Ardanowski przebił Jurgiela. 264 mln złotych nagród w instytucjach podległych ministerstwu

"Dobra zmiana" w ministerstwie rolnictwa trwa nadal. Resort Jana Krzysztofa Ardanowskiego na nagrody wydał więcej niż za czasów poprzedniego ministra, Krzysztofa Jurgiela. W 2018 roku było to 264 miliony złotych.

Rok temu gromy sypały się na głowę ówczesnego ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela, że jego resort przeznaczył na różnego rodzaju nagrody i premie w różnych instytucjach mu podległych 173 miliony złotych. Okazuje się, że Jan Krzysztof Ardanowski, następca Jurgiela na tym stanowisku, jeszcze hojniej rozdaje pieniądze.

264 mln zł na nagrody w instytucjach podległych ministerstwu rolnictwa

Posłowie PO Dorota Niedziela i Kazimierz Plocke zwrócili się w interpelacji poselskiej o podsumowanie wydatków resortu na nagrody za rok 2018. Odpowiedzi parlamentarzystom udzielił sam Ardanowski.

Jak czytamy, Ministerstwu Rolnictwa i Rozwoju Wsi podlegają 23 jednostki, a 69 z nich jest przez nie nadzorowanych. Łącznie we wszystkich z nich zatrudnionych było w 2018 roku dokładnie 31 581 osób.

Razem w 2018 roku wypłacono nagród, premii czy tzw. trzynastek, we wszystkich tych instytucjach na kwotę 264 milionów 102 tysięcy złotych brutto. Jak łatwo policzyć, daje to średnio ponad 8,3 tys. złotych brutto na osobę.

Tutaj wyszczególnienie, gdzie przekazano najwięcej pieniędzy:

Nagrody w instytucjach związanych z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju WsiNagrody w instytucjach związanych z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi sejm.gov.pl

Jednocześnie w odpowiedzi na interpelację minister rolnictwa zaznaczył:

W 2018 r. Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Sekretarze Stanu oraz Podsekretarze Stanu w MRiRW nie otrzymali nagród, premii oraz "trzynastek"
Więcej o:
Komentarze (64)
Nagrody w instytucjach podległych ministerstwu rolnictwa. W 2018 roku ponad 264 miliony złotych
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 35 razy 27

  Dwa i pół nadzorowi weterynaryjnemu. A strat na miliard.

 • rgfm

  Oceniono 26 razy 26

  Szydło była pierwsza z kilkudziesięcioma tysiącami. Dziś PiS już w milionach Polaków okrada. Wyznawcom rzucą 500, a sami w milionowym korycie ryją.

 • art_102

  Oceniono 24 razy 22

  Ciekawe, która z tych jednostek, to szyszkowe poletko. Nie chce mi się sprawdzać, a nie wierzę, ze ni został doposażony kilkoma milionami.

 • kotprezesa

  Oceniono 25 razy 21

  P azerni
  i
  S korumpowani

 • johang28

  Oceniono 19 razy 19

  Oni są gorsi niż komuchy, pieprzona dojna zmiana, im się należało. A Kaczyński co na to? Pisuary to najbardziej szkodliwa dla Polski partia od powstania Polski, tzn. od 1918 roku.

 • swru

  Oceniono 20 razy 18

  A podobno nie szli do władzy po pieniądze. I po co była ta ściema. Doją Polskę bez opamiętania Pisia banda rozkrada Polskę.

 • rozterka47

  Oceniono 16 razy 16

  nagradzają się jakby jakies sukcesy mieli , Żenada i złodziejstwo .

 • juma07

  Oceniono 16 razy 16

  Boooo sie należało...... jak mówiom pigsy

 • kotprezesa

  Oceniono 20 razy 16

  Wiadomo już komu podlega nadzór weterynaryjny?
  PiSSowsko-kremlowscy złodzieje?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX