Mateusz Morawiecki o proteście nauczycieli: Bardzo proszę, by nastąpiło powstrzymanie

- Bardzo proszę o to, żeby nastąpiło powstrzymanie, ucierpią dzieci, rodzice - tak o zapowiadanym przez nauczycieli strajku mówił w radiowej jedynce premier Mateusz Morawiecki. Dodał, do wzrostu wynagrodzeń nauczycieli powinny przyczynić się również samorządy, które "czasem oszczędzają".

Premier Mateusz Morawiecki zaapelował w radiowej Jedynce do nauczycieli, aby powstrzymali się od strajkowania w czasie egzaminów. Związek Nauczycielstwa Polskiego zapowiedział na 8 kwietnia rozpoczęcie bezterminowego strajku.

Prezes ZNP Sławomir Broniarz zapowiedział, że strajk się odbędzie, jeśli w referendum, które potrwa do 25 marca, weźmie udział połowa uprawnionych i większość z nich opowie się za strajkiem. Związek Nauczycielstwa Polskiego domaga się zwiększania o 1000 złotych kwoty bazowej.

Ministerstwo Edukacji Narodowej przypomina, że w kwietniu odbywają się egzaminy: gimnazjalny i ósmoklasisty, i że nie ma możliwości ich przełożenia.

- Proszę, by powstrzymanie nastąpiło, ponieważ ucierpią na tym dzieci, rodzice - mówił premier w Jedynce.

- Bardzo jednoznacznie już rok temu dałem sygnał pani minister edukacji narodowej, żeby budowała program wsparcia nauczycieli. Rok temu zostały podjęte decyzje, żeby rozpocząć sekwencję podwyżek, jakich, można powiedzieć, dawno nie było. Trzy razy 5 proc., w procencie składanym to ok. 16 proc. Przyspieszyliśmy te podwyżki, będziemy myśleć o kolejnych w następnych latach. (...) Nie ma tak wielu grup społecznych, które trzy czy cztery podwyżki dostaną w tak bardzo krótkim czasie

- dodał szef rządu.

Mateusz Morawiecki przypomniał, że samorządy mogą decydować o wypłatach np. dodatków motywacyjnych dla nauczycieli. - Samorządy czasem oszczędzają na nauczycielach - stwierdził.

Mateusz Morawiecki o obietnicach rządu

Szef rządu nawiązał również do zapowiedzi dotyczących wypłaty m.in. 1100 zł dla emerytów w maju, a także rozszerzenia programu Rodzina 500 plus na pierwsze dziecko.

- Często jesteśmy nazywani przez opozycję czarodziejami. Chcę wyjaśnić, nie jesteśmy żadnym Harrym Potterem, po prostu przywróciliśmy powagę instytucjom państwa. Przywróciliśmy sprawność instytucji podatkowych, fiskalnych, zwyciężamy z przestępcami podatkowymi, mafiami VAT-owskimi

- mówił Morawiecki.

- Chyba wszyscy się zgodzimy z tym, że lepiej jest przeznaczać te środki dla emerytów, dzieci, młodzieży, dla ludzi, szeroko rozumianej grupy osób pracujących, niż na luksusowe samochody, wille, złote zegarki, pralnie, nie ubrań, tylko pralnie pieniędzy - dodał.

Więcej o:
Komentarze (343)
Mateusz Morawiecki o proteście nauczycieli: Nie ma wielu grup z podwyżkami w tak krótkim czasie
Zaloguj się
 • pd2016

  Oceniono 55 razy 51

  Panie Premierze! Jako rodzic 8-klasistki proszę o powstrzymanie p. ZALEWSKIEJ! Nauczyciele maja rację!!!

 • wolak007

  Oceniono 54 razy 50

  Przypomnę quasiPremierowi: „wystarczy nie kraść, i na podwyżki pieniądze się znajdą!”

 • jw0022

  Oceniono 48 razy 44

  A ja proszę żeby nastąpiło powstrzymanie idiotyzmów obecnej wadzy.

 • kemor234

  Oceniono 45 razy 43

  DLA JEDNYCH OGROMNE PIENIĄDZE, DO INNYCH ... APELE.

 • biesczad1

  Oceniono 43 razy 37

  Dzieci i rodzice mają 500+, więc jak ucierpią???
  Nauczyciele, to zbyt mały elektorat, który w dodatku ma mózg, więc nie kwalifikuje się na PiSowską kiełbasę wyborczą!!!

 • ilenka50

  Oceniono 40 razy 36

  "Bardzo proszę, by nastąpiło powstrzymanie". Ja ma szanowac nayczuczycieli ktos, kto proste zdania nie potrafi poprawnie sklecić? A poza tym panie premierze, ponoc wystarczy nie kraść, a pieniądze będą.

 • chi-neng

  Oceniono 41 razy 35

  ALE DOSTALI PIETRA!
  BO TO REFERENDUM POKAZALOBY CO CALA POLSKA MYSLI O ICH RZADACH!

 • kemor234

  Oceniono 40 razy 34

  Panie premierze, to na kupowanie głosów przed wyborami macie pieniądze,
  A NA REALIZACJĘ KONSTYTUCYJNYCH OBOWIĄZKÓW RZĄDU JUŻ NIE ????
  Że o inwestycjach państwa nie wspomnę ...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX