Spór o zarobki nauczycieli. Senator od Gowina ma dla nich złotą radę: "wychować olimpijczyków"

Nietypową radą podzielił się z Katarzyną Piekarską senator Porozumienia Andrzej Stanisławek. Na jej uwagę, że nauczyciel w jej wieku "kolejnego dziecka" nie zrobi i nie otrzyma świadczenia 500 plus, Stanisławek odparł: - Może pani wychować olimpijczyków. Dostanie pani premię.

Do wymiany zdań między Katarzyną Piekarską z SLD a senatorem Porozumienia Andrzejem Stanisławkiem doszło w programie "Polityka na ostro" w Polsat News. Rozmowa dotyczyła protestu nauczycieli. Stanisławek przekonywał, że zarobki w Polsce szybko rosną. Prowadząca program Agnieszka Gozdyra zapytała, czy nauczycielskie także. - Rosną wszystkie zarobki w Polsce - powiedział Stanisławek i dodał po chwili: Powiedziała pani rzecznik rządu, że nauczyciele też będą korzystać z "piątki Kaczyńskiego".

Stanisławek wysunął argument, że przecież młodzi nauczyciele (do 26. roku życia) będą objęci zerowym PIT-em. Do dyskusji włączyła się wtedy Piekarska. -  No, ale nauczyciel w takim wieku jak ja, kolejnego dziecka sobie już nie zrobi. Błagam, niech pan będzie poważny - powiedziała. 

Na to senator Porozumienia także szybko znalazł odpowiedź. - Może pani wychować olimpijczyków. Mamy bardzo wielu fantastycznych olimpijczyków, dostanie pani premię za olimpijczyka - radził Stanisławek.

Strajk nauczycieli. Konferencja Zalewskiej

Ministerstwo Edukacji Narodowej poinformowało, że o godz. 9 w piątek w MEN odbędzie konferencja prasowa minister Anny Zalewskiej. "Temat: Apel do nauczycieli" - czytamy na Twitterze resortu.

Więcej o:
Komentarze (181)
Spór o zarobki nauczycieli. Senator od Gowina ma dla nich złotą radę: "wychować olimpijczyków"
Zaloguj się
 • cim_cum

  Oceniono 72 razy 64

  To trzeba powiedzieć w końcu wprost: tej władzy po prostu odjebało.

 • trzynasty

  Oceniono 50 razy 46

  Dlatego właśnie nauczyciele nie powinni się cofać ani o krok - kolejna pogardliwa wypowiedź aparatczyka pissowego.

 • tilow3

  Oceniono 50 razy 42

  Na logikę - czy wszyscy misiewicze, blondynki z NBP i podobni pisiewicze, to olimpijczycy? Jakie mają osiągnięcia, żeby móc zarabiać 50 tys. miesięcznie? co robi pani Sadurska, że dostaje 100 tys. miesięcznie? jakim olimpijczykiem jest wójt Pcimia, który zarabia prawie milion złotych .....

 • menisk24

  Oceniono 29 razy 29

  Wielce Szanowny Panie Senatorze Stanisławek! Moja żona nauczycielka pracuje z dziećmi niepełnosprawnymi (niedosłyszące, niedowidzące), pan jej podpowie jak ma "wychować olimpijczyka"? Czy to oznacza, że żeby lepiej zarabiać ma przestać uczyć takie dzieci?? W tym waszym nowym ładzie po "dobrej zmianie" nie ma już miejsca na kształcenie dzieci z niepełnosprawnościami??? Był już taki kraj gdzie osoby niepełnosprawne były marginalizowane i usuwane ze społeczeństwa, na zachód od nas, w latach 30tych XX w., pan się uczył historii, prawda?
  Boszszsz, co za debile, co jeden to mądrzejszy

 • biesczad1

  Oceniono 31 razy 29

  Żadnemu reżimowi nie zależy na dobrze wykształconym, światłym społeczeństwie, więc mnie wrogi stosunek PiSu do nauczycieli wcale nie dziwi...

 • fakiba

  Oceniono 30 razy 22

  Szkoda wielka że sam nie jest nauczycielem bylibyśmy potęgą na świcie a nawet we wszechświcie

 • aa1000

  Oceniono 21 razy 21

  Wybitności PiSowskie mogą jeszcze dodać kolejna radę dla nauczyciel, że mogą grać w toto lotka.

 • punter

  Oceniono 22 razy 20

  A ile PiS daje za wychowanie Misiewicza, Obajtka i Martyny Wojciechowskiej z NBP ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX