"Lista o. Rydzyka" bez głośnych nazwisk. Politycy nie zamienili Nowogrodzkiej na Toruń

Z "listy o. Rydzyka" niewiele zostało. Ruch Prawdziwa Europa nie "podebrał" PiS polityków, skończyło się jedynie na zapowiedziach. "Rzeczpospolita" opisuje, że żadne z głośnych nazwisk ostatecznie nie znalazło się na listach nowej partii powstającej pod auspicjami europosła PiS.

Ruch Prawdziwa Europa, który nazywano też czasami "listą o. Tadeusza Rydzyka", miał zrzeszać tych polityków Prawa i Sprawiedliwości, którzy chętnie pojawiali się w mediach redemptorysty.

Gdy europoseł PiS Mirosław Piotrowski (często występujący w toruńskich mediach) złożył wniosek o rejestrację partii politycznej ,ruszyła lawina spekulacji, którzy politycy Prawa i Sprawiedliwości mogą dołączyć do nowej listy.

Jak donosi "Rzeczpospolita", Ruch Prawdziwa Europa jednak nie "podebrał" PiS znaczących nazwisk, które pojawiały się w medialnych spekulacjach. Wskazywano, że na "toruńskiej liście" mogą znaleźć się Antoni Macierewicz, Jan Szyszko czy Anna Sobecka.

Ruch Prawdziwa Europa bez głośnych nazwisk z PiS

Ostatecznie bowiem - wskazuje "Rz" - partia Piotrowskiego zaprezentowała listy na wybory do Parlamentu Europejskiego, ale nie ma tam głośnych nazwisk, a Ruch Prawdziwa Europa startuje wspólnie z Prawicą Rzeczypospolitej i Zjednoczeniem Chrześcijańskich Rodzin.

Razem do boju o PE wystawią np. Mariana Piłkę (wiceprezes Prawicy Rzeczypospolitej), mecenasa Stefana Hamburę czy Jana Klawitera.

Dodatkowo "Rzeczpospolita" wylicza, że politycy z kręgu toruńskich mediów znaleźli się jednak na listach PiS na wybory do PE. Miejsca znalazły się dla Elżbiety Kruk, Zbigniewa Girzyńskiego czy Przemysława Przybylskiego.

Więcej o:
Komentarze (65)
Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019. Ruch Prawdziwa Europa nie zabrał PiS polityków
Zaloguj się
 • 1111pln

  Oceniono 31 razy 29

  Życzę ojcowi Inwestorowi 4,89% poparcia w wyborach do PE... 😁😁😁

 • c.t.k

  Oceniono 21 razy 17

  "Ruch Prawdziwa Europa" to tak jak watykański "Instytut Dzieł Religijnych". Myląca nazwa, ale chodzi o pieniądze.:))

 • justas32

  Oceniono 23 razy 15

  Proszę aby ABW zajęła się tą partią - po wyborach sprawdzi się powiązania i czy nie narusza to postanowień Konkordatu ...

 • krzywelustro

  Oceniono 18 razy 14

  Dobrze, że na tej liście jest Piłka. Jeśli się dostanie, to Tusk będzie miał w co haratać.

 • remo29

  Oceniono 10 razy 10

  Bo ta partyjka nie miała niczego wygrywać, to jest straszak na PiS, żeby nie skąpił pieniążków dla pana dyrektora Rydzyka.

 • mjs05

  Oceniono 10 razy 10

  I ty Anno Sobecko przeciwko mnie?

 • zerozer52

  Oceniono 13 razy 9

  Kiedy w końcu ch... go strzeli?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX