Stanowisko Sejmu ws. lotów Kuchcińskiego. Podróż z posłami była służbowa, bez wpływu na koszty

Centrum Informacyjne Sejmu wydało komunikat ws. podniebnych podróży marszałka Marka Kuchcińskiego. O jego locie stało się głośno dzięki zdjęciom z rządowego Gulfstreama autorstwa posłanki PiS.

Centrum Informacyjne Sejmu zabrało głos ws. podróży marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego. O locie polityka stało się głośno za sprawą zdjęć, jakie zamieściła jego koleżanka z partii Krystyna Wróblewska. Razem z nią i posłem Prawa i Sprawiedliwości Stanisławem Piotrowiczem wrócili rządowym samolotem Gulfstream G550 z Warszawy do Rzeszowa.

Posłanka szybko zdjęcia usunęła, ale po dzisiejszej publikacji w "Fakcie" CIS postanowiło "sprostować" sprawę. Przede wszystkim podkreślono, że była to podróż służbowa. Nie ma jednak informacji - w jakim celu marszałek udawał się do Rzeszowa (Kuchciński pochodzi z Przemyśla).

Na stronie marszałka Sejmu nie ma informacji o żadnych wydarzeniach w tamtym regionie. Wspomniano o końcu posiedzenia Sejmu z 16 marca, a kolejna informacja odnosi się do poniedziałkowej rocznicy (19 marca) banku Pekao S.A.

CIS sam lot i wybór właśnie rządowego samolotu w ten sposób:

To najbezpieczniejszy i najkorzystniejszy logistycznie sposób na pogodzenie licznych obowiązków drugiej osoby w państwie. (...) W niemal każdej podróży służbowej Marszałkowi Sejmu towarzyszą reprezentanci Izby, pracownicy Kancelarii Sejmu oraz funkcjonariusze Służby Ochrony Państwa. Takie rozwiązania nie wpływają na koszt przelotu, a umożliwiają sprawną realizację programu
Więcej o:
Komentarze (224)
Loty marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego. Centrum Informacyjne Sejmu odpowiada
Zaloguj się
 • bormanek

  Oceniono 98 razy 88

  a ktoś narzekał na ośmiorniczki.
  niech to pieron szczeli,,,,,,,,,,,,,wożą doopska za naszą kasę .
  jaka podróż służbowa,,,,,,,,,,,,na grilla?
  nieźle,,,,,,,,,,,,,,,,,,,a ktoś tu treż mówił o bizancjum,
  PODŁA ZMIANA

 • obywalet

  Oceniono 76 razy 74

  latają za darmo samolotem w celach prywatnych BO IM SIĘ PO PROSTU NALEŻY!! A Broszka jest PROROKIEM PIS

 • znow_ja

  Oceniono 53 razy 51

  No dobrze, ale po co tam polecieli służbowo?
  Bo prywatnie to wiem - polecieli do domów.

 • cim_cum

  Oceniono 52 razy 46

  Czyli gdybym w razie był kiedyś w pobliżu jakiegoś posła lub innego ważnego członka, to mogę poprosić o podwózkę (a w zasadzie "podlotkę")? A szwagra będę mógł tez zabrać?

 • vito60

  Oceniono 39 razy 39

  Podróż służbowa? Nie wiedziałem, że było jakieś posiedzenie Sejmu w okolicach Rzeszowa. Chyba, że chodziło o podwiązywanie pomidorów w szklarni zmarszałka.

 • hipo krater

  Oceniono 38 razy 36

  Ogrodnik nie może być samotny. Każda lipa, którą przy nim urośnie nadaje sens jego życiu.

 • pies_w_studni

  Oceniono 33 razy 33

  Abstrahując już od tego że Penelopa vel Członek leciał do domu za 40 tys pln, zamiast pojechać samochodem za 400 pln, to śmigłowców dla ratownictwa morskiego nie ma i nie będzie, a Gulfstreamy były szybciutko, w dodatku srogo przepłacone. A dziś któryś pisowski pajac mówił, że nauczyciele powinni jeść małą łyżeczką.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX