Nowy sondaż dla "Wiadomości" TVP. Przepaść między PiS a PO. Sześć partii w Sejmie

Z sondażu dla "Wiadomości" TVP wynika, że w wyborach parlamentarnych zdecydowane zwycięstwo odniosłoby PiS, notując blisko 41 proc. poparcia. Druga jest PO z 25,7 proc. głosów. Według badania w Sejmie znalazłoby się sześć formacji.

Pracownia Indicator w dniach 20-22 marca przeprowadziła sondaż dla "Wiadomości" TVP - przekazała telewizja TVP Info jeszcze przed niedzielnym wydaniem "Wiadomości". Badanie dotyczyło poparcia dla partii politycznych w wyborach parlamentarnych.

Sondaż dla "Wiadomości" TVP. 6 partii w Sejmie

Z sondażu wynika, że Prawo i Sprawiedliwość zdecydowanie zwycięża, notując 40,9 proc. poparcia. Druga na podium Platforma Obywatelska może liczyć na 25,7 proc. głosów.

Podium zamyka Wiosna Roberta Biedronia z poparciem na poziomie 8,6 proc. Na tym jednak nie kończy się lista ugrupowań, które przekroczyłyby 5 proc. próg wyborczy.

Udałoby się to jeszcze formacji Kukiz'15 - wskazało ją 6 proc. respondentów, a także Polskiemu Stronnictwu Ludowemu - 5,2 proc. Ostatnią partią, która weszłaby do Sejmu jest Sojusz Lewicy Demokratycznej z 5,1 poparcia.

Pod progiem znalazła się natomiast Nowoczesna (2,3 proc.), a także partia Wolność oraz Zieloni. Odpowiedzi "nie wiem" udzieliło z kolei 3,4 proc. ankietowanych.

Więcej o:
Komentarze (536)
Najnowszy sondaż dla "Wiadomości". Wybory parlamentarne. PiS na czele z 40 proc. poparcia
Zaloguj się
 • mrfunnyandnotso

  Oceniono 225 razy 211

  Z sondażu dla Wiadomości również wynika że prezes jest młody i wysoki.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 147 razy 133

  jedyny prawdziwy sondaż wyborczy będzie miał miejsce przy urnach, Jaki miał wygrać w Warszawie w pierwszej turze i gó... z tego wyszło... jeszcze się pisowskie Edki zdziwicie :-)

 • awm10

  Oceniono 116 razy 106

  No skoro to sondaż dla "Wiadomości", to musi być prawda.
  Nieprawdaż?

 • kiks11

  Oceniono 70 razy 64

  Musi co, wewnętrzne sondaże pisu są zatrważające. Szyją temat podkręcając atmosferę, a potem się zobaczy, czy wygrają w wyborach, czy bedzie cud nad kryształową urną. Mam nadzieje, że przelicytują i uśpią swój elektorat, który stwierdzi, że 15pp to tak dużo, że nie muszę iść głosować i sobie skonsumuję moje 500+ w płynie.

 • stachkaz47

  Oceniono 67 razy 61

  KUKIZOWI raz się sztuczka z nabraniem ludzi na JOWy udała i nawprowadzał do Sejmu szumowin.Kaczyńskiego pycha i cwaniactwo też daleko nie zaprowadzi.

 • 1627cd1410

  Oceniono 51 razy 49

  no tak: dla wiadomości :O) pewnie się pomylili: pis wyprzedza innych o 150%. proszę to natychmiast sprostować w najbliższych wiadomościach!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX