Kacper Płażyński o wygranej Aleksandry Dulkiewicz: Stała się prezydentem przez przypadek

Kacper Płażyński powiedział, że wynik Aleksandry Dulkiewicz w wyborach uzupełniających w Gdańsku "to nic nadzwyczajnego". - Stała się pani Dulkiewicz prezydentem trochę przez przypadek - stwierdził Płażyński, który bez powodzenia startował jako kandydat PiS wyborach samorządowych w Gdańsku.

- To nie jest nic nadzwyczajnego, ten wynik (Aleksandry Dulkiewicz - red.). Zarówno pan Braun, jak i pan Skiba to w Gdańsku raczej postaci, z całym szacunkiem dla tych panów, anonimowe - powiedział Kacper Płażyński w Telewizji Republika, przewodniczący klubu radnych PiS w gdańskiej radzie miasta i ubiegłoroczny kandydat na prezydenta Gdańska.

 

Płażyński o Dulkiewicz: Stała się prezydentem przez przypadek

Płażyński komentując wybory uzupełniające w stolicy Pomorza stwierdził, że "stała się pani Dulkiewicz prezydentem trochę przez przypadek". - Nie sądzę, żeby gdańszczanie w normalnych wyborach ją wybrali - powiedział.

W poniedziałek Płażyński poinformował też, że radni PiS kierują do nowo wybranej prezydent Gdańska pięć pytań. Pytają oni między innymi o możliwość "zakończenia patologii" polegającej na tym, że członkowie rodzin urzędników miasta pracują w miejskich spółkach. W tym kontekście Kacper Płażyński wymienił szwagra Pawła Adamowicza, który był prezesem Międzynarodowych Targów Gdańskich. Szef radnych PiS pytał też  czy prezydent Gdańska zamierza zrezygnować z zasiadania w radach nadzorczych podległych miastu, czy zabroni zastępcom prezydenta zasiadania w tych radach, czy Gdańsk zerwie z nietransparentnym sposobem prowadzenia relacji z biznesem i czy mieszkańcy będą mieć dostęp do wszystkich informacji dotyczących tych interesów.

Wybory uzupełniające w Gdańsku

Aleksandra Dulkiewicz z komitetu Wszystko dla Gdańska wygrała w wyborach na prezydenta miasta. Uzyskała 82,22% głosów. W wyborach poza nią startowali : reżyser filmów dokumentalnych i publicysta Grzegorz Braun, który zdobył 11,86% procent głosów, oraz Marek Skiba z komitetu Odpowiedzialni-Gdańsk na którego głosowało 5,92%procent wyborców. Frekwencja wyniosła 48,6% uprawnionych do głosowania.

Więcej o:
Komentarze (500)
Kacper Płażyński o wygranej Aleksandry Dulkiewicz: Stała się prezydentem przez przypadek
Zaloguj się
 • zielonyludek

  Oceniono 211 razy 199

  Kacper Płażyński przez przypadek był kandydatem na prezydenta Gdańska.
  Gdyby nie nazwisko nikt nigdy by o nim nie usłyszał.

  Teraz wielki komentator, a on w życiu jeszcze nic nie zrobił.

 • krynolinka

  Oceniono 147 razy 131

  Właśnie kilkadziesiąt tysięcy mieszkańców Gdańska dostało w twarz. Pamiętajcie o tym gdy znów ten pan będzie chciał być włodarzem miasta.

 • zwyklaosoba

  Oceniono 133 razy 123

  Kacperku, chcesz być politykiem, a głupiś. Jeśli została wybrana przez przypadek to znaczy, że ja ją przypadkiem wybrałem ? Bezmyślnie i bezwiednie ? Moja żona również ? I moi rodzice ? Szanuj wyborców z których żyjesz, bo nigdy nic nie osiągniesz i na zawsze pozostaniesz słupem.

 • js08836

  Oceniono 119 razy 113

  Płażyński nie rób gnoju. Kim jesteś ? Jesteś zaledwie, tylko synem pana Płażyńskiego, który zginął w Smoleńsku. Gdyby nie on byłbyś politycznym zerem. Przez przypadek pchasz się na szkło i przez przypadek zazdrościsz innym.

 • zwyklaosoba

  Oceniono 104 razy 100

  Pani Aleksandra Dulkiewicz otrzymała 139.790 głosów obywateli. Obywateli, Panie Płażyński !!! Dla porównania podam, że Paweł Adamowicz w listopadzie dostał 129.680 głosów, a Pan tylko 70.432. Więc pani Aleksandra Dulkiewicz na pewno nie została wybrana przypadkowo. Tak samo jak nieprzypadkowo został Pan przez nas, gdańszczan, pogoniony.

 • agenciputinawon

  Oceniono 78 razy 74

  Następna swołocz, ale przykład idzie z góry. Niejaki Kaczyński głosił przecież, że "Komorowski jest przypadkowym prezydentem".

 • student_zebrak

  Oceniono 67 razy 63

  Klasy za grosz, gdyby ojciec zyl, to by kandydatem nie byl. Wnuk Walentynowicz bis +.

 • maciek76

  Oceniono 55 razy 51

  Puścił bąka wżeniony w PiS adwokat SKOKów...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX