Bronisław Komorowski w Gazeta.pl o braku śledztwa ws. Srebrnej: Pełna kompromitacja prokuratury

- To jest na progu pełnej kompromitacji prokuratury i obnażenia tego, że staje się narzędziem politycznego działania - tak o działaniach prokuratury ws. afery wokół Srebrnej mówi były prezydent Bronisław Komorowski.

Bronisław Komorowski w Porannej rozmowie z Gazeta.pl mówił m.in. o burzy wokół "Deklaracji LBT+". - Prawo i Sprawiedliwość zawsze wyznaczało sobie wrogów i chciało zredukować debatę polityczną do młócki w sprawie jakiegoś wybranego tematu natury ideologicznej czy światopoglądowej - tak były prezydent skomentował ostatnie ataki polityków PiS, wymierzone w społeczność LGBT+. - To jest złe, to jest szkodliwe z punktu widzenia interesów Polski - dodał przekonując jednocześnie, że "nie należy tego rodzaju okazji dostarczać przeciwnikowi politycznemu". - Nie mam żadnych wątpliwości co do szlachetnych intencji (Trzaskowskiego ws. "Deklaracji LGBT+" - red.), natomiast trzeba zawsze zakładać, że konkurent będzie stosował metody nie fair - powiedział były prezydent.

Bronisław Komorowski o Srebrnej: Brudny interes

Według Komorowskiego PiS próbuje sprawą deklaracji przykryć też własną aferę związaną ze spółką Srebrna. - Tam nie widać żadnych dobrych intencji, tylko brudny interes - powiedział. Działanie prokuratury w tej sprawie były prezydent ocenił krótko: - To jest na progu pełnej kompromitacji prokuratury i obnażenia tego, że staje się narzędziem politycznego działania i działa pod dyktando polityczne - stwierdził. - Nie wyobrażam sobie, żeby prokuratura o choćby minimalnym poziomie przyzwoitości nie wszczęła śledztwa w sprawie po ujawnieniu taśm - dodał.

Więcej o:
Komentarze (59)
Bronisław Komorowski o braku śledztwa ws. Srebrnej: Pełna kompromitacja prokuratury
Zaloguj się
 • marc.pl

  Oceniono 26 razy 12

  Dokładnie trzeba zapamiętać nazwiska prokuratorów którzy robią z tego dochodzenia pisowską szopkę polityczną. Po zmianie władzy należy po prostu tych ludzi usunąć z zawodu.

 • optymistaa43

  Oceniono 17 razy 7

  Przypomne wam tepaki ze zielona wyspa w europie byla Polska ,byla kiedy prezydentem byl Komorowski a premierem,Tusk.

 • jola.ada

  Oceniono 8 razy 6

  Nie no, powinni choć przesłuchać małego wielkiego developera - dowody mają, nagrania mają, jak to możliwe, że w takiej sytuacji nie przesłuchuje się człowieka, przeciw któremu złożono zawiadomienie????? bo to przecież nie jedyny niezłomny i uczciwy prokurator generalny (znany z wydawania wyroków przed wszczęciem postępowania, a zatem na pewno nieomylny) steruje tym wszystkim? - a może by się mały wielki człowiek przyznał i byłoby zasadniczo po sprawie? Wykazałby się odrobinką przyzwoitości i zniknął z polityki? Przecież jego niezłomna, prawdziwie polska i jedynie słuszna wiara każe mu przestrzegać Dekalogu, w tym zaś wypadku nie mówić fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu? On wszakże wódz narodu naszego jest wzorcem uczciwości, zresztą nie jedynym wzorcem uczciwości i moralności w tej jakże zasłużonej dla kraju rodzinie - i nie skłamałby! Zaprawdę, nie skłamałby!

  A co do deklaracji - chylę czoła przed tym, że pan Trzaskowski ma odwagę działać w sposób przyzwoity, cywilizowany, a nie kalkulować, co przyniesie więcej głosów i korzyści oraz klękać przed KK i całą tą kołtunerią, która nie umie przeczytać ze zrozumieniem samej deklaracji, jak i wytycznych WHO w sprawie edukacji seksualnej. Która nie umie skupić myśli na niczym innym poza przekazem jedynie słusznej, tak jej dopomóż Bóg, partii.

 • iklejuta

  Oceniono 8 razy 4

  To kolejna przestroga co może się zdarzyć jak dalej będziemy tolerowali to co robi "0" i jego guru i cała ddoobbrra zmiana pla...forma nie miała czasu aby dojechać na głosowani -ma teraz MA TO co chciała

 • bolek_i_jego_ozorek

  Oceniono 8 razy 4

  Czyli z całej "afery" stworzonej przez Jarosława "wiecznie drugiego" Kurskiego wyszło, że prokuratura jest zła. Nie nadajesz się Kurski do tej roboty.

 • incipit

  Oceniono 12 razy 4

  To pełna poddańczość kaczej mafii. Przyjdzie czas na rozliczenie. Już niedługo. Trzeba będzie importować prokuratorów.

 • a.s.101

  Oceniono 5 razy 3

  Jak się będzie tak straszyć pisowców represjami to zrobią wszystko, legalnie lub nielegalnie, aby nie przegrać wyborów. A następne wybory za 4 lata to będą już mieć wygrane jak za komuny. Jestem pesymistą.

 • optymistaa43

  Oceniono 9 razy 3

  Prokuratura kieruje ten co na zlecenie kurdupla ,agenta BALBINA zabil Blide,kieruje ja z nadania kurdupla wiec jak moze oskarzac swojego dobroczynce zlodzieja Kaczynskiego.BALBINA,agent stworzony przezzyda Rajmunda,ojca kurdupli,stworzony w odpowiednim czasie ,jeden z nich Lech kapowal internowanych a Jaroslaw,ten przespal ,ukryl sie pod pierzyna u mamusi,a Jaroslaw kapowal podziemie.Po porownaniu na kwitach i raportach podpisow BALBINA okazuje sie ze sa to dwa charaktery pisma,wynika z tego ze BALBINA to genialny pomysl izraelity Rajmunda,ktory nie przewidzial ze po pismie mozna tych 2 bydlakow zidentyfikowac.

 • du100

  Oceniono 10 razy 2

  no to porównajcie prez. Komorowskiego z Dudą
  ile razy jeden czy drugi złamali konstytucję
  ruskie trole zrobiły swoją robotę i macie takiego prezydenta

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX