Kłopot na Radzie Krajowej PO. Janina Ochojska: Trzeba mnie było wnieść na podium

- Trzeba było mnie wnieść - przyznała Janina Ochojska, która występowała na Radzie Krajowej PO przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. Z jej słów wynika, że podium nie zostało przystosowane dla potrzeb osoby poruszającej się o kulach. PO tłumaczy, że był zapewniony podjazd.

Janina Ochojska startuje do PE z listy Koalicji Europejskiej. Przed swoim pierwszym politycznym przemówieniem podczas Rady Krajowej PO w Warszawie szefowa Polskiej Akcji Humanitarnej zwróciła uwagę, że nie musiała pokonać barierę. 

- Zanim powiem to, co zamierzałam powiedzieć, chcę zwrócić państwa uwagę na to, jak weszłam na to podium: trzeba mnie było wnieść - przyznała podczas wystąpienia Ochojska. - Mam nadzieję, że skoro zaproszono mnie do polityki europejskiej, takie podia będą dostępne również dla osób, które chodzą o kulach, w ogóle dla osób niepełnosprawnych - skwitowała ze sceny. 

Sytuację widać na poniższym nagraniu umieszczonym na Facebooku Platformy Obywatelskiej (około 48 minuty). Dwóch mężczyzn pomogło szefowej PAH dostać się na scenę. 

"Podjazd dla osób niepełnosprawnych był zapewniony. Pani Janina Ochojska poprosiła jednak o pomoc dwie osoby, pomimo wcześniejszej informacji o możliwości skorzystania z podjazdu" - poinformowało Gazeta.pl biuro prasowe PO.

Janina Ochojska kandydatką w wyborach do Parlamentu Europejskiego

Ochojska w swoim przemówieniu zadeklarowała, że w PE wstawi się za najsłabszymi. - Idę tam [do Parlamentu Europejskiego - red.], by w imieniu Polek i Polaków upomnieć się o ludzi, którzy umierają z głodu, którzy nie mają dostępu do wody - mówiła Janina Ochojska, która jest jedynką Koalicji Europejskiej na Dolnym Śląsku. 

Więcej o:
Komentarze (219)
Janina Ochojska nie mogła wejść na podium w czasie konferencji PO
Zaloguj się
 • tonz2

  Oceniono 19 razy 7

  "...by w imieniu Polek i Polaków upomnieć się o ludzi, którzy umierają z głodu, którzy nie mają dostępu do wody..." - Polski głód i brak dostępu do wody nie dotyczy, także pozostałych kraju UE

 • qwerfvcxzasd3

  Oceniono 28 razy 6

  Co jest w tym kompromitującego poza tym, że Koalicja wystawiła Wrocławianom kogoś z dupy?

 • coswampowiemlubnapiszeraczej

  Oceniono 11 razy 5

  Podjazd był, ale pani Ochojska nie chciała z niego skorzystac... Przypomina sie cytat z Misia - "Dach wcale nie był dziurawy. Tym bardziej ze prawie nie padalo."

 • lubat

  Oceniono 15 razy 5

  Komentarz p. Ochojskiej co najmniej nieprzemyślany, by nie powiedzieć głupi. To podium nie jest stałą konstrukcją, tylko zbudowane na potrzeby tego spotkania. Jej poczucie "ważniactwa" nie uwzględnia, że na specjalny podjazd trzeba kupę kasy. Dla jednej osoby i do jednorazowego użytku. Nie ma żadnego problemu, gdyby ją tam wniesiono nawet w lektyce.

 • petrolsol

  Oceniono 17 razy 5

  Dlaczego inwalidzi są tak roszczeniowi jestem taxówkarzem stałe się spotykam z inwalidami 98% są niemili i roszczeniowy koszmar

 • franekzjanek

  Oceniono 21 razy 5

  .
  I to kolejny strzał w stopę Koalicji i pożywka dla PiS . czy oni nie maja lepszych doradców i spin doktorów ? Dobrze Brudziński powiedział że Schetyny należy się tak bać jak Shrek bał się Fiony ...
  .

 • felicjan.dulski

  Oceniono 19 razy 5

  No i co?
  Wnieśli!
  Było taniej, ekonomicznej, LOGICZNIEJ.
  Zaoszczędzone na braku jednorazowej instalacji środki można lepiej wydać.
  Mniej pary w gwizdek!

 • stachkaz47

  Oceniono 18 razy 4

  Jeszcze nie dostała ani jednego głosu a już ważna jak magi w mlecznej zupie.
  Do zakrystii bliżej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX