Powstała koalicja Korwina, Brauna, Liroya, Godek i Narodowców. Pójdą razem w wyborach do PE

Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy to nazwa nowego komitetu wyborczego, który wystartuje w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Przedstawiciele koalicji zaprezentowali m.in. swoje logo.

"Wolnościowcy, narodowcy, konserwatyści, pro-liferzy, środowiska proobywatelskie łączą siły i tworzą jeden wspólny komitet wyborczy! Udało się nam coś, o co wielu ludzi prawicy walczyło od bardzo dawna" - czytamy na stronie ugrupowania Wolność.

Powstała nowa koalicja. Na czele Korwin-Mikke, Liroy, Braun i Godek

Najważniejszymi twarzami Konfederacji Korwin Braun Liroy Narodowcy będą m.in. Janusz Korwin-Mikke, Grzegorz Braun, Piotr Liroy-Marzec, Robert Winnicki i Kaja Godek. Na środowej konwencji Konfederacja przedstawiła nie tylko nazwę koalicji, ale także jej logo - białego orła w koronie wpisanego w kształt Polski. 

Podczas konwencji nowej koalicji Janusz Korwin-Mikke przeprosił za długą nazwę komitetu wyborczego i wyjaśnił, dlaczego brakuje w niej Kai Godek, szefowej Fundacji Życie i Rodzina. Założyciel partii KORWiN zauważył, że nazwa komitetu nie może być dłuższa niż 42 znaki i Kaja Godek się w niej nie zmieściła. Zaznaczył także, że listy Konfederacji są już niemal gotowe. 

- Ciężko, ciasno będzie na listach, które są już właściwie ułożone, ale będziemy kolanem upychali, żeby kto może mógł walczyć o niepodległość, bo o to przecież walczymy - podczas konwencji Koalicji Propolskiej powiedział Janusz Korwin-Mikke.

Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy za przykład stawia sobie UKIP

Główny przedstawiciel Konfederacji KORWiN Braun Liroy Narodowcy powiedział także, która spośród europejskich partii politycznych stała się inspiracją dla nowo powstałego ruchu. 

- Jest partia, która dała nam przykład. Jest to brytyjskie UKIP, czyli Partia Niepodległości Zjednoczonego Królestwa. Uzyskali 28 procent w wyborach, tylko 28 procent. Ale za miesiąc Wielka Brytania odzyska niepodległość - mówił ze sceny Janusz Korwin-Mikke.

 

Poseł Piotr Liroy-Marzec podkreślił, że osoby tworzące Konfederację chcą "budować nową Polskę i pilnować, żeby ta Polska była godnie reprezentowana na całym świecie, a szczególnie w tym wypadku w Unii Europejskiej", z kolei, poseł Robert Winnicki zapowiedział nowej koalicji sukces. - Musi być sukces, jeśli łączy się patriotyzm, dyscyplinę i pracowitość Ruchu Narodowego z kreatywnością wolnościowców, ze skutecznością Skutecznych Liroya-Marca, z fundamentem, jakim jest Życie i Rodzina Kai Godek, jeśli łączy się z krasomówstwem Grzegorza Brauna - mówił prezes Ruchu Narodowego.

Więcej o:
Komentarze (483)
Powstała koalicja Korwina, Brauna, Liroya, Godek i Narodowców. Pójdą razem w wyborach do PE
Zaloguj się
 • lesnojeziorska

  Oceniono 135 razy 119

  Jeszcze Kukiza brakuje, trupa cyrkowa byłaby w pełnym składzie.

 • taroudant

  Oceniono 120 razy 102

  Jest teraz świetna okazja żeby ich wszystkich wyłapać i zamknąć w psychiatryku, dożywotnio. Świat byłby lepszy bez tej menażerii.

 • kzet69

  Oceniono 79 razy 67

  Będzie sukces! 1% głosów!
  ps. czemu w tym logo jest kontur Polski a nie Rosji?

 • hart5

  Oceniono 61 razy 55

  chyba dobrze, że ci ludzie są razem. Łatwiej będzie ich odrzucić i zapobiec pomyłkowemu poparciu ugrupowań z dziewiętnastowiecznym programem. Nie jestem sobie tylko w stanie wyobrazić, co pożytecznego mogliby robić w PE.

 • artur-borubar

  Oceniono 46 razy 44

  Liroy, który wspiera swobodę do aborcji razem z prolife? O co kaman?

 • remo29

  Oceniono 47 razy 43

  Jest żubr, bóbr, kuwra, łoś. Lis, wilk, kuna, koń, wydra, ryjówka, zając – to są zwierzęta, które żyją w Polsce.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX