Najnowszy sondaż parlamentarny. PiS z kilkunastoma punktami przewagi nad Platformą

Zdecydowana większość wyborców - 42,6 proc. - zagłosowałoby w wyborach na Prawo i Sprawiedliwość, wynika z najnowszego sondażu Estymatora dla tygodnika "Do Rzeczy". Wiosna Roberta Biedronia odnotowuje spadek i o włos utrzymuje trzecią pozycję.

Według sondażu Estymatora dla "Do Rzeczy" 42,6 proc. wyborców zagłosowałoby na PiS w wyborach parlamentarnych. To wzrost o 1,5 punktu procentowego. Platforma Obywatelska zanotowała marginalny wzrost - na tę partię zagłosowałoby 26,7 proc. respondentów, o pół punktu więcej, niż przed miesiącem. 

Na trzecim miejscu jest Wiosna Roberta Biedronia. Po wysokich wynikach krótko po konwencji partii teraz odnotowuje ona spadki. Poparło ją 6,4 proc. respondentów, o prawie trzy punkty mniej niż przed miesiącem. 

Sondaż: PiS z większością w Sejmie

Ponad progiem wyborczym są jeszcze Kukiz'15 z wynikiem 6,3 proc i PSL, na które głosowałoby 5,3 proc. badanych. Poniżej progu: SLD (4,8 proc.), Nowoczesna (2,1 proc.), KORWIN (1,7 proc.), Razem (1,3 proc.), Ruch Narodowy (1,3 proc.), Teraz (0,4 proc.). 

Według szacunkowego rozkładu mandatów w takim układzie PiS miałoby stabilną większość w Sejmie z 253 mandatami.

Badanie przeprowadzano w dniach 20-21 marca 2019 r. na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1005 osób uprawnionych do głosowania metodą wspomaganych komputerowo wywiadów telefonicznych CATI.

Więcej o:
Komentarze (309)
Najnowszy sondaż parlamentarny. PiS z mocną przewagą nad PO
Zaloguj się
 • ondablue

  Oceniono 55 razy 31

  Według Estymatora dla "Do Rzeczy".... i wszystko jasne.
  Wiem, że to głos wołającego na puszczy, ale spróbuję.
  Gazeto czy mogłabyś się powstrzymać przed podawaniem wyników wszystkich mało wiarygodnych sondażowni?
  W poniedziałek wygrywa, w środę przegrywa, itp. Czas przestać się wkręcać w te wszystkie manipulacje. Ja mam dość i ogłaszam bojkot. I nie mam zamiaru więcej się tym zajmować

 • franko66

  Oceniono 42 razy 20

  Ten sondaż to zwykły prawicowy ochraniacz dla elektoratu pisiego. Niech się PiS cieszy ale prawdziwy wynik wyborów parlamentarnych go przerazi!!!!!!!!!!!

 • pszczolkaprezesa

  Oceniono 37 razy 19

  mogli lepiej zapłacić byłoby 56% do 17%.
  Wtedy prezes kazałby PGNiG sypnąć groszem na reklamy w dwa razy większym wymiarze niż do tej pory.

 • emery47

  Oceniono 25 razy 15

  Nie wiem dlaczego nikt tego nie mówi wprost!
  PiS zagraża bezpieczeństwu Polski.
  Dlatego nigdy nie powinna rządzić.
  I dlatego należy odsunąć ich od władzy.

 • itsgettingcolder

  Oceniono 28 razy 14

  Do rzeczy żyje dzięki reklamom ze ssp. Spadki ogromne. Skończy się pis, skończy się kasa ze ssp, "do rzeczy" padnie na ryj.

 • hipo krater

  Oceniono 33 razy 13

  Nie ma żadnych przeciwwskazań, żeby głosować na PiS i Polacy muszą wiedzieć,że jeśli niewygramy ,to Polska się cofnie - powiedział dziś Kaczenko, który trzęsie się że strachu, gdy po przegranych wyborach wyjdzie skala ich przekrętów , niszczenia państwa, , dojenia polskiego podatnika i deficytu w kasie państwowej.. Doskonale wiedzą na kogo chcą głosować ludzie i dlatego te fingowane sondaże.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX