Macierewicz przegrał proces, zapłaci MON. Jest ostateczny wyrok ws. degradacji pułkownika

Służba Kontrwywiadu Wojskowego przegrała w sądzie proces ws. degradacji płk. Krzysztofa Duszy. Zdegradowano go jeszcze, gdy MON kierował Antoni Macierewicz. Dusza krytykował wejście ludzi Macierewicza do Centrum Eksperckiego Kontrwywiadu NATO.

"Naczelny Sąd Administracyjny oddalił skargę kasacyjną Służby Kontrwywiadu Wojskowego w sprawie dyscyplinarnej płk. Krzysztofa Duszy. Jednym słowem pułkownik zostaje pułkownikiem. Przypomnę, że SKW chciało płk. K. Duszę pozbawić stopnia oficerskiego" - poinformował wczoraj prawnik Antoni Kania-Sieniawski.

Chodzi o sprawę, która zaczęła się się jeszcze za rządów Antoniego Macierewicza w ministerstwie obrony. To wtedy (a konkretnie w 2016 roku) szef SKW Piotr Bączek zdegradował do stopnia szeregowca płk. Duszę. 

Siemoniak: Bolszewicka niegodziwość Macierewicza została naprawiona 

Media pisały wtedy o "zemście" Macierewicza, a oficjalnym powodem było kwestionowanie decyzji przełożonych i wypowiedzi dla mediów. 

Płk. Dusza relacjonował w TOK FM i krytykował wejście ludzi Macierewicza i SKW - w tym ówczesnego rzecznika MON Bartłomieja M. - do Centrum Eksperckiego Kontrwywiadu NATO. Szef SKW Piotr Bączek i dyrektor gabinetu szefa MON Bartłomiej M. (obecnie przebywa w areszcie) zjawili się w Centrum Kontrwywiadu NATO o godzinie 1.30 w nocy. Asystowała im Żandarmeria Wojskowa. Do wejścia do budynku użyli dorobionego klucza. - To już kolejny element działań pana Bączka, który przekraczając swoje uprawnienia paraliżuje, a w tej chwili całkowicie demoluje funkcjonowanie NATO-owskiego centrum - mówił wtedy. 

"Sąd prawomocnie uznał, że Krzysztof Dusza, były zastępca szefa SKW, ma mieć przywrócony stopień pułkownika! Degradacja i krzywda uczciwego funkcjonariusza i jego rodziny trwała 3 lata, teraz bolszewicka niegodziwość Macierewicza została naprawiona. Ale to wciąż wiceprezes PiS!" - skomentował były szef MON Tomasz Siemoniak. 

Antoni Macierewicz nie kieruje Ministerstwem Obrony od 2018 roku. Wyrównie różnicy w świadczeniu wraz z odsetkami zapłaci nie on, ale kierowane teraz przez Mariusza Błaszczaka ministerstwo - czyli podatnicy, pisze w "Polityce" Grzegorz Rzeczkowski.

Więcej o:
Komentarze (229)
Macierewicz przegrał proces, zapłaci MON. Jest ostateczny wyrok ws. degradacji pułkownika
Zaloguj się
 • nnkwd

  Oceniono 109 razy 103

  Kto wydał błędną decyzję, niech płaci za głupotę. Antek do banku.

 • polakadam

  Oceniono 86 razy 86

  Brawo sąd. Świroni dostał po pysku. To dobra wiadomość. Sprzątanie po PiSie. A ile jeszcze będzie do zrobienia po wyborach.

 • bzzbzzbzz

  Oceniono 73 razy 71

  Kiedy w Polsce urzędnik państwowy będzie ponosił odpowiedzialność cywilną (w tym finansową) za decyzje podjęte z wyraźnym naruszeniem prawa (lub zaniedbania itd).
  Macierewicz niszczy ludzi, w sądzie przegrywa, odpowiada Państwo Polskie.
  Urzędnik skarbowy niszczy firmę (za co dostaje nagrodę/premię/awans), przegrywa w sądzie, odpowiada Państwo Polskie.
  Co to jest ?
  Jak by tak MAcierewicz z własnej kieszeni musiał naprawić szkodę która powstałą po jego arbitralnej decyzji .... to następnych 10 urzędników by się zastanowiło czy działać w zgodzie z prawem czy też nie.... czy wykonywać niezgodne z prawem polecenia służbowe(wazelina) czy też nie.....

 • trener44

  Oceniono 55 razy 55

  No to teraz proces cywilny o odszkodowanie ... i kto zapłaci (?), pan, pani, społeczeństwo!

  TReneR

 • vitruvius

  Oceniono 49 razy 47

  To PiS i Jarosław K. wstawili macierewicza na ministra. Niech płacą, a cwanie zagarnięty z obejściem prawa majątek: Srebrna, na razie powinien być zabezpieczeniem.

 • dan_on

  Oceniono 46 razy 46

  a kiedy proces wolfganga i pozostałych?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX