Kierowca ministra przekroczył prędkość o 48 km/h. Po krytyce szef MSWiA wpłacił 500 zł na fundację

Kierowca ministra Joachima Brudzińskiego przekroczył prędkość o prawie 50 km/h, ale został ukarany jedynie pouczeniem. Po fali krytyki Brudziński zdecydował się w ramach "kary" wpłacić 500 zł na konto fundacji, która pomaga ofiarom wypadków drogowych.

Joachim Brudziński przyznał na Twitterze, że jego kierowca przekroczył prędkość. Jak dowiedzieliśmy się u kluczborskiej policji, kierowca ministra jechał niemal o 50 km/h za szybko i nie poniósł praktycznie żadnych konsekwencji. Dostał jedynie pouczenie.

Brudziński sam poinformował o tym, że jego kierowca miał "za ciężką nogę" i dodał, że nie pomogła odznaka Służby Ochrony Państwa, ani fakt, że samochód należał do MSWiA. Wielu zarzucało mu jednak, że kierowca został potraktowany przez policję znacznie łaskawiej, niż gdyby chodziło o kogoś innego. Za takie przekroczenie prędkości inny kierowca otrzymałby kilkusetzłotowy mandat i punkty karne. 

"Wiele uwag krytycznych (słusznie) pod moim adresem za przekroczenie prędkości przez mojego kierowcę. Przyjmuje te uwagi ze wstydem i pokorą, licząc,że Ci wszyscy którzy je stawiają nigdy w życiu prędkości na drodze nie przekroczyli i nie przekroczą" - napisał minister. Po jakimś czasie poinformował, że następnego dnia wpłaci 500 zł na konto Fundacji Nadzieja. "Obiecuję również, że większą uwagę będę zwracał na to, z jaką prędkością poruszają się moi kierowcy w trakcie jazdy" - dodał. 

500 zł na ofiary wypadków drogowych

Brudziński dotrzymał obietnicy, choć nie jest to standardowy sposób odpowiadania za przewinienia na drodze.

Zgodnie z moja wczorajszą deklaracją przelałem dziś 500 zł jako darowiznę na rzecz Fundacji Nadzieja, która pomaga ofiarom wypadków drogowych. Jednocześnie przepraszam wszystkich zawiedzionych faktem, że sam powiadomiłem o tym zdarzeniu a nie zamiatałem sprawy pod dywan

- napisał we wtorek przed południem. 

Więcej o:
Komentarze (139)
Kierowca ministra przekroczył prędkość o 48 km/h. Po krytyce szef MSWiA wpłacił 500 zł na fundację
Zaloguj się
 • mirek11768

  Oceniono 28 razy 18

  Jednak co kretyn to kretyn. Nawet w ,,przeprosinach'' musiał pokazać butę, chamstwo i pogardę. Debilizm i sieczka w głowie zamiast mózgu.

 • krynolinka

  Oceniono 28 razy 16

  Jest przecież taryfikator. Oczywiście sopowskich królów szos nie obowiązuje.
  Punkty karne też pan minister na swoje barki wziął? Ósemka jak w mordę strzelił..

 • 1627cd1410

  Oceniono 21 razy 15

  prawa jazdy nie zabrali bo nie miał :Oo może warto by wprowadzić obowiązek posiadania takiego papierka dla kierowców SOPu?!

 • fakiba

  Oceniono 19 razy 13

  Brudziński zapłacił , pewnie z nagrody co mu się należała

 • maciejkasan

  Oceniono 16 razy 12

  A gdyby tak przypadkiem kogoś przejechał, to minister wpłaciłby 1000 i byłoby git

 • ptysiek

  Oceniono 18 razy 12

  To ,aż trzeba fali krytyki ,żeby odpowiadać za wykroczenie jak każdy PRZYZWOITY obywatel.Choć dla tych co dużo jeżdżą punkty karne ,tu 8 są bardziej uciążliwe niż mandat .A o tych nie ma słowa.Tak jak nie ma słowa o konsekwencjach w stosunku do policjanta.Dla mnie to zwykła korupcja.Jak p. Brudziński nie zna realiów na polskich drogach proszę oglądać "Uwaga pirat",czy 'Stop drogówka"

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX