Grzegorz Schetyna ogłosił "jedynki" na listach Koalicji Europejskiej. "To drużyna gwiazd"

Ewa Kopacz numerem jeden na wielkopolskiej liście, Jerzy Buzek pociągnie listę na Śląsku, a Marek Belka wystartuje prawdopodobnie z Łodzi. Grzegorz Schetyna zdradził część nazwisk, które dostaną "jedynki" na listach w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Przewodniczący PO w "Faktach po faktach" na antenie TVN24 zdradził informacje na temat niektórych list Koalicji Europejskiej w wyborach do europarlamentu. Grzegorz Schetyna poinformował, że w czwartek odbędzie się spotkanie z szefami regionów, a w piątek zebranie członków zarządu ws. list wyborczych. Schetyna przyznał jednak, kto i gdzie będzie najmocniejszymi jedynkami. - Na pewno Ewa Kopacz, będziemy proponować, żeby była liderem listy w Wielkopolsce. Na pewno Jerzy Buzek, który będzie prowadził, jak zwykle, śląską drużynę Koalicji Europejskiej - poinformował.

Grzegorz Schetyna o jedynkach do PE: Drużyna gwiazd

Włodzimierz Cimoszewicz, jak powiedział Schetyna, "ma wskazanie warszawskie". Sam Cimoszewicz pojawił się w środę wieczorem w Polsat News. - Wybory do PE nie oznaczają wyboru przedstawicieli regionów, tylko całego kraju. Po drugie kandydowanie w Warszawie jest dość specyficzne. Przypuszczam, że jeżeli będę "jedynką" w Warszawie, będę miał więcej okazji do prezentowania nie tylko swoich poglądów, ale też poglądów całej Koalicji - stwierdził były premier.

Schetyna został zapytany w TVN24 także o to, czy Marek Belka otworzy listę w Łodzi. - Będzie także Marek Belka - stwierdził i dodał: - Będzie pięciu byłych premierów na naszych listach, to będzie świetna reprezentacja, drużyna, która będzie świetnie reprezentować Polskę w PE. Jestem dumny, że udało nam się taką ekipę zbudować. To naprawdę drużyna gwiazd.

Więcej o:
Komentarze (502)
Grzegorz Schetyna ogłosił "jedynki" na listach Koalicji Europejskiej. "To drużyna gwiazd"
Zaloguj się
 • damtek

  Oceniono 108 razy 56

  Fantastyczne hasło wyborcze zaproponowane Koalicji Europejskiej przez Marka Borowskiego; "Nie odbierzemy Wam niczego, co dał Wam PiS, zwrócimy Wam wszystko co Wam zabrał.
  Waldemar Kuczyński/twitter

 • damtek

  Oceniono 67 razy 35

  Pytanko do premiera Morawieckiego.
  Skoro w Polsce jest dobrobyt, ludzie zarabiają krocie, mamy pińcet plus, w rzekach zamiast wody płynie mleko i miód, no i już wkrótce wszyscy będziemy jeździć elektrycznymi samochodami,
  to po jaką cholerę przywracać te połączenia autobusowe?
  Phil Backensky/twitter

 • damtek

  Oceniono 73 razy 25

  Rzucili miliardy - w sondażach nic. Rzucili się na gejów - w sondażach nic. Panie Jarosławie - Arabowie nie działają, Żydzi nie działają, geje nie działają, gotówka nie działa. „Pomysły”!
  T.Lis/twitter

 • q602

  Oceniono 39 razy 23

  Do jasnej du.y, skonczcie z tymi jedynkami i dwojkami na listach. To nie PRL i nie lista FJN.
  Zrobcie listy alfabetyczne, niech ludzie wybieraja swiadomoe a nie ktos wybiera za nich.

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 42 razy 22

  Szydło też jej byłą Premier (a Obajtek ponoć jej siostrzeńcem). I Szydło też jest gwiazdą. Gwiazda Szydło z tą drugą giwazdą Kempą (przy aktywnym współudziale Bochenka i Eli Witek) nie potrafiły włączyć drukarki.

  I za to po wyborach razem z Przyłębską i Muszyńskim pójdą siedzieć z art 127 kk.

 • threemen

  Oceniono 30 razy 16

  Co to za gwiazdy przy sołtysowej z Brzeszcz. Co dobrego dla Polski może zrobić pani co wygrała z Unią 27:1?

 • barakuda62

  Oceniono 44 razy 16

  Po komentarzach widać że pewność dojnej zmiany poszła w PiSdu a w oczach jeden wielki stra😲

  😁

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX