Ambasador Przyłębski przemawiał w Berlinie: Rząd PO prawie zrujnował kraj

Ambasador RP w Niemczech kolejny raz zaskoczył. Podczas panelu dyskusyjnego prowadzonego w Berlinie Andrzej Przyłębski uderzył w politycznych poprzedników i stwierdził, że "rząd PO w ciągu 8 lat prawie zrujnował kraj". Jego słowa przytoczył dziennikarz i były korespondent TVP w Niemczech.

Podczas panelu "Konferencja Europejska 2019", zorganizowanego przez telewizję MDR w Berlinie, Andrzej Przyłębski postanowił skrytykować polityków opozycji i poprzednie polskie rządy. Zebranym na panelu dyskusyjnym członkom obwieścił, że "Rząd PO w ciągu 8 lat prawie zrujnował kraj", o czym na swoim koncie na Twitterze poinformował z kolei Marcin Antosiewicz, były korespondent zagraniczny TVP, który pracował właśnie w Berlinie. Pyta otwarcie:

Czy ten pan ma reprezentować Polskę w Niemczech, czy prowadzić kampanię wyborczą dla jednej partii?

Kontrowersyjna wypowiedź w Berlinie

To nie pierwszy raz, kiedy ambasador na forum międzynarodowym wygłasza dość kontrowersyjną opinię. Pod koniec ubiegłego roku, podczas międzynarodowej konferencji "Stulecie niemieckiej polityki wobec Polski 1918-2018", która odbywała się w siedzibie niemieckiego MSZ w Berlinie, wyrażał się bardzo krytycznie wobec gospodarzy. Między innymi oznajmił, że:

(...) ostatnie sto lat niemieckiej polityki wobec Polski było katastrofą. (...) epoką, w której niemiecka arogancja ujawniła się w całej swej podłości, a niemieckie interesy stały zawsze na pierwszym planie.

W trakcie tego samego wystąpienia pozwolił sobie dodać, że polskie ofiary II wojny światowej są bagatelizowane i zapominane, a obowiązujący od 1991 roku traktat o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy "z dzisiejszego punktu widzenia nie w pełni zadowalający".  Więcej o:
Komentarze (451)
Ambasador Przyłębski w Berlinie: Rząd PO prawie zrujnował kraj
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 169 razy 159

  Świntuchowi Wolfangowi dobrze było za komuny, dobrze mu teraz, przypadek?

 • 2kotunia1

  Oceniono 133 razy 131

  No i proszę!Przybłęda dała głos! Masz racje dupku, musisz się od czasu do czasu przypomnieć żebyśmy pamiętali w pierwszej kolejności szmatę wyrzucić na śmietnik!

 • zgryz3

  Oceniono 100 razy 98

  Jak PiS wygrzebywał z tych ruin pieniądze na przykład na 500+ - gołymi rękami? A ogromny plac budowy, jakim są drogi w Polsce, ruszył dopiero 3 lata temu?

 • munaciello

  Oceniono 98 razy 96

  Panie agencie, zacytuję panu świeżutką wypowiedź pańskiego pryncypała Pinokia: oczernić można każdego.

 • dziadekjam

  Oceniono 96 razy 92

  Bardzo ciekawe, gdzie się państwo Przyłębscy poznali. Stawiam na jakiś ośrodek szkoleniowy SB...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX