Sondaż IBRiS. Zaufanie do Donalda Tuska w dół, wypadł poza podium. Na szczycie Andrzej Duda

W opublikowany właśnie przez Instytut Badań Rynkowych i Społecznych rankingu zaufania do liderów polskiej polityki na podium znajdują się Andrzej Duda, Mateusz Morawiecki i Władysław Kosiniak-Kamysz. Największym zaskoczeniem jest znaczny spadek zaufania do Donalda Tuska.

Wyniki przeprowadzonego dla Onet.pl sondażu IBRiS dotyczące zaufania do najważniejszych polskich polityków mogą być powodem do zmartwień przede wszystkim dla Donalda Tuska - to on bowiem, jeśli chodzi o czołówkę rankingu, stracił najwięcej w porównaniu z poprzednim badaniem. Jednak jak zaznacza prezes IBRiSu, w przypadku Tuska sytuacja jest specyficzna, ponieważ "im mniej jest go w kraju, tym jego notowania są niższe".

Duda, Morawiecki i Kosiniak-Kamysz na podium

Choć w badaniu z 8 lutego przewodniczący Rady Europejski znajdował się na szczycie rankingu jego miejsce zajął teraz prezydent Andrzej Duda, który cieszy się zaufaniem 46,3 proc. respondentów (wzrost w stosunku do ubiegłego miesiąca o 4,2 proc.). Drugą pozycję zajmuje premier Mateusz Morawiecki, któremu ufa mu 41,7 proc. respondentów. W ubiegłym miesiącu osiągnął wynik 40,5 proc. 

Największym zaufaniem wśród liderów partii opozycyjnych cieszy się Władysław Kosiniak-Kamysz. Ufa mu 40,6 proc. respondentów IBRiS .

Spadek zaufania do Donalda Tuska

Poza podium znalazł się Donald Tusk. Szefowi Rady Europejskiej ufa 38,3 proc. respondentów. W stosunku do badania z 8 lutego Tusk stracił 5,5 pkt proc. deklarowanego zaufania (miał 43,8 proc.).

Tuż za Donaldem Tuskiem uplasował się Robert Biedroń, z wynikiem 37 proc. osób oraz Jarosław Kaczyński, któremu ufa 31,1 proc. 

Więcej o:
Komentarze (584)
Sondaż IBRiS. Zaufanie do Tuska spada. Na szczycie rankingu Andrzej Duda
Zaloguj się
 • remul

  Oceniono 135 razy 111

  Największe zaufanie mają Polacy do faceta w przykrótkim mundurku harcerskim, który jest właśnie dużym dzieckiem, ale niesty na stanowisku prezydenta. Drugi na liście jest facet, który kłamstwa wypowiada z taką łatwością, jakby niczego innego w życiu nie robił.

 • aaggnniikk

  Oceniono 99 razy 81

  skoro Duda i Morawiecki na czele- dwa kłamczuchy to w jakim debilnym kraju zyjemy

 • pepper-salt

  Oceniono 67 razy 59

  Jacyż ci Polacy to naród ciemny i głupi! Największe zaufanie ma do największych kłamców: pyszałka Dudy i infantylnego Morawieckiego! Klęska!

 • stefan99999

  Oceniono 58 razy 52

  Dudzie ufa prawie pół Polski??? Gdzie my żyjemy? Czy pół Polski to kompletne matoły, które nic nie widzą i nic nie rozumieją?

 • kakson321

  Oceniono 46 razy 40

  Ciemnota króluje, wystarczy rzucić ochłapy 500zł, które wcześniej zabrali podwyżkami i podatkami i już ciemny lud wiwatuje. Zaufanie do jedynego premiera który został skazany 2x za kłamstwa albo do adriana ktorego jedynym zadaniem jest miec dlugopis przy sobie? A niby spadek najbardziej szanowanego polityka w Europie? No ale przeciez dla patologii kazdy kto jest choc troche kompetentny i obyty w swiecie to 'elita'

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX