Rzeczniczka ZNP odpowiada Andrzejowi Dudzie. "Pierwsza dama jest nauczycielką. Doskonale wie, ile zarabiała"

Rzeczniczka ZNP mówiła dziś o tym, że rząd nie zareagował na wiadomość o nauczycielkom strajku. Kaszulanis dodała także, że pierwsza para powinna wiele wiedzieć o realiach ich pracy. Przypomniała, że Agata Kornhauser-Duda do niedawna sama pracowała jako nauczycielka.

Rzeczniczka Związku Nauczycielstwa Polskiego Magdalena Kaszulanis była w czwartek gościem "Wstajesz i wiesz" TVN24. Rozmowa dotyczyła żądania podwyżek przez nauczycieli. Na 8 kwietnia nauczyciele w całej Polsce zaplanowali strajk

Magdalena Kaszulanis: Pierwsza dama jest nauczycielką. Wie, ile się zarabia 

Magdalena Kaszulanis, rzeczniczka ZNP mówiła o tym, że nikt z rządu nie zareagował na działania nauczycielskiego związku. Ani żaden poseł, ani minister edukacji Anna Zalewska nie zaprosili przedstawicieli nauczyciel na rozmowę. 

Rzeczniczka odniosła się również do słów prezydenta Andrzeja Dudy, który we wtorek nazwał żądania nauczycieli populistycznymi. - Obawiam się, że pensji nauczycieli nie da się w krótkim terminie podnieść od razu o 1000 zł. Ten postulat ma charakter bardzo mocno polityczny i populistyczny - powiedział prezydent Duda.

To nie jest populizm, to są realne pieniądze pozwalające młodym ludziom na utrzymanie się tuż po studiach i na pracę w szkole, bo dzisiaj na pracę w szkole ich po prostu nie stać

- odpowiedziała prezydentowi Magdalena Kaszulanis. 

Dodała, że uważa, że Andrzej Duda dobrze sprawdziłby się w roli mediatora między stroną związkową a rządem. Przypomniała, że parze prezydenckiej problemy nauczycieli powinny być dobrze znane. 

Agata Kornhauser-Duda pewnie doskonale wie, ile zarabiają nauczyciele, do niedawna sama otrzymywała nauczycielką pensję

- powiedziała rzecznika ZNP.

Powiedziała także, że ogólnopolski strajk nauczycieli może objąć także szkołę, w której do niedawna pracowała Pierwsza Dama. 

Więcej o:
Komentarze (80)
Rzeczniczka ZNP odpowiada Andrzejowi Dudzie. "Pierwsza dama jest nauczycielką. Doskonale wie, ile zarabiała"
Zaloguj się
 • bojowniczka_hybrydowa

  Oceniono 30 razy 28

  By być Damą to najpierw... trzeba Nią BYĆ.
  Aspirująca do damy paprotka - nigdy Damą... nie będzie.

 • Bob Bob

  Oceniono 26 razy 22

  PiS nie chce wspierać ludzi wykształconych. woli, żeby naród był ciemny i podatny na farmazony, bo takim łatwo manipulować...

 • remo29

  Oceniono 19 razy 17

  Tzw. pierwsza dama ma to w dudzie Andrzeja. Ona jest już ustawiona.

 • kazek100

  Oceniono 19 razy 17

  Pierwsza dama to niestety beznadziejna osoba. Od ponad trzech lat siedzi cicho, wiedząc przecież, jaki horror PiS urządził np. dwóm rocznikom skumulowanym w jeden w liceach. Od ponad trzech lat akceptuje wygłupy i brak honoru u swojego męża. I last but not least - po jej tańcach tam w Ameryce niestety już w ogóle trudno tę panią traktować poważnie.

 • arreis65

  Oceniono 16 razy 14

  "pierwsza dama" - no cóż - jest tylko żoną rezydenta, półgłówka i kłamcy !!!

 • jurek4491

  Oceniono 15 razy 13

  Agatka pewnie wie że jest nauczycielką ale pewnie mąż o tym nie wie .
  Pamiętam jak powiedziała , cytuję " Żadnego prezesa się nie boję " , chyba jednak się boi bo siedzi jak mysz pod miotłą .

 • pan.szklanka

  Oceniono 13 razy 11

  Pierwsza dama na pewnym etapie swojego życia związała się z Andrzejem Dudą i do dzisiaj się nie rozmyśliła. Nie traktowałbym jej doświadczeń, jako argumentu za czymkolwiek racjonalnym.

 • marrob

  Oceniono 12 razy 10

  Na miłość Boską skończcie z okresleniami "Pierwsza Dama" Nie chodzi mi juz nawet o Dudę ale w ogóle o uzycie tego okreslenia wobec zwyczajnej ŻONY prezydenta. Okreslenie "Pierwsza Dama" pasuje do tych kobiet jak przysłowiowy wół do karety.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX