Trzaskowski do PiS ws. LGBT: Moim celem jest to, aby żaden dzieciak nie popełnił samobójstwa

"Zalewa nas potop cynicznej propagandy rządzących dotyczący Karty LGBT+ i edukacji naszych dzieci. Nie dajmy się oszukiwać i nie dajmy sobą manipulować" - pisze Rafał Trzaskowski. "Moim celem jest to, aby żaden dzieciak nie popełnił samobójstwa" - dodaje prezydent Warszawy.

Rafał Trzaskowski odniósł się do "manipulacji PiS", jak nazywa ostatnie wypowiedzi przedstawicieli partii rządzącej ws. Karty LGBT+, którą podpisał 18 lutego br. Prezydent Warszawy zarzucił politykom PiS, że wyjęli z kontekstu sformułowania z ekspertyzy WHO, w której eksperci tłumaczą, w jaki sposób dziecko w konkretnym wieku postrzega swoje ciało. "Na tej podstawie formułowane są absurdalne zarzuty, że ktoś chce maluchów uczyć masturbacji. To oczywista bzdura" - napisał Rafał Trzaskowski na Facebooku.

Rafał Trzaskowski o działaniach PiS ws. Karty LGBT+: Cyniczna propaganda

Trzaskowski wyjaśnił, że chciałby w szkołach rozmów na temat mowy nienawiści i hejtu w internecie. Prezydent napisał, że chce uświadomić uczniów, że "w internecie nie ma anonimowości i że cena za dzielenie się intymnością może być olbrzymia".

Prezydent Warszawy odniósł się też do sprawy wychowania seksualnego w szkołach. Trzaskowski przypomniał, że te kwestie są w obowiązującej podstawie programowej do wychowania do życia w rodzinie. Dodał, że w deklaracji jest mowa o dostępności zajęć we wszystkich warszawskich szkołach. "Oznacza to lekcje dla chętnych – dodatkowe, nieobowiązkowe i za zgodą rodziców. Jeśli rodzic nie chce, żeby jego dziecko na nie uczęszczało, wystarczy, że nie wyrazi na to zgody" - podkreślił prezydent stolicy.

Moim celem po prostu jest ochrona wszystkich, którzy mają inne od większości poglądy, wygląd czy orientację. Moim celem jest to, aby żaden dzieciak nie popełnił samobójstwa w wyniku zaszczucia w szkole. Moim celem jest to, żeby nikt nie był szykanowany albo atakowany w warszawskim autobusie dlatego, że trzyma się z kimś za rękę, albo mówi w innym języku

- czytamy we wpisie. Rafał Trzaskowski zaapelował: " Nie dajmy się manipulacjom i kłamstwom PiS. Nie mamy miliardów na telewizję publiczną, ale nasz głos jest mocny. Rozmawiajmy, tłumaczmy, przeciwstawiajmy się brakowi tolerancji".

W podobnym tonie wypowiadał się wiceprezydent Warszawy, Paweł Rabiej, który w poniedziałek był gościem Poranka Gazety.pl. Stwierdził, że PiS "świadomie i celowo kreuje nieporozumienie wokół karty LGBT+".

Przypomnijmy, że w sobotę Jarosław Kaczyński odniósł się do karty LGBT+. - Jeśli stawiamy na rodzinę, to musimy zwrócić uwagę, że mamy wielki kłopot, trudność, zagrożenie. Tym zagrożeniem jest atak na rodzinę, przeprowadzany w sposób najgorszy z możliwych, bo to atak na dzieci. Ma być zastosowana, a w niektórych miejscach już jest stosowana, pewna specyficzna socjotechnika, mająca zmienić człowieka. Co jest w jej centrum? W jej centrum jest bardzo wczesna seksualizacja dzieci - stwierdził.

Więcej o:
Komentarze (314)
Rafał Trzaskowski do PiS ws. LGBT: Moim celem jest to, aby żaden dzieciak nie popełnił samobójstwa
Zaloguj się
 • grobelozaur

  Oceniono 62 razy 44

  Zabawna jest ta histeria w wykonaniu 70 letniego bezdzietnego dziada i jego towarzyszy w czarnych sukienkach.
  Jakiej oni cywilizacji rzekomo bronią?
  Cywilizacji w której pedofilia uchodzi płazem?
  Nie chcę takiej cywilizacji.
  Dzieci muszą widzieć, że absolutnie nikt im nie ma prawa pchać łap w majtki, łącznie z samozwańczym "ojcem narodu".

 • def11

  Oceniono 52 razy 34

  Jarosław Kaczyński "broni" dzieci przy pomocy prokuratora, obrońcy księdza pedofila, towarzysza Piotrowicza :)

 • sil.m

  Oceniono 44 razy 28

  A teraz na poważnie - nie dajmy się zwariować. Nie wszyscy sukienkowi to pedofile i złodzieje.
  Nie wszyscy Polacy to antysemici. Nie wszyscy LGBT+ to zboczeńcy : Kaczyński i Rydzyk narobili takiego spustoszenia w psychice ludzi, że powrót do normalnej rozmowy Polaków z Polakami będzie niezwykle trudny.
  Jezus nie przyszedł debatować z bogobojnymi faryzeuszami, lecz nieść nadzieję celnikom, cudzołożnikom ,chorym czy trędowatym
  Zabawne tłumaczenia i wywody . Oskarżaja wszystkich o seksualizacje dzieci pedofilię, podczas gdy pedofilię uprawiał sukienkowy agent SB Jankowski, a ich poseł Piotrowicz tak kochal pedofila sukienkowego, że aż mu się z uszu dymiło gdy go bronił a KK i hierarchowie ukrywaja ten skandal chroniąc przestępców przed kara bo w konfensjonale odpuszcza za przestępstwo - niesprawiedliwość wołająca o pomstę do nieba . Pouczenia daje gostek, stary kawaler, dziadzio dla ktorego jestem gorszym sortem. Pytaja - miał pan, pani wychowanie seksualne w szkole? Ja nie mialem w szkole lekcji z informatyki, nie bylo dziennika internetowego i nie miałem smartfona – wnuki maja. Ja w szkole nie mialem nawet dobrze działającego kibla –wiec po co i komu to szambo-pis?

 • lonkisz

  Oceniono 47 razy 23

  70 proc. nastolatków LGBT+ myślało o samobójstwie. Kaczyński walczy z "wrogiem", którego trzeba chronić.
  Źle się dzieje. Tydzień temu na stadionie Legii wywieszono ogromny transparent anty-LGBT+, zachęcający do walki z tym środowiskiem, teraz zaś agresywna kibolska postawa została symbolicznie wzmocniona przez najważniejszych polityków. Kaczyński straszy, że polskie dzieci są narażone na „przedwczesną seksualizację” ze strony środowisk LGBT+. Wyjaśniamy, dlaczego prezes PiS kłamie.
  HTTPS://noizz.pl/lgbt/kaczynski-vs-lgbt-pis-walczy-z-wrogiem-ktorego-trzeba-chronic/lq2vsvw

 • owca888

  Oceniono 27 razy 21

  Rafał, samobójstwa to jedno. A drugie to nauczyć dzieci odróżniać "zły dotyk", często panów w sukienkach, co w świetle ujawnianej pedofilii księżowskiej ma szczególne znaczenie.
  A po trzecie, zadyma ma przykryć Przekręty i Szujostwa Dewelopera et consortes.

 • ps11111ps

  Oceniono 31 razy 17

  Celem PiS jest by wszsycy LGBT znikneli z życia. Jedyne, co oni dla nich proponują to program Sznur+

 • aus

  Oceniono 33 razy 17

  Dobre intencje Trzaskowski oby tylko tak bylo jak mowisz. Mlodych homosexualistow trzeba oczywiscie chronic przed nienawiscia w szkole i nie tylko i trzymaj sie tego.

 • du100

  Oceniono 25 razy 13

  człowiek wyedukowany to problem zadaje pytania ,nie wieży kłamcom,nie daje się wpuszczać w maliny.Ten co nie łaknie wiedzy boi się innego,nowego i ze strachu czyni głupoty wierząc,że czyni dobro.
  Brak edukacji seksualnej to ciąże małoletnich,śmierć na choroby kobiece i te "męskie" (toż to wsyd iść do ginekologa )Poznawanie swojego ciała zaczyna się od kołyski i można to tłumaczyć lub straszenie""że ci reka uschnie"czy pójdziesz do piekła.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX