Anna Zalewska "znika" z okładki "Polityki" i wybiera się do Brukseli

Minister edukacji narodowej Anna Zalewska została bohaterką najnowszej okładki tygodnika "Polityka". "Znikam. Piszcie na Brukselę" - głosi napis widniejący nad głową niknącej w cieniu szefowej MEN.

"Okładka, która komentuje się sama" - pisze o froncie środowej "Polityki" Justyna Suchecka, dziennikarka "Gazety Wyborczej".

Grafika przedstawiająca minister edukacji Annę Zalewską rzeczywiście jest sugestywna. Na okładce widzimy "znikającą" szefową resortu edukacji, po której pozostaje tylko charakterystyczny uśmiech. Zdjęcie Anny Zalewskiej zostało opatrzone napisem: "Nauczyciele: bunt sprowokowany" oraz rzucającym się w oczy tekstem "Znikam. Piszcie na Brukselę". Dlaczego Anna Zalewska "znika" z okładki "Polityki"? To nawiązanie do listy kandydatów Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Minister edukacji Anna Zalewska ma zająć pierwsze miejsce na liście partii rządzącej w okręgu wyborczym obejmującym Dolny Śląsk i Opolszczyznę.

Anna Zalewska znika, nauczyciele głosują w referendum dotyczącym strajku

Artykuł numeru, którego autorką jest Joanna Cieśla, nosi tytuł "Bunt nauczycieli". Dziennikarka stawia tezę, że "dziećmi w szkołach zajmują się ludzie zmęczeni, wystraszeni i rozczarowani", jednak w pracownikach oświaty zaczął kiełkować bunt, który najprawdopodobniej zakończy się gigantycznym strajkiem. 

Przypomnijmy, że w szkołach trwa właśnie referendum w sprawie organizacji strajku nauczycieli, które potrwa do 25 marca. Jeżeli nauczyciele zdecydują się na strajk, rozpocznie się on 8 kwietnia i potrwa aż do odwołania. Strajk ten może uniemożliwić przeprowadzenie egzaminu gimnazjalnego i egzaminu ósmoklasistów, a jeżeli potrwa dłużej niż miesiąc - także organizację egzaminów maturalnych.

Więcej o:
Komentarze (74)
Anna Zalewska "znika" z okładki "Polityki" i wybiera się do Brukseli
Zaloguj się
 • norman67

  Oceniono 35 razy 35

  Podziękujmy p. Zalewskiej za to, że skumulowała nienawiść wobec PiS-u. Jaką trzeba być kretynką i zwykła q/wą, żeby program nauczania z 3 lat był robiony w 2, a 2 roczniki były w tym samym czasie w szkole. Dzieci pomścimy!

 • za_miske_ryzu

  Oceniono 31 razy 29

  No i dobrze, że minister Zalewska znika. W końcu jej praca została wykonana, edukacja zreformowana jak stadniny w Janowie Podlaskim, zamiast edukacji seksualnej i przedmiotów ścisłych 2 lekcje religii w tygodniu i ksiądz w roli wychowawcy klasy. W programie historii bohaterstwo "Burego" oraz Okrągły Stół jako dzieło agentów SB oraz bohaterska szarża Lecha Kaczyńskiego na Katyń. Do tego obowiązkowe nauczanie skrócone z 6+3 do 8 lat. To dobra podstawa do kształtowania nowych wyborców PiSu.

 • wujekdolf

  Oceniono 27 razy 27

  znika jedna lampucera - już mają pisiory inną - obydwie za to odpowiedzą...

 • dziadekjam

  Oceniono 32 razy 26

  Zalewska w stylu kota z "Alicji w Krainie Czarów",. po którym został tylko uśmiech..:-)

 • niktwazny126

  Oceniono 25 razy 25

  Odnoszę wrażenie, że rządzącym zależy na zaostrzeniu nauczycielskich protestów. Co wypowiedź, to ciśnienie rośnie. Takiego lekceważenia oświaty nie było od lat, choć w tej dziedzinie zawsze działo się jakoś na opak. Teraz nastapiło apogeum, zmasowany atak pisowsców, co wypowiedź, to bardziej obraźliwa dla nauczycieli.

 • sprawazlewa

  Oceniono 24 razy 24

  Zalewska spełni w końcu marzenia licealistów, że nie będzie matur ( Licealiści przez dziesięciolecia o tym marzyli i co roku czekali że się spełni., a tu Zalewska, z pomocą Suskiego i Szczerskiego, załatwi sprawę jednym ruchem).

 • antropoid

  Oceniono 22 razy 22

  TYLKO nie mówcie w Brukseli, że ona była ministrĄ edukacji w Polsce.

  Chociaż... I tak już wszyscy mają ten kraj za pośmiewisko Europy.

 • hansolo88

  Oceniono 18 razy 18

  Pfff u mojego syna w szkole (5. klasa), religia x2 w tygodniu, informatyka 1x..... Na reli ostro, sprawdziany, wkuwanie modlitw, oceny, projekty...no ale jak w szkole był punkt wyborczy, to PIS miał 70%, Duda 90%, zatem rodzice happy z obrotu spraw.... premierze jak żyć...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX