Nowoczesna oficjalnie w Koalicji Europejskiej. Chce m.in. ochrony społeczności LGBT+

W sobotę podczas konwencji Katarzyna Lubnauer ogłosiła oficjalne przystąpienie Nowoczesnej do Koalicji Europejskiej. Partia przyjęła też uchwałę programową.

"Rada Krajowa Nowoczesnej podjęła uchwałę w sprawie współtworzenia Koalicji Europejskiej" - oświadczyła na Twitterze Katarzyna Lubnauer. Tym samym w sobotę oficjalnie potwierdzono, że partia wystartuje do eurowyborów razem z PO, PSL, SLD i Zielonymi.

Wyjaśniając decyzję partii Lubnauer powiedziała, że "to są wybory europejskie, w związku z tym trzeba się skoncentrować na tym, jaką mamy wizję Europy, w jakim kierunku Europa ma iść" oraz podkreśliła, że "chcemy mieć reprezentantów we wszystkich okręgach - osoby, które pochodzą z Nowoczesnej, albo które są wspierane przez Nowoczesną, bo wyznają te same wartości - które możemy zaproponować naszym wyborcom, żeby ich poparli".

Nowoczesna oficjalnie dołącza do Koalicji Europejskiej

Nowoczesna przyjęła też uchwałę programową na wybory do Parlamentu Europejskiego, w której przedstawiła swoje propozycje.

Partia postuluje m.in. wejście w ciągu 5 lat do strefy euro, wzmocnienie Parlamentu Europejskiego, pogłębienie integracji europejskiej w zakresie obrony i bezpieczeństwa, zwiększenie nakładów na inwestycje i ochronę społeczności LGBT+. "W Europie nie może być miejsca dla mowy nienawiści, ani tym bardziej dla przestępstw z nienawiści" - twierdzi Nowoczesna.

 - Chcemy Europy silnej, zdolnej i chętnej do działania, obecnej wszędzie tam, gdzie decydują się losy świata. Nasze gospodarki powinny stać się bardziej konkurencyjne, nasze instytucje - bardziej skuteczne, nasze zarządzanie migracjami - bardziej spójne, nasza zdolność do reagowania na scenie światowej - silniejsza, nasza wspólna odpowiedź na zmiany klimatu i przestępczość transgraniczną - skuteczniejsza - piszą członkowie partii w dokumencie.

Więcej o:
Komentarze (145)
Nowoczesna oficjalnie w Koalicji Europejskiej. Chcą wprowadzenia euro do 2024 roku
Zaloguj się
 • bromba4321

  Oceniono 11 razy 7

  Po PISowskiej kaczastrofie potopie to do 2024 roku może uda nam się dogonić nas samych z roku 2010 ... Zapomnijmy o euro, gospodarczym rozwoju na lata. Będzie trudniej, niż w 1989 roku.

 • yuo7leo9

  Oceniono 9 razy 7

  a prawa kobiet? Jakoś o nich zapomniały równo wszystkie partie koalicji. A szkoda! 53% Polek i Polaków jest za aborcją na żądanie do 12 tyg. ciąży

 • freud1

  Oceniono 26 razy 6

  Wprowadzenie € jest swietnym pomyslem. Ale nie tu i teraz (bo 2024 tuz, tuz). Rozumiem taka ucieczke do przodu, ale timing jest do du*y.

 • a.k.traper

  Oceniono 23 razy 3

  Ciekaw jestem jak to przekłada się na głosy, więcej się wyzbyli czy też zyskali, u mnie in minus.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 30 razy 2

  Najważniejsze jest to że KE wygrywa wybory i odbiera miejsca w PE ewangelizatorom z Pisu i naziołkom z ONRu i innych Korwinow

 • pkad

  Oceniono 7 razy 1

  Program wyborczy Koalicji Europejskiej to bayer full.

 • qznia

  Oceniono 13 razy 1

  poparcie 0.7% z tendencją zanikającą:)
  czy Kasia zdąży załatwić sobie miejsce na listach POKO w jesiennych wyborach?

 • pikus123

  0

  Poszukajcie sobie lepiej uczciwej pracy i nie zawracajcie Polakom głowy

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX