Glapiński wyróżnił za zasługi dla bankowości. Wśród docenionych Chrzanowski i Wojciechowska

Marek Chrzanowski, Martyna Wojciechowska i Kamila Sukiennik - m.in. te nazwiska pojawiają się na długiej liście wyróżnionych odznaką honorową "Za zasługi dla bankowości Rzeczypospolitej Polskiej".

Dziennikarz "Dziennika Gazety Prawnej" opublikował na Twitterze listę osób, którym prezesowie Narodowego Banku Polskiego Adam Glapiński i Marek Belka przyznali odznaki honorowe "Za zasługi dla bankowości Rzeczypospolitej Polskiej". "Dostałem właśnie wykaz osób, które dostały od prezesa NBP odznakę honorową 'Za zasługi dla bankowości Rzeczypospolitej Polskiej' w latach 2015-2018. No nie zgadniecie kto się tak zasłużył bankowości" - pisze na Twitterze Bartłomiej Godusławski.

Chrzanowski i Wojciechowska odznaczeni przez Glapińskiego

Na liście znajdują się 192 nazwiska. Wśród wyróżnionych są m.in. były szef Komisji Nadzoru Finansowego Marek Chrzanowski, któremu w ubiegłym roku postawiono zarzuty nadużycia uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej. Ponadto na liście są dyrektorka Departamentu Komunikacji i Promocji Martyna Wojciechowska i dyrektorka gabinetu prezesa NBP Kamila Sukiennik. O pracownicach banku zrobiło się głośno, gdy "Gazeta Wyborcza" opisała sprawę ich bardzo wysokich zarobków. Po publikacji dziennika Sejm przegłosował ustawę o jawności wynagrodzeń w banku centralnym. Kontrowersje dotyczyły przede wszystkim zarobków Wojciechowskiej. Jak ujawnił NBP w lutym tego roku, szefowa Departamentu Komunikacji i Promocji zarabia tylko w tej instytucji 49 tys. zł - znacznie więcej niż w niektórych strategicznych komórkach banku. Wśród odznaczonych znaleźli się także m.in. byli członkowie Rady Polityki Pieniężnej Jerzy Hausner i Andrzej Rzońca czy Paweł Szałamacha, były minister finansów.

Jak czytamy na Wikipedii, przyznawana za zasługi dla bankowości odznaka "ma kształt metalowego ażurowego krążka monetarnego, o średnicy 30 mm z wcięciami charakterystycznymi dla 20-centowych monet euro (kwiat hiszpański), wykonanego z tombaku pokrytego złotem galwanicznym". 

W poniższych wpisach znajduje się całe zestawienie:

Więcej o:
Komentarze (165)
Glapiński wyróżnił za zasługi dla bankowości. Wśród odznaczonych Chrzanowski i Wojciechowska
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 90 razy 86

  Ale i tak nikt Antoniego nie przebije ze złotym medalem i okolicznościową monetą dla miśka.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 73 razy 71

  Dzięki pisowskim Edkom, tacy Glapińscy mogą nam bezkarnie pluć w twarz... No bo co im zrobicie skoro to kumple prezia z Żoliborza? Kumplom prezia się po prostu należy, to inni kradną!

 • kemor234

  Oceniono 66 razy 60

  Celnie wymierzony "policzek dla wyborców".
  NO I CO MI ZROBICIE ???? Wybraliście, to spadajcie ...
  JA TU JESTEM PANEM !!!!! Ludu ciemny, do roboty ...

 • polakadam

  Oceniono 51 razy 47

  Pisuary zawłaszczyły sobie państwo a naród traktują jak chłopów panszczyźnianych.

 • zagenator

  Oceniono 49 razy 45

  Niesamowita jest ta bezczelność, buta i płycie nam w twarz. Dość tego.

 • swietyszczur

  Oceniono 39 razy 37

  Glapinski jest taki bezczelny i arogancki bo wie ze jest bezkarny , nikt mu nie podskoczy dopoki prezesi jest u wladzy . Zna wszystkie przekrety Kaczynskiego od 1990 r. w ktorych razem uczestniczyli .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX