Tomasz Siemoniak: Biorę 500 plus i będę brał. Argument premiera o sumieniu rodziców "absurdalny"

Tomasz Siemoniak skomentował nową obietnicę wypłaty 500 plus na każde dziecko. Mówił, że argument Mateusza Morawieckiego, że "ten kto ma sumienie, nie bierze", odnoszący się do bogatych, jest absurdalny. Dodał, że sam bierze 500 plus i będzie je brał.

Tomasz Siemoniak, poseł PO, był w czwartek rano gościem "Rozmowy Piaseckiego" w TVN24. Mówił m.in. o propozycjach z "piątki Kaczyńskiego" ogłoszonych podczas przedwyborczej konwencji PiS. 

Tomasz Siemoniak: Biorę 500 plus i będę brał

Czy PO ochoczo zagłosuje za propozycjami PiS? - Trudno powiedzieć. PiS nauczył nas tego, żeby czekać do końca i patrzeć na zapisy. Trudno popierać coś w ciemno - mówił Tomasz Siemoniak. Tłumaczył, że "diabeł tkwi w szczegółach". Jeśli chodzi jednak o propozycję dawania 500 złotych na pierwsze dziecko, to Platforma ją prawdopodobnie ją poprze. Dodał, że PO od dwóch lat mówi o tym, że dodatek także na pierwsze dziecko jest kluczowy dla demografii.

Podkreślił, że PO nie chce hierarchizować rodziców pod względem zarobków czy aktywności zawodowej - 500 plus na pierwsze dziecko powinien dostać bezwzględnie każdy.

Tomasz Siemoniak odniósł się także od słów premiera Mateusza Morawieckiego, który powiedział we wtorek, że "Każdy, kto jest bogaty i sumienie mu podpowiada, to nie bierze tych środków [500 plus]". Poseł PO ocenił je jako "absurdalne podejście".

Biorę 500 plus i będę brał na pierwsze dziecko. Jeśli to jest dla dzieci, to nie ma w tym niczego zdrożnego, każdy rodzic ma prawo to brać

- powiedział poseł Siemoniak.

Mówił, że problemem tego czy 500 plus na każde dziecko nadszarpnie budżet państwa nie powinni być obciążani rodzice. Takie kwestie powinien oceniać i śledzić rząd. 

Ja nikomu do kieszeni nie zaglądam. Uważam, że jeśli 500 plus jest dla dzieci i nie można nikogo negatywnie oceniać dlatego czy bierze czy nie

- dodał. 

Więcej o:
Komentarze (193)
Tomasz Siemoniak: Biorę 500 plus i będę brał. Argument Morawieckiego o sumieniu rodziców "absurdalny"
Zaloguj się
 • kemor234

  Oceniono 42 razy 36

  Jeżeli ktoś jest bogaty i ma sumienie, to nie powinien ... brać nagród.
  Albo "pensji" takich jak w NBP.

 • jurek4491

  Oceniono 39 razy 21

  Ja tak samo , biorę PiS-owską " trzynastkę " i głosuję na opozycję .

 • henyk

  Oceniono 26 razy 16

  Morawiecki nie miał skrupułów biorąc "nagrodę" Szydło ale innym wytyka, że powinni mieć sumienie i nie brać. Płacą podatki to biorą plusy pisowskie. A co, nie należy się?.

 • boniface

  Oceniono 18 razy 14

  Kurde, przyganiał kocioł garnkowi. Warci siebie na wzajem. W Anglii jeżeli masz dochód powyżej określonej kwoty nie przysługują ci żadne dotacje „benefits”, podkreślam żadne. A rozdawnictwo kiełbasy wyborczej jest takim samym przestępstwem jak tworzenie piramid finansowych. Nie od dziś wiadomo ze do polityki tylko na 1000 osób jedna idzie dla idei reszta ferajny dla i do koryta.

 • Czesław Rosomak

  Oceniono 24 razy 14

  Należy mu się, to bierze, o co chodzi? Co innego Płażyński który wziął dotacje na rozkręcenie biznesu, co z tego, że wziął legalnie? Bogaty jest, nie powinien brać.

 • pepper-salt

  Oceniono 25 razy 13

  Czy ten cymbał Morawiecki wie co bredzi?! To może tez powiedzieć, ze bogaci mający sumienie nie powinni korzystać z lecznictwa i szpitali NFZ tylko winni wyjeżdżać za granicę i leczyć się w prywatnych szpitalach! Lecz podatki i składki różnego rodzaju niech płaca tutaj, aby ta PiS-owska banda mogła przekupywać głupi lud.

 • 174pit

  Oceniono 18 razy 10

  Pan Pinokio powinien swoje słowa skierować do swojego partyjnego kolegi Płażyńskiego, który jako bezrobotny wziął sobie 20 tysięcy na rozkręcenie działalności.
  Zgodnie z prawem, ale po szmondacku.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX