Joachim Brudziński o liderze AGROunii: Udaje chłopka roztropka, stylizuje się na hipstera

- Nie ma znaczenia, czy ktoś jest rolnikiem, finansistą, bankowcem, pedagogiem: jeśli łamie prawo albo powoduje realne zagrożenie zdrowia i życia innych obywateli, to jest chuliganem, a do sądu należy stwierdzenie, czy również przestępcą - tak o środowym proteście rolników w Warszawie mówił w radiowej Trójce szef MSWiA Joachim Brudziński.

Minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński w wywiadzie w radiowej Trójce nawiązał do środowego protestu rolników w Warszawie.

Niezapowiedzianą blokadę w trakcie porannego szczytu komunikacyjnego przeprowadziła organizacja AGROunia, której liderem jest Michał Kołodziejczak. W okolicy ronda na placu Zawiszy zostały rozsypane jabłka, palono słomę i opony. Szef MSWiA nazwał w środę uczestników protestu "chuliganerią".

- Jestem wnukiem sadeckich górali, sądeckich chłopów zarówno od strony mamy, jak i taty. Każde moje wakacje to była praca na wyjątkowo trudnych rolniczych terenach, jakimi są górskie gospodarstwa. Nie ma w rządzie osoby, oprócz ministra rolnictwa Krzysztofa Ardanowskiego, która z równym szacunkiem podchodziłaby do rolników i ich pracy. Moje słowa nie były skierowane do rolników, których również rozumiem, jeśli chodzi o postulaty, oczekiwania i zdenerwowanie

- tłumaczył w czwartek w radiowej Trójce Joachim Brudziński.

Dodał, że "nie ma znaczenia, czy ktoś jest rolnikiem, finansistą, bankowcem, pedagogiem: jeśli łamie prawo albo powoduje realne zagrożenie zdrowia i życia innych obywateli, to jest chuliganem, a do sądu należy stwierdzenie, czy również przestępcą".

- Ktoś, kto się na to zdecydował, w mojej opinii jest chuliganem - podkreślił minister spraw wewnętrznych.

Joachim Brudziński o liderze AGROunii Michale Kołodziejczaku

Lider AGROunii Michał Kołodziejczak zapowiada, że dojdzie do kolejnych rolniczych protestów.

- Mogę zapewnić pana Kołodziejczaka, że musi liczyć się z konsekwencjami prawnymi. To, że ktoś na potrzeby występu w jednej czy drugiej stacji telewizyjnej wystylizuje się na hipstera z placu Zbawiciela, natomiast na potrzeby protestu w Warszawie założy czapkę ala Lepper i udaje chłopka roztropka, nie zwalnia go z tego, że ma przestrzegać prawa

- skomentował Joachim Brudziński.

- To jest świetnie przygotowany i świetnie prowadzony człowiek, który próbuje doprowadzić nie do polepszenia bytu rolników, tylko do zbudowania swojej pozycji politycznej. Nie mam nic przeciwko temu, żeby budował swoją pozycję, żeby rolnicy, jeśli uważają, że należy protestować i podnosić swoje postulaty, to robili, z jednym zastrzeżeniem: zgodnie z prawem - podsumował.

Więcej o:
Komentarze (73)
Joachim Brudziński o liderze AGROunii: Udaje chłopka roztropka, stylizuje się na hipstera
Zaloguj się
 • seroo1

  Oceniono 34 razy 32

  A Piotr Duda palący opony, walący łańcuchami i publicznie grożący mordobiciem każdemu, kto tylko gdziekolwiek w Polsce ośmieli się mieć inne zdanie nie powienien, panie bandyto kolejowy, stanąć przed sądem?

 • kemor234

  Oceniono 30 razy 28

  Opinia pana ministra Joachima Brudzińskiego nie wychodzi poza granice "szablonu".
  Atakuje osobę, nie wspominają ani słowem ... o postulatach protestujących.

 • kaczyzmowi_stop

  Oceniono 22 razy 22

  On może udaje a pan - moim zdaniem - zachowuje się jak chłopek roztropek bez udawania, tak naturalnie.. Dodatkowo postrzegam pana panie Brudziński jako wyjątkowego prostaka i chama.

 • chi-neng

  Oceniono 24 razy 22

  " Udaje chłopka roztropka, stylizuje się na hipstera"
  -----
  Skonstatowal chlopek roztropek...
  W dodatku NIE tylko hipster ale JOJO ZLODZIEJ, KTORY ZOSTAL MINISTREM POLSKI, WYBIERAJACYM SIE DO BRUKSELI, by prezentowac wlasne walory I OBECENE POLSKIE WLADZE.

 • jxl82

  Oceniono 23 razy 19

  Brudziński przemawia jakby już wiedział , ze dni Jarosława są policzone.

 • wujekdolf

  Oceniono 24 razy 18

  jojo udaję ministra rządu a tak na prawdę o niczym innym nie myśli tylko jak by tu te buty zajumać w pociągu :)

 • indan

  Oceniono 16 razy 16

  Powinni tą półtuszę świniaka wrzucić na Nowogrodzką, razem z płonącymi oponami.

 • xsawer

  Oceniono 18 razy 14

  Politycy PiS nie muszą udawać.

 • evergreen111

  Oceniono 16 razy 12

  "Udaje chłopka roztropka, "

  JOJO, WYPISZ WYMALUJ TO O TOBIE!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX