Broniarz i jego "ostatnie tango". Szef ZNP na okładce "GP" jako terrorysta, będzie pozew

Szef ZNP na okładce "Gazety Polskiej" zostawił przedstawiony jako terrorysta z bronią w ręku. Mimo zapowiedzi pozwu ze strony Sławomira Broniarza, gazeta ukazała się w takiej szacie graficznej, a w środku można przeczytać tekst "Ostatnie tango Broniarza".

Okładka "Gazety Polskiej", mimo zapowiedzi ze strony Sławomira Broniarza, przewodniczącego Związku Nauczycielstwa Polskiego, że pozwie gazetę, ukazała się bez zmian. "GP" przedstawiła Broniarza jako terrorystę z bronią w ręku w klasie, a wielki napis głosi: "ZNP bierze dzieci na zakładników".

Sama okładka odnosi się do tekstu Grzegorza Wszołka i Wojciecha Muchy "Ostatnie tango Broniarza", w którym autorzy przypominają, o co chodzi w sprawie nauczycielskiego protestu, podkreślając, że przez terminy demonstracji "zagrożone są najważniejsze egzaminy uczniów". Pada też stwierdzenie: "Według sondaży około 70 proc. Polaków jest przeciwnych protestowi w czasie egzaminów", jednak nie ma informacji, z jakich badań pochodzą dane.

"Gazeta Polska" wypomina Broniarzowi, że ten od 20 lat nie pracował jako nauczyciel i mógł "zapomnieć", jak ważne są egzaminy. Przypomina też, że w 1999 roku to właśnie Sławomir Broniarz stał na czele strajku przeciwko wprowadzeniu gimnazjów, których potem bronił, gdy reformę oświaty wprowadzało PiS.

Broniarz pozwie "Gazetę Polską"

Jeszcze przed najnowszym wydaniem "GP", Broniarz w rozmowie z Onetem zapowiedział, że pozwie gazetę za okładkę. - Tego rodzaju okładka potęguje negatywne nastawienie do kogoś, kto ma odrębne poglądy. (...) To sianie nienawiści i budowanie klimatu atawistycznej niechęci do przeciwnika politycznego. Taka postawa zasługuje na krytykę - mówił.

Więcej o:
Komentarze (92)
Strajk nauczycieli. Sławomir Broniarz na okładce "Gazety Polskiej" przedstawiony jako terrorysta
Zaloguj się
 • taunus68

  Oceniono 49 razy 43

  Pis to najbardziej antypolska partia po 1989,prymitywne ćwoki uwalniające w naszym Narodzie wszystkie najgorsze cechy.

 • chi-neng

  Oceniono 35 razy 27

  "Mimo zapowiedzi pozwu ze strony Sławomira Broniarza, gazeta ukazała się w takiej szacie graficznej, a w środku można przeczytać tekst "Ostatnie tango Broniarza".
  -----
  Czy jestescie swiadomi tego, ze ONI WSZYSCY (marionetki rzadowe, ziobrowe zaprzedane lajdactwo pseudo-prawnicze, pro - rzadowe szmatlawce i brukowce, z burdelem TVP Kurskiego na czele) posuwaja sie coraz dalej, bo sa coraz bardziej pewni ZAPENIONYCH JUZ IM, WYGRANYCH WSZELKICH WYBOROW PRZEZ MANIPULACJE; pod piecza namaszczonego juz przez cyrkowke Przylebska nowego szefa mafi pisowskiej PKW?

 • pd2016

  Oceniono 27 razy 21

  A może "Ostatnie tango Sakiewicza"?

 • religijnych.uczuc.obraza

  Oceniono 20 razy 20

  Ale sześciolatki za zakładników można było brać bo wychodziło w sondażach że tak jest spoko.

 • saviour

  Oceniono 20 razy 18

  Gdy się nie pozywa tego piszlamu, to tak jakby przyznawało się im rację. Dobrze, że ludzie z tej strony zaczynają to kumać.

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 22 razy 16

  To nie ostatnie tango Broniarza, to ostatnie podrygi PiS.

  Jak Ziobro utonie (politycznie) w skandalu obyczajowym to nic już ich nie uratuje przed paką.

  A Ziobro utonie politycznie. Będzie skandal że hej...

 • szats69

  Oceniono 18 razy 14

  Gdyby każdy konsekwentnie pozywał za kalumnie prasę około pisowską, to poszliby z torbami. To jest jedyny sposób, aby przemówić im do rozumu.

 • zd46

  Oceniono 17 razy 13

  Taka arogancka gazecina "szmatławiec", "GP" wspierana przez: pośrednio rząd wielkimi dotacjami, "Srebrną" a więc Kaczyńskiego, przez "SKOK-" Biereckiego, mnicha Rydzyka POZWALA sobie na wszystko. Sakiewicz gra od kilku lat Polakom w Polsce i za granicami na nosie a żyje dzięki TRANSFUZJI naszych podatkowych pieniędzy. Od dawna ten "szmatłaiwec rządowy" PiS-u powinien być zamkniety wraz z "plewnym worem" Sakiewiczem.

 • mocz-nick

  Oceniono 16 razy 12

  Nauczyciele, nie przejmować się, walczyć o swoje!
  Nie ma bardziej poniewieranego zawodu w Polsce. Byle cham ugra tu bez trudu wszystko, nauczyciel może co najwyżej prosić łaskawców o ochłap (160.00 zł......, brutto...., k....). Jak teraz wymiękniecie, to i ja stracę do Was szacunek.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX