PiS wraca z tematem muzułmańskich imigrantów. Jarosław Kaczyński w Wieluniu: Trzeba się bronić!

Rodziny trzeba "bronić z zaciekłością", ale według Jarosława Kaczyńskiego trzeba także bronić granic, nie tylko Polski, lecz także UE. Przed wyborami do Parlamentu Europejskiego na konwencji PiS w Wieluniu wrócił temat "wojny cywilizacyjnej".

Jarosław Kaczyński w Wieluniu mówił najpierw o potrzebie rozwoju Polski i "zabieganiu o równość" w UE, po czym przeszedł do spraw dotyczących rodziny. 

- Jest ta poprawność polityczna [w UE - red.]. Jeden z bardzo ważnych aspektów tej poprawności to jest kwestia rodziny, to jest kwestia dzieci, to jest kwestia wychowania dzieci. To jest - jak dzisiaj wiemy - kwestia seksualizacji dzieci od najwcześniejszego dzieciństwa - stwierdził prezes PiS. Dalej tłumaczył: 

- Trzeba walczyć, trzeba bronić polskiej rodziny! Trzeba jej bronić z zaciekłością, bo to jest zagrożenie cywilizacyjne, nie tylko dla Polski, dla całej Europy, dla całej tej cywilizacji, która została stworzona w oparciu o chrześcijaństwo.

Jarosław Kaczyński na konwencji PiS w Wieluniu wzywa do obrony

Kaczyński orzekł, że ta cywilizacja "stworzyła stosunki między ludźmi najbardziej przyjazne człowiekowi, jakie pojawiły się w całych dziełach ludzkości" oraz "mówiła o równości ludzi i niezwykle wysoko podnosiła godność człowieka i jego wolną wolę". 

- W Europie mamy paradoks. Z jednej strony poprawność polityczna, z drugiej strony pełna tolerancja dla ofensywy kultury, która nie uznaje równości kobiet i mężczyzn, tj. cywilizacji muzułmańskiej - kontynuował Kaczyński. 

Jarosław Kaczyński mówił w tym kontekście o konieczności zabezpieczenia granic UE. Jak określił, musi to być "przedmiotem bardzo twardej walki". Prezes PiS stwierdził, że "Polska jest sobie w stanie sama dać radę", ma straż graniczną, którą "może w razie potrzeby rozbudować". 

My się obronimy, ale cała Europa musi się umieć obronić - podkreślał Kaczyński; dodał, że jest tu zadanie m.in. dla europosłów.  

- To jest także obrona tego stanu, który uzyskaliśmy także przez decyzję Rady Europejskiej. Są różne próby z różnych stron obchodzenia tej decyzji, która została już podjęta, tzn. że nie będzie przymusowej relokacji. To dzieje się na radach, ale może przyjść też do parlamentu - kreślił prezes. 

- Powtarzam, trzeba się bronić! - podsumował ten wątek Jarosław Kaczyński. 

Przypomnijmy, że PiS straszyło imigrantami też przed wyborami samorządowymi. To wtedy opublikowano spot, na który spadła fala krytyki. Później sąd nakazał PiS-owi usunięcie wizerunku dziennikarki TVP Justyny Śliwowskiej z tego spotu.

Prezes PiS w Wieluniu powiedział też, że w Polsce nie mamy równowagi medialnej, bo (mimo działań TVP) "ogromna przewaga medialna" jest po drugiej stronie i wielu ludzi może "nie wiedzieć jak jest naprawdę". 

Wcześniej we Wrocławiu odbyła się regionalna konwencja Prawa i Sprawiedliwości przed wyborami do Parlamentu Europejskiego.

W sobotę swoją konwencję miały też inne siły polityczne: Koalicja Europejska, a także Wiosna Roberta Biedronia

Więcej o:
Komentarze (750)
Jarosław Kaczyński w Wieluniu: "Trzeba się bronić". PiS wraca z tematem muzułmańskich imigrantów
Zaloguj się
 • polakadam

  Oceniono 121 razy 93

  Czym się różnią muzułmańscy ortodoksi od katolickich?
  Trzeba się bronić przed jednymi i drugimi.
  Tylko że tych pierwszych w Polsce nie ma.

 • polakadam

  Oceniono 86 razy 66

  kaczyński mówi że druga strona ma przewagę medialną i wielu ludzi może nie wiedzieć jak jest naprawdę. Prezes chyba miał na mysli ludzi którzy wierzą w propagandę rządowej gadzinówki Qrskiego.

 • andree111111

  Oceniono 70 razy 56

  Jarosławie I Kulawy, jesteś zwykłym staruchem opętanym nienawiścią. Tak to jest jak facet nie ma żony, prawa jazdy, konta ale ma kota. Twój umysł przesiąknięty jest marksizmem i leninizmem wyniesionym z domu. Takie brednie możesz opowiadać do tych kmiotków z Kongresówki, reszta Polski ma cię w doopie zapluty karle reakcji.

 • prawdaprawda

  Oceniono 57 razy 47

  Dziadek, odstaw te leki co je bierzesz na nogę, bo Ci szkodzą na głowę.

 • zd46

  Oceniono 59 razy 41

  Panie Kaczyński, jest pan cywilizacyjnym "eunuchem" i brakiem rzuconym na rynek polityczny. Jest pan cywilizacyjnie osadzony w średniowieczu z "goss babką na bagnach". Niedojda czy dojda? Pan był prowadzony przez przez swoje dorosłe życie przez mamusię za rączkę, to ona wycierała panu usmarkany nochal,a teraz pan taki samodzielny, jak palec proktologa w dupie chorego na hemoroidy. Jest pan wyjątkowo żałosny żal "dupe ściska". Pan chciał dogonić cywilizację zachodnią, tylko że ona jest widnokręgiem, w "miarę przybliżania oddala się" a pan tkwi, jak "nieociosany kołek w płocie" i w tym samym miejscu.

 • chi-neng

  Oceniono 52 razy 40

  Uważam, że oprócz „muzułmańskich imigrantów” trzeba się “zaciekle bronić" przed PiSo-Rydzykowo - naziolską sektą / mafiami także.
  Nie tylko w Polsce ale i w EU, oraz w świecie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX