Wybory do europarlamentu. Patryk Jaki: Partia uznała, że będę startował z Małopolski

Nie z Mazowsza, nie z Opolszczyzny, a z okręgu Małopolska-Świętokrzyskie prawdopodobnie wystartuje Patryk Jaki. Dlaczego prawdopodobnie? Bo wiceminister sprawiedliwości sam jeszcze nie ma "stuprocentowej pewności".

Spekulacje o tym, z jakiego okręgu Patryk Jaki trwają od dłuższego czasu. Jeszcze wczoraj "Dziennik Zachodni" podawał, że jego nazwisko pojawi się na śląskiej liście. Dziś o start w wyborach do Parlamentu Europejskiego zapytał wiceministra sprawiedliwości i kandydata na prezydenta Warszawy Robert Mazurek w RMF FM. - Stuprocentowo nie wiem, ale wiele wskazuje na to, że będzie to Małopolska i Świętokrzyskie - odpowiedział Jaki.

Wybory do PE. Jaki startuje z okręgu Małopolska-Świętokrzyskie

Prowadzący ironizował, że wiceminister pochodzi z Opolszczyzny, mieszka w Warszawie i płaci tam podatki, a kandyduje z Małopolski. - To oczywiste - stwierdził Mazurek. 

- Pamiętajmy, że wybory do Parlamentu Europejskiego, czy okręgi do Parlamentu Europejskiego są prawie, jak wybory ogólnopolskie. Okręgi są szerokie, tak jak mówiliśmy sami - powiedział i dodał: - Widocznie partia uznała, że tam pomogę zdobyć czwarty mandat, bo jest na to bardzo duża szansa i chcą tam wzmocnić listę. Tak jest w demokracji, no nikt nie działa sam, wszyscy działamy, pracujemy w grupie - stwierdził.

Warto jednak przypomnieć, że od kampanii samorządowej Patryk Jaki nie należy do żadnej partii. Wychwycił to też prowadzący audycję. Wiceszef resortu sprawiedliwości przyznał, że to sformułowanie "jest nie za ciekawe", dodając przy tym, że "taka jest prawda, tak funkcjonuje cały system".

Więcej o:
Komentarze (206)
Wybory do europarlamentu. Patryk Jaki: Partia uznała, że będę startował z Małopolski
Zaloguj się
 • antipatico

  Oceniono 76 razy 74

  Małopolska serdecznie wita obywatela całej polski, wielofunkcyjnego jak szwajcarski scyzoryk, czopkowatego dyslektyka. Jesteśmy dumni, że godnie będzie promował nasz Goralenvolk i relikwie prezydenckie na Wawelu.

 • freud1

  Oceniono 45 razy 43

  Ja pindole.
  Koles z Opola (raptem od jednego pokolenia), kandydujacy na prezydenta Wawy, wystartuje teraz ze Swietokrzyskiego.
  Najmenik to najlagodniejsze slowo, ktore przychodzi mi do glowy.

 • bombadilwlocie

  Oceniono 38 razy 36

  Czyli partia rzuca towarzysza Jakiego na odcinek. To już chyba kiedyś było.

 • ml2403

  Oceniono 32 razy 30

  Nie wiem skąd Jakiemu marzy się czwarty mandat. Małopolska ze Świętokrzyskiem mają razem 7 mandatów i Małopolska głosuje na PiS ale Kraków głosuje odwrotnie o czym przekonała się panna Wassermanówna gdy nielubiany Majchrowski przejechał się po niej walcem bo w takim układzie to jednak większość wolała go wybrać. Przy dobrej mobilizacji stawiam, że PiS zdobędzie tu 2 mandaty, bo mówienie, że Szydło pociągnie listę to włożyłbym między bajki, bo nawet w Brzeszczach jej nie lubią po oskarżeniu właściciela seicento

 • 174pit

  Oceniono 27 razy 27

  Nie wiedzą gdzie utknąć tę hatakumbę, żeby starty były jak najmniejsze.

 • cozano

  Oceniono 22 razy 22

  Nie ważne skąd, ważne że do koryta.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX