Kaczyński spotka się z liderem hiszpańskich nacjonalistów. W tle ważą się losy Fideszu w EPL

Kolejne spotkanie prezesa PiS z przedstawicielem eurosceptyków. Tym razem Kaczyński spotka się z liderem hiszpańskiej partii Vox. W środę mogą też zapaść decyzje ws. zdeklarowanego sojusznika PiS w Europie - Fideszu. Partia Viktora Orbana może zostać dziś wykluczona z EPL.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński spotka się w środę z liderem hiszpańskiej prawicowej partii Vox Santiago Abascalem. Tematem spotkania ma być przyszły sojusz i współpraca w Parlamencie Europejskim obydwu partii.

Vox to nacjonalistyczna partia, sprzeciwiająca się separatyzmowi baskijskiemu i katalońskiemu. Opowiadająca się za silnym, scentralizowanym państwem.

Jest za ochroną życia dzieci nienarodzonych, a przeciwko - małżeństwom homoseksualnym, a także masowej imigracji i zbyt dużym uprawnieniom eurokratów z Brukseli. Jednak żadnego posła w Europarlamencie nie posiada.

Rozmowy Kaczyńskiego z włoską prawicą

To kolejne w ostatnim czasie spotkanie Jarosława Kaczyńskiego z przedstawicielami innych prawicowych, europejskich partii. W styczniu tego roku w siedzibie Prawa i Sprawiedliwości Kaczyński przyjmował Matteo Salviniego, włoskiego wicepremiera i szefa MSW, szefa Ligi Północnej.

Włoskie media donosiły wówczas, że Salvini miał namawiać prezesa PiS do sojuszu przed wyborami do Parlamentu Europejskiego.

Co dalej z Fideszem?

Choć PiS jest w innej frakcji w PE (wchodzi w skład EKR, Europejskich Konserwatystów i Reformatorów), to partia rządząca mocno podkreśla związki z Fideszem Viktora Orbana (ten jest w EPL - Europejskiej Partii Ludowej).

Także w środę będą się ważyć losy Fideszu w EPL. Wykluczenia bądź zawieszenia ugrupowania premiera Viktora Orbana domaga się 13 partii z różnych krajów, wchodzących w skład europejskiej chadecji. Decyzję podejmie zgromadzenie polityczne EPL-u.

Tuż po ogłoszeniu, że EPL może wykluczyć partię Viktora Orbana, premier Węgier zapowiedział, że "rozmowy o nowym projekcie w PE rozpocznie w Polsce".

Więcej o:
Komentarze (168)
Spotkanie Jarosława Kaczyńskiego z liderem hiszpańskich nacjonalistów Santiago Abascalem z Vox
Zaloguj się
 • readme.txt

  Oceniono 39 razy 35

  Kontynuatorzy pięknego dzieła Adolfa... Boże, ludzie, kogo wy wybieracie do władzy? Najgorsze męty, tchórzy, wystarczy że wam coś obierają , nakłamią, pokażą "wroga i sprawcę niedoli" i obrzucą błotem prawdziwych polskich bohaterów, którzy naprawdę ryzykowali życiem. ..

 • polakadam

  Oceniono 34 razy 26

  Do nazioli kaczerenkę ciągnie. To normalni nie chcą się z nim spotykać?

 • fakiba

  Oceniono 30 razy 22

  Brawo kaczor , Polska jeszcze nigdy nie była brunatna czas to zmienić , poparcie dla faszystów to cel pis

 • piramidopolopirynowicz

  Oceniono 26 razy 20

  Tematy spotkania - "Jak rozbić UE" .. i "Co by tu jeszcze spier..olić"

 • 1moja

  Oceniono 26 razy 18

  "...Kaczyński spotka się z liderem hiszpańskich nacjonalistów. ..." PiSbolszewicy tylko w towarzystwie brunatnej miedzynarodowki katonaziolskiej i faszystowskiej czuja sie kaczka na stawie.
  PS. Panie Jaroslawie K. a co z pana wielkimi sojusznikiem w Brukseli Ukip z klubu nazioli?
  Przegonilismy naziste, przegonilismy komuniste, przegonimy i kaczyste.

 • 174pit

  Oceniono 17 razy 15

  Kryształowo uczciwy Cheops z Ciemnogrodzkiej dla utrzymania się u władzy i możliwości pobudowania dubeltowej piramidy na Srebrnej gotów oddać się nawet Łukaszence.
  Ale cóż, wszak to - jak jakiś kretyn powiedział - "taki ciepły człowiek".

 • piramidopolopirynowicz

  Oceniono 18 razy 14

  Takie spotkania pokazują jasno, na czyją korzyść działa PiS.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX