Nieoficjalnie: Te nazwiska będą "jedynkami" Wiosny na wybory. M.in. Biedroń, Gdula i Nowicka

Polityka Insight udostępniła nieoficjalne informacje o "jedynkach" na listach do PE Wiosny Roberta Biedronia. Oprócz lidera ugrupowania można na nich znaleźć Krzysztofa Śmiszka, Paulinę Piechnę-Więckiewicz czy Macieja Gdulę.

Polityka Insight - centrum analityczne związane z "Polityką" - opublikowało na Twitterze listę "jedynek" do Parlamentu Europejskiego partii Wiosna Roberta Biedronia. To na razie nieoficjalne ustalenia, do których nikt z ugrupowania się nie odniósł. Dopiero w sobotę, 23 marca, Wiosna ma pokazać pełne listy na wybory do PE.

Jak wskazuje Polityka Insight, "jedynką" w Warszawie ma być Robert Biedroń, natomiast w okręgu mazowieckim - Paulina Piechna-Więckiewicz. Pierwsze miejsce na liście okręgu obejmującego województwo podlaskie i warmińsko-mazurskie przypada Monice Falej, lubelskie - Zbigniewowi Bujakowi, podkarpackie - Annie Skibie.

Kolejne nazwiska to: Beata Maciejewska (pomorskie), Wanda Nowicka (kujawsko-pomorskie), Anita Kucharska-Dziedzic (lubuskie i zachodniopomorskie), Sylwia Spurek (wielkopolskie), Anita Sowińska (łódzkie), Krzysztof Śmiszek (dolnośląskie i opolskie), Maciej Gdula (małopolskie i świętokrzyskie) oraz Łukasz Kohut (śląskie).

Więcej o:
Komentarze (224)
Nieoficjalnie: Te nazwiska będą "jedynkami" Wiosny na wybory. M.in. Biedroń, Gdula i Nowicka
Zaloguj się
 • ziggybam

  Oceniono 22 razy 8

  Najlepsze jest kiedy ci wszyscy, którzy domagają się "nowych twarzy w polityce", młodych-wykształconych - dostają do wyboru tych innych, mlodych, nieznanych. Idą i tak głosują na żoliborskiego dziada.

 • tokraj17

  Oceniono 15 razy 7

  O ile Biedroń kandyduje do PE to ta Wiosna jest goowno warta .Wygląda mi na to ,że jest to organizacja stworzona do wypromowania paru osób mających finansową chcicę na euro ,która
  rozpadnie się po zasiądnięciu kierownictwa w Brukseli.

 • hrabia_wronski

  Oceniono 25 razy 7

  Interesuje mnie przyszlosc moich dzieci .
  Opieranie przyszlosci na "dupie jest wariactwem .
  W szczerym powaznaiu mam LGBT .
  Powariowali wszyscy z tym seksem nietypowym >
  To powinna byc intymna sprawa kazdego z nas .
  Po co upubliczniac to ,ze kto jest gejem czy lezbijka ?
  W moim odczuciu Pan Biedron z tym ostetntacyjnym seksem pajacuje .
  To jest jego sprawa - wylacznie .

 • sarkafarka127

  Oceniono 14 razy 6

  A kto zostanie na jesienne wybory parlamentarne. Popieram Wioșnę ale nie będę głosować na ich działaczy, bo program trzeba realizować w kraju a nie w Brukseli.

 • year68

  Oceniono 20 razy 6

  Kaczuszki zdenerwowane i dobrze, coś przeczuwają że kiełbasa nie zadziała :)))

 • hrabia_wronski

  Oceniono 10 razy 4

  Urwali sie z lancucha ?
  Kto ich zna ?
  Co soba reprezentyja ?
  To na seksie nietypowym mam opierac swoja przyszlosc?

 • vistooo

  Oceniono 12 razy 4

  A teraz merytorycznie, bez podtekstów poproszę. Jakie Biedroń ma dokonania? Nie interesuje mnie jego pogląd na świat czy seks. Interesują mnie jego dokonania. Szukam partii na którą mógłbym w przyszłości zagłosować. Poproszę konkrety.

 • dziadekjam

  Oceniono 14 razy 4

  "Krzysztof Śmiszek (dolnośląskie i opolskie)"
  ===============================
  Wiadomo, że to partner Biedronia. Może ta informacja się przyda.
  Krzysztof Jan Śmiszek (ur. 25 sierpnia 1979 w Stalowej Woli) – polski prawnik, doktor nauk prawnych, działacz na rzecz praw człowieka i praw mniejszości. Pomysłodawca i współzałożyciel Polskiego Towarzystwa Prawa Antydyskryminacyjnego[1] – ogólnopolskiego stowarzyszenia prawników i prawniczek działających na rzecz równości i niedyskryminacji. Honorowy przewodniczący tej organizacji.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX