Władysław Teofil Bartoszewski o Kaczyńskim: Wybitny polityk, ale o zagranicy nie ma pojęcia

Władysław Teofil Bartoszewski w rozmowie z Gazeta.pl ocenił, że Jarosław Kaczyński to wybitny polityk, ale w kraju. - O sprawach zagranicznych nie ma pojęcia - powiedział.

Władysław Teofil Bartoszewski poinformował, że rozmawia z szefem ludowców Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem o starcie w wyborach do Parlamentu Europejskiego. - Jak na razie jestem kandydatem na kandydata, lista warszawska nie jest zamknięta - powiedział. Gość Gazeta.pl powiedział też kilka słów o swoich kompetencjach. - Przez wiele lat pracowałem na uczelniach i w biznesie. Pracowałem dla bardzo dużych międzynarodowych firm i znam się na paru rzeczach, które są dla polski wyjątkowo istotne, na przykład na energetyce - zapewnił.

"Kaczyński nie ma pojęcia o sprawach zagranicznych"

Bartoszewski komentował też sprawę brexitu. - To, co się w tej chwili dzieje, jest kompletnie bez precedensu, a ponieważ tam wszystkie prawa oparte są na precedensie, to jest pewien kłopot, nie wiadomo, co z tym zrobić - ocenił. Jak przyznał, że brytyjski parlament "nie wie, czego chce". - Ten problem ciągnie się od lat 90'. Od początku lat 90' istniała grupa parlamentarzystów, zwłaszcza w Partii Konserwatywnej, która była przeciwna polityce Unii Europejskiej w stosunku do Wielkiej Brytanii i chciała z tej unii wyjść - powiedział i dodał: - System parlamentarny Wielkiej Brytanii w ogóle nie przewiduje takiej koncepcji jak referendum. Były tam tylko dwa referenda - jedno, żeby wejść, drugie, żeby wyjść. Oni uważają za bardzo niebezpieczny eksperyment, żeby powtarzać takie referenda.

Bartoszewski przyznał, że według niego Jarosław Kaczyński jest wybitnym politykiem, "który realizuje swój plan strategiczny niezależnie od niesprzyjających warunków". - Prezes Kaczyński jest wybitnym politykiem na terenie kraju, ale jeśli chodzi o sprawy zagraniczne, to nie widzę, żeby miał jakiekolwiek pojęcie. W związku z tym partia koncentruje się na sprawach, które są łatwo zrozumiałe i dość populistyczne, a sprawy europejskie, które są dość skomplikowane, są poza ich zasięgiem - powiedział.

Więcej o:
Komentarze (101)
Władysław Teofil Bartoszewski o Kaczyńskim: Wybitny polityk, ale o zagranicy nie ma pojęcia
Zaloguj się
 • Zygmunt Witort

  Oceniono 41 razy 33

  Jak można być wybitnym politykiem bez rozumienia świata, nie żyjemy na małej wyspie gdzieś na końcu świata. Czyli panie Teofili to stwierdzenie nie ma kompletnie sensu.

 • antropoid

  Oceniono 35 razy 27

  GDYBY powiedział: "kaczyński jest bardzo wysoki", to by się jednak mniej ośmieszył.

 • antropoid

  Oceniono 30 razy 22

  W krainie ludzi od pokoleń ogłupianych przez katolicki kler, to i byle co może być "wybitne"...

 • bogucjusz

  Oceniono 26 razy 20

  A o czym on ma pojęcie? Nigdy nie był z kobietą, dzieci nie wychowywał, prawa jazdy nie potrafił zrobić, mieszkał z mamusią, konta bankowego nie posiadał, języków obcych nie zna, dorobek naukowy żaden, obsługiwać komputera nie potrafi. Ba! Ta pierdoła nawet zakupów sama nie zdoła zrobić, ani zębów porządnie wyczyścić, sznurówek zawiązać i rozporka zapiąć. Kompletna fleja, parodia, człowiek specjalnej troski, niepełnosprawny społecznie i mentalnie. I takiemu czemuś oddano w tym kraju władzę... Cóż, jaki naród, taka władza...

 • and_then_there_were_none

  Oceniono 17 razy 15

  Kaliber geniuszu m.w taki jak u Maduro lub Lukaszenki, z ambicjami na Stalina i Pol-Pota. Taki niedoszly tyran z gaciami wypelnionymi substancja, ktora sie produkuje w strachu o swoje zycie.

 • antropoid

  Oceniono 23 razy 15

  kaczor - wybitny, a rydz - pobożny...

 • remo29

  Oceniono 16 razy 14

  Heh, wielki strateg, jak powiedziała czerwonousta Jadzia. Potem jej przeszło.

 • jachybaty

  Oceniono 16 razy 12

  Z pewnością zna się na deweloperce ale czy wybitnie to już jest kwestią sporną

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX