Wałęsa oceniał sytuację polityczną. Nagle rzuca: Żona do PiS-u mi się zapisze. Chowam długopisy

Dlaczego Lech Wałęsa stwierdził, że chowa żonie długopisy? Jak żartował, w obawie przed tym, by Danuta Wałęsa nie zapisała się... do PiS. - Bo teraz mówią, że za cztery dzieci będą dawać renty tym kobietom, a moja ma osiem - tłumaczył.

Podczas jednego ze spotkań z sympatykami były prezydent Lech Wałęsa postanowił podzielić się tym, co radził opozycji. Jak stwierdził, namawiał przeciwników obecnej władzy, by "razem" odsunęli od władzy ludzi, którzy "dzisiaj szkodzą Polsce".

Dalej stwierdził, że "masy uwierzą" w populizm i demagogię. Na nagraniu udostępnionym na Twitterze idzie krok dalej i w swoim stylu nawiązuje do programów Prawa i Sprawiedliwości, czyli 500 plus i tzw. matczynej emerytury:

Masy mówią tak: Ten Wałęsa ładnie mówi, PO ładnie mówiło, ale oni nic nie dali, a ci nam dali 500. A teraz ja mam dodatkowy kłopot. Bo teraz mówią, że za cztery dzieci będą dawać renty tym kobietom, a moja ma osiem.

Gdy na sali wybuchł śmiech, Lech Wałęsa poszedł dalej w swojej opowieści. Stwierdził, że w takiej sytuacji, niedługo jego żona zwróci się do niego takimi słowami:

Ty to nie dałeś, a oni dali. I ona się do PiS-u mi zapisze. Dlatego wciąż podpatruję żonę, chowam długopisy.
Więcej o:
Komentarze (260)
Lech Wałęsa o żonie: Do PiS-u mi się zapisze. Dlatego chowam długopisy
Zaloguj się
 • mamagda3

  Oceniono 35 razy 29

  Danuta nie zapisze się do PiS. Ona ma 1000 razy więcej rozumu niż mąż. O Jankowskim już dawno miała złe zdanie, które otwarcie wyrazala.

 • prawdziwy-wiarygodny

  Oceniono 56 razy 24

  Za publiczne pieniądze kupują głosy - ohyda !!
  Niech to robią za swoje - no, potrzeba więcej niż na "dwie wieże" !

 • borrka

  Oceniono 18 razy 14

  To jest próba sił - pospólstwo można kupić 500+, ale ludzi wartościowych dało sie raz oszukać, teraz już wiedzą, co to PiS.

 • maj.basia

  Oceniono 14 razy 8

  To ja jeszcze raz. Ludzie, nie macie poczucia humoru, a najlepiej się czujecie jak kogoś (np. Wałęsę)
  zwyzywacie, że taki, siaki i owaki. A wy ? Kim jesteście? Smutasami o bardzo małych rozumkach.
  Bieda !

 • komentarzdramatyczny

  Oceniono 31 razy 5

  "Ludziom trzeba oddać to, co im komuniści ukradli. Rozdajmy każdemu czeki na 100 mln zł, za które będzie można kupić przedsiębiorstwa czy domy. "

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX