Komentarze po słowach Szczerskiego o nauczycielach i celibacie. "Buta", "bezczelność"

- Nauczyciele nie mają obowiązku życia w celibacie - powiedział Krzysztof Szczerski, komentując niskie zarobki nauczycieli. Jego słowa wywołały lawinę krytyki.

Krzysztof Szczerski na antenie radiowej Trójki skomentował zapowiadany na protest nauczycieli, który najprawdopodobniej odbędzie się w kwietniu. - Jakakolwiek forma protestu w trakcie kampanii, a to będzie w trakcie kampanii, zostanie natychmiast upolityczniona (...) Próba, by domagać się praw nauczycieli pójdzie z dymem - stwierdził w sobotę szef gabinetu prezydenta Andrzeja Dudy. Największe kontrowersje wywołały jednak słowa o celibacie.

Nauczyciele nie mają obowiązku życia w celibacie. W związku z powyższym także te transfery, które są dzisiaj dokonywane, np. dla rodzin polskich – 500 plus – to też dotyczy nauczycieli. PiS daje pieniądze nauczycielom, bo daje wszystkim Polakom

- powiedział prezydencki minister.

Komentarze po słowach Szczerskiego o nauczycielach i celibacie

Po tych słowach pod adresem Szczerskiego pojawiło się wiele negatywnych komentarzy. Prezydenckiemu ministrowi zarzucano bezczelność i proponowano, by sam skorzystał z 500 plus, zamiast pobierać pensję.

Nauczycielki chcą podwyżki, Szczerski proponuje, żeby zamiast tego rodziły dzieci. Panie ministrze, a może niech Pan zrzeknie się ministerialnej pensji i utrzyma się za nauczycielską? Pan też "nie ma obowiązku żyć w celibacie", może Pan dostać 500+. Po co mamy Panu tyle płacić?

- pytał Adrian Zandberg z Razem.

Prezydencki minister K. Szczerski zamiast podwyżek proponuje nauczycielom „dorobienie” poprzez 500+. Ile trzeba mieć w sobie buty, by coś tak bezgranicznie głupiego wymyślić?

- napisał Marcin Kierwiński z PO.

Nie gardłować, a słuchać pisowskich ministrów, gdyż oni dobrze radzą. Minister Brudziński podpowiada, że jak chcesz doposażyć rodzinę, to idź do państwowej spółki. Minister Szczerski radzi, że jak nauczyciele chcą mieć mieć więcej kasy, niech przestaną żyć w celibacie. I już!

- skomentował Jarosław Makowski, katowicki radny KO.

Nowatorski pomysł Szczerskiego: do pensji nauczyciele powinni dorabiać produkcją dzieci. Słusznie: porzućmy robotę i zacznijmy robić dzieci! Oto tajemnica uczynienia Polski potęgą. Przynajmniej demograficzną. Resztę wymusimy na innych groźbą emigracji!

- napisał były europoseł Marek Migalski.

W kategorii „arogancja +” sporo punktów zdobył pan Szczerski od pana Dudy. Skierowana do domagających się podwyżek nauczycieli propozycja - to se dziecko zróbcie - jest wybitnie bezczelna. Chyba, że to po prostu efekt skrajnej głupoty

- skomentował Tomasz Lis, redaktor naczelny "Newsweeka".

Rozumiem, że Szczerski od Dudy radzi nauczycielom, żeby się rozmnażali, a wtedy dostaną 500+ i to załatwi sprawę ich marnych zarobków? Niezła bezczelność. Podobnie jak tekst Kaczyńskiego, szefa Ziobry, że śledztwo ws. Srebrnej nie ma sensu. Patrzcie, tak właśnie rządzą równiejsi

- stwierdził Przemysław Szubartowicz, były dziennikarz Polskiego Radia, obecnie w portalu wiadomo.co.

Więcej o:
Komentarze (357)
Komentarze po słowach Szczerskiego o nauczycielach i celibacie. "Buta", "bezczelność"
Zaloguj się
 • justas32

  Oceniono 154 razy 142

  Pan Szczerski wie że jego chamskie wypowiedzi podobają się chamskim władzom partii i chamskiemu elektoratowi który na nich głosuje. Rządy chamów w pełnej krasie ...

 • kiks11

  Oceniono 123 razy 109

  Szczerze przyznam, że nie pojmuje tej fali niezrozumienia i oburznia. To przecież minister z pisu, powtarzam minister z pisu. Czego ludzie wymagacie od tego człowieka? Kultury? Empatii? Dyskusji na poziomie? Pogięło was, czy co. To pisor z o nienachalnej inteligencji jak 10!% całej reszty.

 • bacowa

  Oceniono 91 razy 75

  Mawiają ,,ze wsi możesz zawsze wyjść, ale wieś z ciebie nigdy''

  nawet gdy ubierzesz najwytworniejszy anzug

  Szczerski to cieć ze słomą w butach i wszystko w temacie

  To tak jest jak trzoda chlewna zamiast stać w oborze gdzie jej miejsce dostaje się na salony

 • krynolinka

  Oceniono 89 razy 73

  Rodacy!
  Czy zerwaliście już dziś chociaż raz z celibatem w celu poprawy swojej sytuacji finansowej?

 • wujtommy102

  Oceniono 65 razy 57

  Pozornie bezsensowna wzmianka o braku celibatu wśród nauczycieli ma jednak ukryte znaczenie. Pieniądze z budżetu , które mogłyby zasilić skromne nauczycielskie pensje zostaną skierowane wskutek miłosierdzia władzy do funkcjonariuszy ( formalnie) celibatowego kk.

 • bmarten

  Oceniono 59 razy 55

  No cóż, jaki pan (Maliniak), taki jego cham. I przypominam, że nie jest to żaden minister, tylko pracownik kancelarii.

 • dawno.urodzony

  Oceniono 67 razy 55

  bezczelność, chamstwo, głupota... to wszystko wypisane ma na facjacie

 • tytus.k

  Oceniono 45 razy 43

  Zdumiewa arogancja prowadząca do takich impertynenckich zachowań. A zarazem przeraźliwa głupota (to nie obelga z mojej strony, to diagnoza, facet nie uświadamia sobie że uruchamia coś, co być może zmiecie i jego i innych).

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX