Trzaskowski odpowiada na słowa Kaczyńskiego o Deklaracji LGBT+. Mówi o "tępych działaniach PiS"

Rafał Trzaskowski odpowiedział na słowa Jarosława Kaczyńskiego o "ataku na polskie rodziny i dzieci". - Na kampanie nienawiści i manipulacji, podlane ksenofobicznym jadem, rządzący wydają miliardy z naszych podatków - napisał.

W sobotę podczas konwencji PiS w Jesionce Jarosław Kaczyński mówił o tym, jak PiS będzie "bronił polskich rodzin". Odniósł się m.in. do podpisanej przez Rafała Trzaskowskiego Warszawskiej Deklaracji LGBT+ oraz wytycznych WHO dotyczących edukacji seksualnej dzieci i młodzieży. Powiedział m.in. że opozycja "atakuje polskie rodziny i polskie dzieci". 

W niedzielę prezydent stolicy odpowiedział prezesowi PiS na Facebooku.

"Zwykłe, cyniczne oszczerstwo"

Rafał Trzaskowski przypomniał, że niedawno PiS straszył Polaków uchodźcami, zarzucając im, że zagrażają naszemu bezpieczeństwu, szerzą choroby i dopuszczają się gwałtów, podczas gdy chodziło o udzielenie pomocy kilku tysiącom potrzebującym. 

"Dziś opowiada bzdury o rzekomych planach deprawowania dzieci. W rzeczywistości chodzi o rozmowę o tolerancji - żeby chronić naszych współobywateli przed mową nienawiści, zastraszaniem i linczem. Uczyć dzieci, że słowa ranią, a w internecie nie ma anonimowości" - napisał na Facebooku. Podkreślił, że doniesienia o "lekcjach masturbacji" są "zwykłym, cynicznym oszczerstwem".

Czytaj też: Stowarzyszenie "Miłość nie wyklucza" o słowach Kaczyńskiego: Dał sygnał do ataku na osoby LGBT+

Trzaskowski mówi o "tępych działaniach PiS"

Prezydent Warszawy zarzucił PiS, że stara się napisać nową wersję historii. "Przez swoje tępe działania w polityce zagranicznej PiS niszczy nasze relacje z Niemcami, Ukraińcami, Żydami, a także z większością państw Unii Europejskiej" - stwierdził.

"Na swoje kampanie nienawiści i manipulacji, podlane ksenofobicznym jadem, rządzący wydają miliardy z naszych podatków" - zaznaczył również. Osoby, które tak postępują, nazwał "hipokrytami mentalności Kalego" przebranymi "w szaty obrońców tradycyjnych wartości", którzy chcą "przeorać nasze umysły".

"Jakie trzeba mieć kompleksy, żeby obawiać się o nasze wartości narodowe, o siłę naszej tożsamości i tradycji?" - zapytał Rafał Trzaskowski.

Trzaskowski: Jeszcze się przeliczycie

Według prezydenta Warszawy działania PiS są "obliczone na szczucie Polaków przeciwko sobie" i "prowadzą do naruszania narodowej wspólnoty". "Właśnie dzięki tak prowadzonej populistycznej, cynicznej i nieprawej polityce, temperatura sporu w Polsce jest tak nieznośnie wysoka. Właśnie dlatego z maili i mediów społecznościowych wylewa się szambo chamstwa, nienawiści i gróźb, właśnie dlatego z poczty wyjmujemy kule karabinowe" - dodał polityk.

"Ale się jeszcze przeliczycie. Bo nawet Wasi zwolennicy często mają tego dość" - zaznaczył.

Więcej o:
Komentarze (515)
Trzaskowski odpowiada na słowa Kaczyńskiego o Deklaracji LGBT+. Mówi o "tępych działaniach PiS"
Zaloguj się
 • astachanowicz

  Oceniono 117 razy 93

  Celnie, w punkt. Nic dodać, nic ująć. Niestety, jak pokażą choćby inne komentarze do tego tekstu, merytoryczna dyskusja z tamtą stroną jest raczej niemożliwa. Nie chodzi tu przecież o meritum, ale o przekonanie ludzi, że tylko PiS ich obroni przed "całym złem tego świata", a inni to właśnie to zło...

 • owca888

  Oceniono 116 razy 84

  Rafał, trzymaj się. Nie daj się sprowokować, jesteśmy z tobą. To jest KACZY ŚPIEW.

 • nazwa.niepoprawna

  Oceniono 84 razy 64

  Pisory liczą, że wywołają dyskusję na temat karty w Warszawie i przykryją pisie afery, pisowski nepotyzm, budowę dwóch wież za kredyt ze znacjonalizowanego banku, pensje bankowych glonojadów, SB-ków wśród przyjaciół i pożyczkodawców panprezesa.

 • kzet69

  Oceniono 68 razy 54

  Jestem pozytywnie zaskoczony. Świetny tekst panie Rafale!

 • okaryn

  Oceniono 61 razy 51

  Rafał - treściwie i na temat!
  Kaczyński mówi o rodzinie? Przepraszam, a jakież ten człowiek ma o tym pojęcie? Bez żony, dzieci, prawa jazdy, ale za to z kotem.
  Ot rodzina, której będzie bronił Kaczyński.

 • marrob

  Oceniono 60 razy 46

  Ale czego wymagać od Jarosława K. Człowieka który prawdopodobnie w zyciu nie dotknął kobiety w inny sposób niz przywitanie. Który chyba nigdy żadnej kobiety nie widział nago (chyba że podglądał matkę). A jedynym wkładem w "poczęcie dziecka" była masturbacja w willi na Żoliborzu?! I teraz ten doświadczony życiowo człowiek mówi społeczeństwu co jest dobre dla dzieci:))

 • marchwianka.0

  Oceniono 47 razy 35

  Prezes Kaczyński zawsze daje sygnały do nienawiści. A to uchodźców, ludzi innych religii czy innych ras a to opozycję atakuje. Drugi sort, jakieś tam mordy to komuniści czy postkomuna , teraz czas na LGBT. A kiedy coś powie o spółce Srebrna, o kopercie z pieniędzmi, o korupcji, o pensjach w spółkach skarbu państwa, o zasilaniu z dochodów spółek państwowych mediów PiSowskich itd... Na to czekam!!

 • nutka7.17

  Oceniono 41 razy 31

  To nie są "tępe działania PiS", to są działania tępych PiSlamistów.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX