracujących nie ma?

 • smarekdarek

  Oceniono 47 razy 45

  Jak nie ma? Mateusz trzyma za pysk mafie vatowskie, Polska wstaje z kolan, social płynie szerokim strumieniem i nie ma? A no tak, nauczycieli, jak niepełnosprawnych i ich opiekunów jest za mało, by ich głos wyborczy się liczył...
  youtube.com/watch?v=KwYl5FQOzss

 • jael53

  Oceniono 37 razy 37

  na godziwe wynagrodzenia za pracę w sektorach usług gwarantowanych przez państwo pieniędzy nie ma. Na przekupstwo wyborcze pieniądze są. To idźcie w cholerę z takim państwem.

 • krynolinka

  Oceniono 44 razy 36

  Podobno pani vice premier od leżenia odłogiem czyli Szydło, rusza negocjować z nauczycielami. Pewnie tak zatańczy, że nauczyciele zrezygnują z walki o podwyżki a wręcz przeciwnie oddadzą do budżetu po tysiącu..

 • zwolay

  Oceniono 34 razy 34

  A 33 tysiące na samotny lot do Wrocławia się znajdzie?

 • grobelozaur

  Oceniono 34 razy 32

  no proszę, a np. na "dwórki" Glapińskiego forsa zawsze się znajdzie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX