Łukasz Schreiber o strajku nauczycieli: Broniarz posłuży się dziećmi, by wywalczyć wyższe wynagrodzenia

Sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Łukasz Schreiber skomentował podczas rozmowy na antenie Polskiego Radia sytuację nauczycieli oraz planowany przez nich strajk. Poseł PiS negatywnie wypowiedział się na temat Sławomira Broniarza.

Łukasz Schreiber wziął dziś udział w programie "Rozmowy Dnia" na antenie Jedynki Polskiego Radia. W rozmowie poruszone zostały m.in. kwestie strajku i podwyżek dla nauczycieli.

Łukasz Schreiber o strajku nauczycieli: Broniarz posłuży się dziećmi, by wywalczyć wyższe wynagrodzenia

Jak podaje portal 300polityka.pl sekretarz stanu w KPRM porównał działania Prezesa Związku Nauczycielstwa Polskiego do cesarza Henryka V Salickiego. Schreiber powiedział m.in. - "Można powiedzieć, że [Sławomir Broniarz] jest dość łaskawy, bo taki cesarz Henryk V Salicki to dzieci przywiązywał do machin oblężniczych. On tylko zapowiedział, że posłuży się nimi, by wywalczyć wyższe wynagrodzenia".

Wcześniej związany z PiS polityk odniósł się także do strajku nauczycieli. Łukasz Schreiber podkreślił, że rozumie oczekiwania nauczycieli, ale nawet mimo dobrych wyników budżetowych, nie będzie możliwe zwiększenie o 50 procent pensji dla każdego nauczyciela. Podkreślił, że debata nie dotyczy tego, czy nauczyciele powinni otrzymać podwyżki, tylko jak wysokie powinny być. Schreiber powiedział także, że wydatki przeznaczone w tym roku na edukację zostały zwiększone o 10 miliardów złotych w porównaniu do ubiegłego roku - "To tyle, ile na projekt Emerytura Plus".

Wcześniej o strajku nauczycieli wypowiedział się także Mateusz Morawiecki który skrytykował przewodniczącego ZNP - "Nie powinno dochodzić do takiego szantażu moralnego, na jaki pozwolił sobie Sławomir Broniarz". 

Więcej o:
Komentarze (93)
Łukasz Schreiber o strajku nauczycieli: Broniarz posłuży się dziećmi, by wywalczyć wyższe wynagrodzenia
Zaloguj się
 • mark6

  Oceniono 31 razy 21

  „Dobro dzieci”
  Oto przekaz dnia wysłany z Nowogrodzkiej,który ma być powtarzany na setki sposobów.
  Ta PiSowska kloakę nie da się słuchać. Kto temu bydłu wierzy?

 • pszczolkaprezesa

  Oceniono 19 razy 17

  Ale jak to?! Ten 1000 zł to teraz podwyżka o 50%?
  A jeszcze niedawno było, że zarabiają 5600 zł/m-c?

 • tilow3

  Oceniono 21 razy 15

  Pisowcy pogubili się w retoryce - głównym argumentem wobec nauczycieli było to, że kasy w budżecie nie ma i nie będzie! A okazało sie, że jest bo ważniejsza jest "piątka" Kaczyńskiego, a generalnie utrzymanie za wszelką cenę władzy. Bo kasa+= 500+= koryto+! Czy ktoś sobie może wyobrazić stan w którym znajdą się Dzbany po przegranych wyborach? Te wszystkie posady za setki tysięcy złotych, milionowe nagrody z nicnierobienie. Jak oni się odnajdą w rzeczywistości np. nauczycielskiej, czyli przeżyć za 2 tys. miesięcznie? Toż to niemożliwe! I pal licho utratę korzyści, bo pisowców czekają sprawy o defraudację miliardów złotych, a sądy jeszcze nieprzygotowane... Nie wszystkie przyczółki zdobyte. Ojczyznę Dojną Błogosław Panie!

 • glencok

  Oceniono 23 razy 15

  "reforma" systemu sprawiedliwości Ziobry, wzrost w dwa lata spraw leżących w prokuraturze ponad pół roku o coś koło 300% (!!!!) strach pomyśleć jaki będzie dla dzieci efekt "reformy" systemu edukacji.
  Przeproście I Spier..cie

 • m.c.hrabia

  Oceniono 14 razy 12

  jakim bydlakiem trzeba być, by nie skąpić na harem Glapińskiego ,a odmawiać tym, którzy uczą i wychowują dzieci.

 • polsz

  Oceniono 14 razy 12

  "mimo dobrych wyników budżetowych, nie będzie możliwe zwiększenie o 50 procent pensji dla każdego nauczyciela. "
  Czyli żądane przez nauczycieli 1000 zł to połowa ich pensji? Więc zarabiają ok 2 tys. A mówiliście, że 5 tysięcy

 • yo1pek

  Oceniono 18 razy 12

  A może by tak emerytów napuścić na nauczycieli....Wstawka: jak damy nauczycielom to zabraknie na Emerytura plus. PISowskie bydło nie umie inaczej tylko wszystko w atmosferze konfliktów i skandali

 • mam.swoj.mozg.2

  Oceniono 19 razy 11

  A PiS posługuje się łapownictwem aby wygrać wybory. Ryba psuje się od głowy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX