Szczerski o zarobkach nauczycieli: Nie mają obowiązku życia w celibacie, 500+ ich dotyczy

Nauczyciele "nie mają obowiązku życia w celibacie", zatem korzystają np. z programu 500 plus - tak sprawę podwyżek w szkolnictwie komentował Krzysztof Szczerski. Szef gabinetu prezydenta mówił też o "demoralizujących akcjach" protestacyjnych z wykorzystaniem zwolnień.

Coraz bardziej prawdopodobny wydaje się strajk nauczycieli, którzy domagają się zwiększenia płac. Możliwy jest nawet strajk generalny i zamknięcie szkół. Sytuację w oświacie komentowali politycy w sobotnim „Śniadania w Trójce”.

- Pan prezydent wzywa i nadal będzie wzywał do dialogu społecznego, dlatego że - trzeba pamiętać -  zawód nauczyciela ma tę szczególną misję, że ma on też charakter wychowawczy - mówił Krzysztof Szczerski, szef Gabinetu Prezydenta RP. - Jeśli nauczyciele będą podejmowali akcje protestacyjne, muszą robić to w ten sposób, żeby uczniowie i rodzice zrozumieli dlaczego i potrafili się w jakiś sposób z tymi protestami utożsamić, zrozumieć, dlaczego tak drastyczną formę ten protest przyjmuje, żeby to było też wychowawcze - ocenił. - Pamiętamy te akcje typu "lewe L4" nauczycieli, co było bardzo demoralizujące - dodał.

- Po drugie jakakolwiek forma protestu w trakcie kampanii, a to będzie w trakcie kampanii, zostanie natychmiast upolityczniona. Nawet jeśli związki zawodowe by chciały zrobić z tego protest wyłącznie społeczny, on będzie protestem politycznym - mówił prezydencki minister. Stwierdził, że związki muszą zdawać sobie sprawę, że ich protest "zostanie wykorzystany w kampanii". - I cała próba tego, żeby domagać się praw nauczycieli po prostu pójdzie z dymem - dodał. 

- Po trzecie chciałem powiedzieć, ze nauczyciele nie mają obowiązku życia w celibacie. W związku z powyższym także te transfery, które są dzisiaj dokonywane np. dla rodzin polskich - 500 plus - to też dotyczy nauczycieli - powiedział Szczerski. - PiS daje pieniądze nauczycielom, bo daje wszystkim Polakom - dodał. 

"Nauczyciele mogą czuć się poszkodowani"

Adam Szłapka z Nowoczesnej mówił, że kwestia niskich wynagrodzeń nauczycieli jest problemem od lat, ale teraz widać ją szczególnie przez "wysokie transfery socjalne". - Nauczyciele naprawdę zarabiają mało. Widząc to, jak PiS hojną ręką różnych grupom, szczególnie swoim wyborcom stara się przekazać pieniądze, to nauczyciele mogą czuć się poszkodowani - powiedział.

- Druga rzecz to jest to, jak nauczyciele są traktowani w związku z reformą, która we wrześniu będzie miała swoją kulminację. Nauczyciele zdają sobie sprawę, że na ich barki spadnie cały ten chaos związany z likwidacją gimnazjów, złość rodziców - mówił Szłapka. Mówił, że jego zdaniem część rodziców zrozumie nawet "drastyczne" formy protestu. 

Więcej o:
Komentarze (698)
Szczerski o pensjach nauczycieli: Nie mają obowiązku życia w celibacie
Zaloguj się
 • cim_cum

  Oceniono 182 razy 178

  Już widzę jak 50-letnia matematyczka zachodzi w ciążę bliźniaczą, aby mieć 1000 złotych podwyżki;)

 • man13

  Oceniono 173 razy 163

  czyli w wizji Szczerskiego 500+ to DODATEK do wynagrodzeniua !!!!
  np. nauczycieli. Co za i...a

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 142 razy 136

  Yes, widzicie nauczyciele, trzeba było się uczyć? I edukować takich Szczerskich?
  w obecnej Polsce najważniejsze są: wungiel, 500+, matka boska, Rydzyk, wykleci, wieżowce Kaczyńskiego, pensje w NBP, przekop mierzei... i wiele, wiele innych rzeczy, a na samym końcu są ewentualnie nauczyciele

 • marrob

  Oceniono 131 razy 123

  Brawo. Kretyn Szczerski (przypominam kandydat na ministra spraw zagranicznych) stwierdza ze nie chodzi o to zeby uczciwie zarabiać ale żeby tworzyć pary (w sensie prawnym) i rodzić dzieci bo wtedy nauczyciele (też, co za sukces:)) dostana 500+ czyli wg. tego kretyna de facto podwyzkę. Czy trzeba szukać jeszcze bardziej chamskich, prymitywnych wypowiedzi jak ta Szczerskiego?! Nauczyciele zacznijcie "spuszczanie wody"po PiS. Ktos musi zacząć. Mam nadzieję ze pierwszy popłynie Szczerski. Choć nie, pewnie PiS wysle go na odpowiedzialne stanowisko zeby mógł biedak na koniec "dorobić". USA, Wlk.Brytania. A nie, pewnie Watykan :))

 • dyskootantka

  Oceniono 116 razy 110

  Szczerski to prymityw jakich mało, jak większość pisowców. Podobno 500+ jest dla dzieci, to nie jest płaca. Nic mu do tego, czy ktoś pracujący ma dzieci, czy nie, powinien mieć uczciwie za pracę zapłacone.

 • calmy

  Oceniono 99 razy 97

  Panie Szczerski, pan jest bezczelnym organem płciowym.

  Namawiać młodych nauczycieli do zakładania rodzin i do rozmnażania się aby mogli związać koniec z końcem skoro nie wiadomo gdzie mają mieszkać przy takich dochodach - to cynizm.
  Namawiać starsze nauczycielki przed emeryturą do rodzenia to nie tylko cynizm, to jeszcze zakłamanie i głupota.
  Pan nie wie o czym pan bredzi.

 • leszekkrzysztof

  Oceniono 101 razy 95

  Wynagrodzenie jest za pracę - to nie socjal. To pierwsza taka prezentacja celu 500+!!!

 • baska_w5

  Oceniono 83 razy 79

  Prostak Szczerski nie wie, że pensja to wynagrodzenie za pracę, a nie za posiadanie dzieci. Ale skąd on to może wiedzieć, chyba jeszcze rzetelnie nie popracował. Jego wypowiedź to szczyt chamstwa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX